Switch to full style
Název tohoto fóra mluví sám za sebe.. prosím ale žádný warez. Cokoliv okolo pirátského software, cracků, hacků atd bude ihned mazáno.
Odeslat odpověď

Audio kabel

úte 24.04.2012 18:16

Ahoj, mám problém s audio kabelem:

Minulý týden jsem propojil Turnigy 9X V2 přes zvukovou kartu s notebookem, rozběhnul jsem vJoy a Smartproplus. Dokonce jsem si zalítal s FMS a Clearview. To jsem ji ještě neměl předělanou na LiPo pack baterku. Dneska jsem to připojil (už s lipolkou) a ejhle sami se mi hýbou křidélka a směrovka, takže letadlo je takřka neovladatelné...Kalibrací to být nemůže, protože už při kalibraci mi kurzor sám poskakuje...Hlasitost na vstupu jsem snížil na 1, takže Osciloscop ukazuje obdobný obrázek, jako je v návodu pro Smartproplus.

Setkal se někdo s takovým problémem?

Díky za každé info.

R.

Re: Audio kabel

úte 24.04.2012 19:17

Jak máš upravenou vysílačku na výstupu PPM? (vysílačku je třeba upravit - dát dovnitř odpor 1kOhm ). Návod máš někde na ok-rimr.cz.

Re: Audio kabel

úte 24.04.2012 23:26

macek11 píše:Jak máš upravenou vysílačku na výstupu PPM? (vysílačku je třeba upravit - dát dovnitř odpor 1kOhm ). Návod máš někde na ok-rimr.cz.


JJ Rimrovi stránky jsou super. Vysílačku upravenou (ještě) nemám :( Ale dá se to obejít tím, že vyklapnu modul z vysílačky. (Minulý týden mi to v pohodě fungovalo...)

Re: Audio kabel

úte 08.05.2012 13:57

Romis píše:Ahoj, mám problém s audio kabelem:

Minulý týden jsem propojil Turnigy 9X V2 přes zvukovou kartu s notebookem, rozběhnul jsem vJoy a Smartproplus. Dokonce jsem si zalítal s FMS a Clearview. To jsem ji ještě neměl předělanou na LiPo pack baterku. Dneska jsem to připojil (už s lipolkou) a ejhle sami se mi hýbou křidélka a směrovka, takže letadlo je takřka neovladatelné...Kalibrací to být nemůže, protože už při kalibraci mi kurzor sám poskakuje...Hlasitost na vstupu jsem snížil na 1, takže Osciloscop ukazuje obdobný obrázek, jako je v návodu pro Smartproplus.

Setkal se někdo s takovým problémem?

Díky za každé info.

R.


Dělalo mi to naprosto to samé. Úprava dle RIMRovo stránek nepomohla, někdy to fungovalo, jindy ne, někdy pomohlo jemné poštelování úrovně vstupu, ale většinou nic moc. Zkoušeno s Spektrum DX7 a T9X. Fakt jako podle počasí. Došla mi trpělivost, našel jsem na webu program PICjoy, který umí zpracovat sekvenci sériových dat zkonvertovaných z PPM a poslat do Virtuálního joysticku PPJOY. Napsal jsem prográmek pro Arduino, který tuto konverzi udělá. Takže teďka mám ten samý kabel místo do audio portu bodnutý do Arduino (14USD na EBAY) a to do USB a celé to tlapká bezchybně :-)

Pokud by někdo měl zájem, potřebné informace/program poskytnu.

Re: Audio kabel

pon 25.07.2016 7:12

Ahoj. Nevíte někdo jak je zapojení drátu na audio kabelu? Myslím barvy na 3,5 jacku..https://www.spektrumrc.com/Products/Default.aspx?ProdID=SPMA3081 Chtěl bych zkusit nastavení DX6 přes mobil a nechce se mi kvůli tomu kupovat originál.
Odeslat odpověď