Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spojení kridla/ jaké lepidlo použít
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2020 16:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2010
Příspěvky: 63
Ahoj,rozhodl jsem se dostavit svůj model a teď řeším jak spojit balsové křídlo které je ze dvou částí.Nevim jaké lepidlo se pro slepení nejvíce hodí tak bych rád kdyby mi někdo poradil,předem děkuji. PS:ty profily nejsou rovné takže to bude chtít asi nějaké pěnové lepidlo aby ucpalo díry. https://sporecz.rajce.idnes.cz/Model/1455841793


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2020 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
A nestačilo by použít oboustrannou lepící pásku a dokola olepit průhlednou páskou ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2020 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
purex.....

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2020 16:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Netuším, jaké to má rozpětí, ale tohle křídlo bez nosného středu je na vyhození. Protože ho složíš ve vzduchu při prvním pořádným natažení.
Pokud to nebudeš zatěžovat, tak to slep jenom kvalitní lepenkou s výztuží.
Lepit plochu žeber nemá nejmenší význam.
Třeba něčím takovým https://emotors.cz/cs/lepici-pasky/4844 ... 604-2.html

Třeba to chvilku přežije. Pokud to bude připevněný gumou k trupu, tak to trochu šanci má.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2020 18:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2010
Příspěvky: 63
Dobře díky, koupím pásku s prelepim to ale ten vnitřek budu muset vyplnit třeba pěnou abych to utesnil?

Ještě otázka mimi toto téma,chci si koupit baterii https://profimodel.cz/cs/2000-3500mah/1 ... 86041.html a nevím jaký konektor k ní dokoupit, poradíte mi?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2020 19:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Ray nekupuj.
Vyber něco od Hořejšího (Dualsky), Emotors (dinogy), Peckamodel (Tattu), nebo cokoli od Rotoramy.
Všude jsou tam vyfoceny konektory, co jsou na baterce.

U toho křídla stačí vyplnit okraj kolem žebra, případně plochu, kde je vnitřní stojina a stačí opravdu 2 mm housenka.
Můžeš i nalepit pásek balsy a zbrousit do roviny smirglem na prkýnku. Lepit pak vteřiňákem.
Purex je nejjednodušší, ale pokud ho pak nevyužiješ, časem ztvrdne.
Lze i nabrousit balsu a do štěrbiny ji nacpat a zakápnout vteřiňákem.
Nebo zahustit epoxid balsou a trochu ho tam nanést. Záleží, co máš doma.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 7:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
dudaj píše:
Netuším, jaké to má rozpětí, ale tohle křídlo bez nosného středu je na vyhození. Protože ho složíš ve vzduchu při prvním pořádným natažení.

Nerozumím, vždyť na fotce je jakási trubička, coby spojka křídla, takže by to normálně mohl vydržet. A pokud je to spojka křdíla, tak snad ani neni potřeba k sobě poloviny slepovat. Jen přidat kolíček dozadu. Chtělo by to více fotek.
Jinak, slepit čimkoliv. Jestli je to křivé, tak nějaké PU lepidlo na dřevo z drogerie (purex, Soudal 66A...atd) a při lepení možná omotat střed izolepou, aby pěna nevyšla kam nemá.

Mimochodem Sig Riser (2 m) má křídlo dělané tak, že se slepí 4 segmenty (2 středy a 2 uši) a tyto segmenty se k sobě na tupo přilepí (včetně nosníku!). Možná je uprostřed malá překližková výztuha, ale možná ani to ne. Neříkám, že to je dobře, ale mám to letadlo asi 10 let a vše drží. I po nárazech.

dudaj píše:
Ray nekupuj.

Nechci stále jen polemizovat, ale nedá mi to..proč nekupuj? :-) Neni to všechno tak nějak stejný? :-)

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil semo dne úte 25.08.2020 7:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 7:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Však tam má uhlíkovú trubku/tyčku ako spojku, takže kde je problém? Akurát, že väčšinou ak je jedna tak býva v mieste ťažiska...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
semo píše:
Nerozumím, vždyť na fotce je jakási trubička, coby spojka křídla, takže by to normálně mohl vydržet. A pokud je to spojka křdíla, tak snad ani neni potřeba k sobě poloviny slepovat. Jen přidat kolíček dozadu. Chtělo by to více fotek.
Jinak, slepit čimkoliv. Jestli je to křivé, tak nějaké PU lepidlo na dřevo z drogerie (purex, Soudal 66A...atd) a při lepení možná omotat střed izolepou, aby pěna nevyšla kam nemá.

Mimochodem Sig Riser (2 m) má křídlo dělané tak, že se slepí 4 segmenty (2 středy a 2 uši) a tyto segmenty se k sobě na tupo přilepí (včetně nosníku!). Možná je uprostřed malá překližková výztuha, ale možná ani to ne. Neříkám, že to je dobře, ale mám to letadlo asi 10 let a vše drží. I po nárazech.


Nechci stále jen polemizovat, ale nedá mi to..proč nekupuj? :-) Neni to všechno tak nějak stejný? :-)


Asi pretoto: viewtopic.php?f=7&t=88527
Aj keď to nieje RAY, ale podobná Čína. Ale u takéhoto modelu by som neriešil motor. Postačí hociaký výrobca.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
...šlo o baterky.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
semo píše:
Nechci stále jen polemizovat, ale nedá mi to..proč nekupuj? :-) Neni to všechno tak nějak stejný? :-)


Za sebe bych pro baterky Ray taky napsal nekupuj. Před delší dobou jsem dvě baterky Ray koupil - jednu 2S a jednu 3S (kapacitu už si nepamatuju, ale bylo to něco malého). Provozované v el.větroni. Ty baterky se nafoukly pomalu už jen když jsem je vyndal z krabičky :-(. A to jsem nabíjel 1C, vybíjel proudem o dost menším než byl povolený a v režimu 30 sec motoru a pak klid. Podobnou zkušenost mám i s Foxy a s Peckapower (i když ty teda byly provozované skoro na hraně, ale pořád v doporučených mezích). Oproti tomu Gens, Tatuu, dokonce i některé Turnigy drží v pohodě několik let.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Aha, to sem nevěděl. Ale je fakt, že takhle blbě se mi zachovaly třeba i baterky Hyperion. Říkal sem si..kvalita, udělám si radost. Proti nějakým Zippy z hobbykingu byly nafouklý fakt hned. Jak míček. Ale to už možná zavádím diskuzi mimo téma.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 11:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
semo píše:
Aha, to sem nevěděl. Ale je fakt, že takhle blbě se mi zachovaly třeba i baterky Hyperion. Říkal sem si..kvalita, udělám si radost. Proti nějakým Zippy z hobbykingu byly nafouklý fakt hned. Jak míček. Ale to už možná zavádím diskuzi mimo téma.


Od Ray nebrat nic - moje zkušenost. Co jsem jmenoval provozuji na velký proudy a nenafouklo se nic a jsou dost tvrdé.
Nafouknutí kolikrát není úplně směrodatné - výrobci často dávají hliníkové desky, ale tvrdost baterií po pár nabitích.
Čína a Čína bývá hodně velký rozdíl často.

Jinak hyperiony jsem nedoporučoval. Taky se mě nafoukly, ale je to hodně dávno.

Motor Ray taky hořel na doporučené proudy.
Jiné motory přetížím dvojnásobně a nic se neděje.

K tý trubičce - je mimo těžiště moc vepředu, měla by být tak cca v 1/3. Takže podrží křídlo ve předu, ale ne vzadu, takže se zlomí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 11:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
S tou trubičkou súhlasím a na to som aj predtým reagoval... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Jasně, s tím Ray to beru. Díky za osvětlení.

U trubičky jsem si taky všiml, že je více vepředu. Ale usuzovat z té fotky pevnost je dost předčasné. Umístění sice správné není, ale může to znamenat jen zhoršení pevnostních vlastností, které ale mohou být stále nad bezpečnou hranicí. Nevíme nic o dalších parametrech, vnitřní konstrukci a tak dál. Takže říct rovnou, že se zlomí, to se mi nezdá. I když se to stát může :-). Ještě příklad, jak může praxe fungovat navzdory teorii: U blaníka jsem si dal kromě hlavní spojky ještě dozadu jednu vedlejší (menší hliníková trubka). Taky mi na fóru říkali, že tam patří jen kolíček a v podstatě s tim souhlasím. Ale při pádech se zohnuly vždy obě dvě spojky, takže i přes všechnu teorii zřejmě hlavní trubce ta malá trochu vypomáhá.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz