Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Heli-X
PříspěvekNapsal: úte 20.01.2009 21:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 87
Bydliště: okolí Prahy
Mám stažené verze 09 a 1.0, 1.0je celkem fajn, ale je to jen demo, u 09 nemůžu spustit motor, zadám klávesi pro spuštění motoru v patřičném okně, ale když chci motor spustit tak to nejde, dané nastavení se neuloží...
Netuší někdo kde je chyba?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Včera vyšel HELI-X 3.0
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2010 11:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2007
Příspěvky: 435
Bydliště: Praha 6
Včera jsem úplně náhodou narazil na heli simulátor HELI-X. Sháněl jsem zase po nějaké době simulátor pro Mac, protože mě nebaví přebootovávat do Windows jenom kvůli tomu. Shodou okolností zrovna pár hodin po tom co vyšla jeho aktuální verze 3.0. Předchozí verze neznám, takže nevím o jak velký pokrok jde. Jenom doplním že HELI-X je nejen pro Mac, ale také pro Windows a Linux.

Z verze 3.0 jsem hrál zatím jenom demo. To je výrazně omezené. Jen dvě scenerie, 3 modely, nemožnost vkládat do scenerie další objekty a podobně. Co mě na demu nejvíc štve je že se tu a tam (docela často) hra zastaví, objeví se reklama na plnou verzi a je potřeba čekat asi 10s než můžete zase hrát. Na druhou stranu jsou k dispozici tréningové módy. Jako nácvik autorotace, visení (Super na učení, můžete nechat simulátor řídit některé věci. Takže při visení v invertu začnete jenom s cyklikou a postupně přidáte kolektiv a ocas) a podobně.

Každopádně mě ta demoverze ohromila tak že jsem si okamžitě objednal plnou verzi (49EUR).

Co mě zaujalo? Realističnost letu mi přijde řádově lepší než u AFPD. U AFPD to bylo vždycky natrénovat na simu a pak přejít do úplně jiného světa venku. Tady mám pocit že je simulátor opravdu věrohodný. Ať jde o vliv větru, lehká nepřesnost ocasu při prudké práci s kolektivem, rozdíl v těžišti při leti v normálu a v inveru, prosedání ve vlastním proudu vzduchu při klesání a mnoho dalšího.

Ještě jedna věc mě štve. Nevím jestli je to jenom v demu. S ovladače ovládáte jenom kolektiv, cykliku a vrtulku. Otáčky (a tím i autorotaci) přepínáte tlačítkem (v mém případě na klávesnici). To je opruz, protože prakticky není možný zapnout autorotaci při současném držení rádia.

Každopádně doporučuju vyzkoušet alespoň tu demoverzi. Až se seznámím s plnou verzí, napíšu sem víc.

http://www.heli-x.net/

Poznámka: Nemám nic společného s výrobcem toho simu. Nechci mu dělat neplacenou reklamu. Jen mi přišlo že se tu hodně lidí ptá na simulátor a tohle může být pro někoho dobrá alternativa ke známým značkám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2010 15:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
Zkusil jsem tedy stáhnout demo 3.0, nainstaloval a bohužel to nemaká.
Program se spustí, a po volbě jazyka se zruší...

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2010 15:51 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Jdu to zkusit, podle me je stejne nejlůepsi pouzivat vic simulatoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2010 18:00 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
me to bohuzel s propojkou k reflexu nejede. Co je k tomu potreba za kablik aby to se mnou mluvilo?

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2010 18:53 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Tak je to prekvapive dobre, tak dobry nastaveni kniplu a kanalu jsem jeste nevidel (ale nemam phoenyx), taky prehledny nastaveni krivek je bezvadny, bohuzel, ale nejde nastavovat v demu.
Letovy vlastnosti jeste poradne otestuju, ale dost veci se me libi jako doplneni k az moc realnemu real flightu je to dobra volba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2010 20:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2007
Příspěvky: 435
Bydliště: Praha 6
Ja pouzivam tenhle kabel:
http://www.peckamodel.cz/cz/produkt/105 ... hitec.aspx

Je to sice Hitec, ale ten kabel ma na jedne strane USB a na druhe normalni audio jack. Pak k tomu davaj jeste takovou redukci jack-Hitec konektor. Me to na DX6i funguje bez ty redukce.

Jinak ale staci jakejkoliv kabel, kterej pripoji vysilac jako herni zarizeni. Teda i treba to co se prodava za par kacek s FMS.


To nastavovani je genialni. U AFPD je potreba rict kterej kanal co ovlada a navic musis resi smysl vychylek. Tady ti to proste rekne abys potlacil vyskovku, kridylka dal doprava, smerovku doprava a plnej kolektiv a vsechno je nastaveno.


Ted mi prisel mail s aktivaci plny verze. Jdu to otestovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli-X
PříspěvekNapsal: čtv 30.04.2015 13:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Po pěti letech oživím téma - včera jsem koukal že simulátor Heli-X nedávno dostal verzi 6.0 a vypadá to že se o něj Michael stále stará.

Je zde někdo kdo s ním má nějakou delší provozní zkušenost? Fyzika, vývojářská péče?

Zkusil jsem tu 6.0 rozběhat na notebooku s Win 8.1 jako demoverzi a po správném umístění jedné zbloudilé DLL knihovnu vše zdá se šlape jak má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: HELI-X Nejde spustit - java?
PříspěvekNapsal: ned 28.08.2016 18:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
Hi,

Nainstaloval jsem si demo z ofiko stranek ale nejde mi ani spustit. Píše mi to něco v příkazovém řádku a v jedné části to vždy zamrzne. Vypadá to na problem s Javou. řešil tohle už někdo ? viz obrazek nize.


Přílohy:
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG
[ 101.79 KiB | Zobrazeno 4227 krát ]


_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HELI-X Nejde spustit - java?
PříspěvekNapsal: ned 28.08.2016 19:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Nevím , v čem je problém, ale jako první bych zkusil tu Javu odinstalovat a znovu ji nainstalovat.
Pokud je problém v ní, mělo by to pomoct.
Pokud jsou někde nabouraný Windows tak to nepomůže.
Jedině pak zkusit opravit Windows , ale to mě nikdy problém nevyřešilo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HELI-X Nejde spustit - java?
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2016 7:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.6.2015
Příspěvky: 15
Bydliště: Litovelsko
Podle chybového hlášení, nedokáže načíst knihovnu lwjgl.dll, která by měla být umístěna v cestě C:\users\Casari\.jme3\natives_ecb59a43\

Přííčina může být: uvedený soubor v daném adresáři není nebo k němu nemáš nastavena oprávnění.

Mělo by se jednat o externí renderer, který možná nebudeš mít nainstalovaný nebo nastavený viz:
http://wiki.lwjgl.org/wiki/Downloading_ ... g_Up_LWJGL

Snad Ti to pomůže


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HELI-X Nejde spustit - java?
PříspěvekNapsal: pon 29.08.2016 13:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
rob951 píše:
Podle chybového hlášení, nedokáže načíst knihovnu lwjgl.dll, která by měla být umístěna v cestě C:\users\Casari\.jme3\natives_ecb59a43\

Přííčina může být: uvedený soubor v daném adresáři není nebo k němu nemáš nastavena oprávnění.

Mělo by se jednat o externí renderer, který možná nebudeš mít nainstalovaný nebo nastavený viz:
http://wiki.lwjgl.org/wiki/Downloading_ ... g_Up_LWJGL

Snad Ti to pomůže



tohle se yda jako royumne reseni, kouknu na to jak prijdu domu y prace :) Dik ya tip.. dam vedet jak to dopadlo :)

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HELI-X Nejde spustit - java?
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2016 7:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: London / Dolní Benešov (Opava)
skusil jsem preinstal javy, i tu upravu souboru jak bylo popsano v odaze vyse a nic. Diky za snahu, hold budu pouzivat jiny sim :)

_________________
Turnigy 9XR PRO (FrSky 9x)
- Tarot 450 FBL


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz