Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: pon 04.04.2022 16:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2022
Příspěvky: 5
Bydliště: Humenné
takže radšej ísť do EasyGlideru od Multiplexu ako do Gamy od Pelikanu? Do drahšieho zatiaľ nechcem ísť keďže tento model bude slúžiť na učenie (zrejme častejšie pady a tvrdšie pristátia).
Vysielač by mohol byť RadioMaster TX12 + príjmač FrSky G-RX8 (integrovane vario) a 2x11,1V Lipo 2200mAh (tu ešte presne typ/značku neviem)?
Alebo by ste niečo zmenili?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2022 14:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2022
Příspěvky: 5
Bydliště: Humenné
a ešte jednu otázočku ku výberu lietadla. čítal som na tomto fóre aj odporúčania na Volantex Phoenix 2400. Takže ktoré by ste mne ako začiatočníkovy odporúčili vybrať?
-EasyGlider od Multiplexu
-Gama od Pelikanu
-Phoenix 2400 od Volantexu?

Veľmi pekne ďakujem za každú radu ku tomuto aj ku predcházdajúcej otázke.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2022 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
JonathanSVK píše:
a ešte jednu otázočku ku výberu lietadla. čítal som na tomto fóre aj odporúčania na Volantex Phoenix 2400. Takže ktoré by ste mne ako začiatočníkovy odporúčili vybrať?
-EasyGlider od Multiplexu
-Gama od Pelikanu
-Phoenix 2400 od Volantexu?

Veľmi pekne ďakujem za každú radu ku tomuto aj ku predcházdajúcej otázke.


Cokoliv od Pelikána vynech, stejně tak i toho Phoenixe.
Vezmi MPXko nebo případně ještě Conscendo od E-flite http://www.va-models.com/eshop1/cs/e-fl ... pnp-110556


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2022 15:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
DXS píše:

No, to mi jako první éro připadá trochu overkill...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2022 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
JonathanSVK : Tiez mi to pride na trosku vela penazi , vzhladom na to ze je pomerne velka sanca ze to pri zalete ci prvych letoch premenis na hromadu "bubliniek".
"Kvalita" modelu v tomto pripade nema moc vyznam , ak model prezije aj tak ho za par mesiacov vymenis za nieco ine , podla momentalnych schopnosti....
Modely od Multiplexu ci Eflite su bezosporu vyborne , ale na ucenie a rozbitie je to trosku skoda.

Osobne by som odporucil nieco lacne co vydrzi nejaky ten pad a je lahko opravitelne. Nieco z EPP by vyhovovalo.
Kludne nieco ako ARCON - ARF od Va Models , ak ti nevadi (nie moc zlozita) stavba.
Ak chces nieco hotove ci skoro hotove tak trebars nejaky klon Easy Staru ci Easy Glideru.
Rozpetie - pri vetroni - by som volil tak 1.4 az 2m.

Treba si uvedomit ze prvy model sluzi hlavne na ucenie lietania a neocakavat od neho sutazne vykony ci niekolkorocnu trvanlivost.
Dolezite je aby bol model kludny , pokial mozno pomalsi a aby robil to co od neho cakas, + lahka opravitelnost.
EPP modely - zvlast vetrone - tomu vyhovuju.
Vyhodou je nizka cena. Ale zalezi aj od financnych moznosti , niekto ma na modely tisice eur a rozbitie draheho modelu ho netrapi...

Casom az si obnovis letove shopnosti tak si dalsie modely vyberies lahsie , uz budes vediet co chces a co si mozes dovolit.
O vybere modelu ci vybavenia sa tu pisalo uz asi 100x a ludia uz nemaju moc ochotu to neustale opakovat a pisat znovu , asi preto ti moc ludi neporadilo...


S RC vybavenim je situacia o dost zlozitejsia - asi nie je mozna jednoducha rada , silne to zavisi od financnych moznosti a vlastnosti ktore pozadujes , cenu za vysielac das len raz (bezne pouzitelne supravy stoja tak 100-1500 eur) ale cena za prijimace a telemetriu uz celkom slusne lezie do penazi , ak ta to naozaj chyti tak sa ti casom nazbiera 10 a viac prijimacov (s modelmi) a je rozdiel ci das za prijimac 20 alebo 200-250 eur.
Osobne som napr. opustil Spektrum pretoze pred par rokmi ked som zacinal lietat som dostal chut na telemetriu a telemetricke prijimace Spektrum boli nielen na mna drahe ale som sa ani nedokazal poriadne orientovat co vlastne potrebujem.
(napr. som kupil za vela penazi "prijimac s podporou telemetrie" ale potom som zistil ze potrebujem zakupit tiez nie lacne cidla (logicky) , a dokonca akysi modul ktory tie cidla pripaja k prijimacu. Cena sa uz splhala cez 200 eur za prijimac - a za tu cenu som si radsej kupil 5 telemetrickych prijimacov inej znacky , s lacnymi cidlami s pripojenim rovno na prijimac alebo s cidlami vo vnutri prijimaca - a funguju spolahlivo doteraz)
Dalsia vec je spolahlivost - drahsie znacky byvaju casto kvalitnejsie ale na lacnejsie modely su aj lacnejsie znacky dostatocne spolahlive , vyhol by som sa len naozaj lacnej cine (osobne som z mojej letky vyradil prijimace Orange pre maly dosah a nahodne resety , ale niekto s nimi lieta bez problemov)

Byt tebou tak poriadne prestudujem toto forum , zvlast temy o vybere lietadiel a RC vybaveni , a rozhodni sa podla toho co budes potrebovat.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Naposledy upravil Miro_V dne čtv 07.04.2022 17:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2022 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
jyrry píše:
No, to mi jako první éro připadá trochu overkill...

To ti jenom připadá :lol:
Já bych se toho vůbec nebál. Rozpětím i váhou je to na pohodu. A když si vzpomenu s čím jsem začínal a po pár týdnech to byla nuda a chuť mít v prackách něco rychlejšího byla silnější...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2022 17:05 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10798
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jako první letadlo doporučuji STEP ONE. Testováno na dětech :D :D

Pomalé, odolné, obtížně rozbitelné... https://www.rc-factory.cz/letadla/backy ... e-backyard

Dá se s ním létat sice jen za malého větru, ale zase skoro kdekoliv.
Výhodou je, že neváží ani 250g. Pro těžší letadla je třeba udělat test na drony nebo být členem Svazu modelářů (nebo LERMAS na Slovensku).

Ideálně nechat model zalétnout zkušeným modelářem. A následně se jen bavit a létat.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2022 17:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1794
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ano to byl a stale je krasny projekt.
Se vsi podporou. At uz se stavby tyka, pipani do vysilacky, letovych projevu i dalsiho.
Je to promyslene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2022 19:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Nebo pokud stavět, tak stejně pomalej, hodnej a pro začátečníka vhodnej je EzFly.
viewtopic.php?f=16&t=77631
viewtopic.php?f=16&t=77683&start=17

V těch vláknech jsou nefunkční odkazy na blog kolegu PremSvo, ale původní obsah z nich je teď k dispozici zde: http://www.svobodanet.cz/modely/
Jsou tam k nalezení zajímavé zkušenosti začátečníka obecně ale i s tímto érem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2022 21:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1794
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Benefit ,,dej sem prosim jeste odkaz tazatelovi na stranky kde si jej muze poridit.At to ma jednodussi.,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 0:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2022
Příspěvky: 5
Bydliště: Humenné
Ďakujem krasne za každú radu s najme za obšírny popis Mirovi_V.
Momentálne pri dvoch malých deťoch si netrúfam skladať lietadlo. Jedine ak by som ho posladal za 2hodky :D takže asi skôr pôjdem do nejakého postaveného modelu.
Príjmač zatiaľ zoberiem klasicky od RadioMasteru a časom keď zistím čo za telemetriu chcem a či vôbec tak si vyberiem lepší príjmač. Lietadlo skusím pohľadať nejaký klon na Easy Star/Easy Glider ako písal Miro_V prípadne možno Pelikana a Alphu/Gamu.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Vyborna moznost je aj ten Step-one ako tu chalani spominali, na neho som zabudol. Vyzaduje trochu prace ale na stavbu je fakt jednoduchy.
Kludny pomalsi model , jednoduchy na ovladanie. Lacny. A lahky,takze nepotrebujes registraciu a prip.skusky (u nas - ak si na Slovensku) to este nastastie nefunguje tak som to neriesil ale do buducnosti...) .

Tak daj potom vediet ako pokracujes , kazdy novy modelar je vitany :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 8:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno
Alphu jsem si taky pořídil jako první letadlo, ale je třeba myslet na to, že je v prostoru kabiny křehká a při čenichovce tam trup rád praskne, nebo se ohne oska motoru (měl jsem oboje). Při opravě trupu se pak musí, v rámci možností, dodržet jeho původní geometrie, aby bylo zachováno vyosení motoru.
Letové vlastnosti má ale nezáludné, nepadá po křídle, při ztrátě rychlosti se jen zhoupne (alespoň ta moje, četl jsem i jiné názory). Rozhodně nedoporučuji setovou. Můj vysílač/přijímač se během letu několikrát resetl a model byl na vteřinu, možná i dvě, neřiditelný. Tuto zkušenost mně potvrdil na letišti i další uživatel. Nepomohly žádné osvědčené fígle. Tx a Rx jsem nakonec vyměnil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2022 8:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.3.2022
Příspěvky: 5
Bydliště: Humenné
Takže sa trocha pochválim mojím postupom a zmenami oproti plánom.
Doma už mám vysielač ale napokon som bral z bangoodu Radiomaster tx16s keďže ma v obchode vystrašil tým že TX12tka je malá. Rovno som bral z bangoodu aj nabíjačku iMAX B6 80W aj zo zdrojom.
Tento týždeň mi prišla aj Gama príjmač (R88) a baterie ale zatiaľ som mal čas len na pajkovanie koncoviek na baterie :D
Teraz sa idem mordovať s pochopením OpenTX keďže to mám prvý krát v rukách ale vidim to na zaujímavú výzvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První letadlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2022 10:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3757
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
JonathanSVK píše:
Teraz sa idem mordovať s pochopením OpenTX keďže to mám prvý krát v rukách ale vidim to na zaujímavú výzvu.

Viz OpenTX.cz a první kroky.
.... a mnoho vláken tady. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz