Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ke stavbě Extry 1200mm od Hackera
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 12:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Dostal jsem jako dárek Extru 1200 mm (EPP) Hacker. Stavba není nijak zvlášť náročná a zvládne ji i začátečník. Až na to, že návod obsahuje pár pastiček :(

Není vůbec uvedeno, že by se ovládací plochy na tuhých závěsech z řezaného EPP měly před sestavením rozhýbat, což by se jistě měly.

Není uvedeno, že by se měly srážet hrany před sestavením motorového lože, před sestavením táhel z drátu, bužírky a uhlíkové tyčinky, že je potřeba převrtat větší otvory v kolečkách atd. Zkušenějšímu to dojde, ale začátečníka to může překvapit. V návodu je to jen pár slov, která tam ale nejsou.

Dobře, mírně zkušený modelář si snadno poradí. Pak ale přišla dvě nepříjemná překvapení:

1. Když jsem umístil servo směrovky do pozice podle návodu, zjistil jsem, že kablík skončil ve slepé dutině trupu za kabinkou. Nezbylo než pro kablík proříznout nepěknou díru.

2. V bodě 10 návodu se uvádí, že mám slepit a vlepit do trupu lože motoru, což jsem naivně udělal. Jenže v bodě 27 jaksi nešlo vložit motor, protože se nedal nikudy do lože protáhnout :!:

Ano, jsem blbec, mohl jsem si to vyzkoušet před slepením. Neměl jsem návodu věřit. Jenže k čemu pak takový návod je :?:

Použil jsem menší motor z doporučených - 3530, ale ani ten otvorem protáhnout nešel. Nezbylo mi než vybrousit větší horní i dolní otvor a pak si chvíli hrát na Ježka v kleci. (Větší z motorů - 3536 bych tam nedostal bez destrukce vůbec.)

Porovnáním s fotografií se zdá v návodu jiné (delší) lože, než ve skutečnosti. Jiná se jeví i motorová přepážka. Motor jde v reálu chytit jen na dva šrouby. Samozřejmě otvory lze převrtat, jenže v zalepeném loži už je to trochu nepříjemné. Jednu chvíli jsem si myslel, jestli omylem nedali do setu kratší lože z jiného modelu. Těžiště taky naznačuje, že by motorové lože chtělo být delší - jako na fotce z návodu (baterka musí být totiž úplně vpředu). To by pak zase ale neseděla haubna. Tak nevím, kde udělali soudruzi chybu... Nebo jsem už starý a nic jsem nepochopil :lol:


Přílohy:
DSC01221.JPG
DSC01221.JPG
[ 161.91 KiB | Zobrazeno 4547 krát ]

DSC01222.JPG
DSC01222.JPG
[ 112.72 KiB | Zobrazeno 4547 krát ]

DSC01220.JPG
DSC01220.JPG
[ 82.07 KiB | Zobrazeno 4547 krát ]

DSC01223.JPG
DSC01223.JPG
[ 61.95 KiB | Zobrazeno 4547 krát ]


_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...
Nahoru
 Profil  
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz