Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

úte 08.10.2019 12:06

Zdravím,

zatím jsem vždycky používal vrtule uchycené "napevno" takovou tou šroubovací kleštinou: https://www.banggood.com/Racerstar-3_17 ... 24404.html . Občas jsem někde viděl vrtuli uchycenou k takovému tomu bazmeku se dvěma šrouby přes gumový o-kroužek. Většinou u toho psali, že to lépe ochrání vrtuli před zlomením při přistání. I koupil jsem si jednu takovou věc:
https://www.banggood.com/Racerstar-3_17 ... 45060.html

Dneska ráno jsem to byl vyzkoušet, a několikrát se mi stalo, že se vrtule za letu z tohoto držáku sesmekla někam do strany. Většinou při pokusu o visení na vrtuli (hover), kdy člověk razantně přidává a pak ubírá plyn. Při pokusu o nasazení o-kroužku jiným způsobem (s jedním překroucením navíc) mi pak milý o-kroužek vystřelil z ruky a zmizel v trávě, kde jsem ho už nenašel.

Co dělám špatně? Díky.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

úte 08.10.2019 12:19

Buď se vrátit k původnímu uchycení a nebo odzkoušet jiné ó-kroužky. Většinou pomůže silnější, který jde opravdu těžko nasadit.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

úte 08.10.2019 12:21

Máš tu vrtuli správně ustředěnou na unašeči? pokud je tam vůle, nebo nesedí na čele, tak pak nepomůže ani sebe lepší O-kroužek. Je to docela zásadní. Se správně "uloženou" vrtulí jsem nikdy neměl problém ani s obyčejnou kancelářskou gumičkou.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

úte 08.10.2019 12:34

Unašeč mám přesně ten co jsem posílal, a vrtule je na tom osazení položená docela bez vůle. Ale to osazení je tak milimetr a půl do směru letu, víc ne. Ještě mě napadlo dát to až na doraz na konec osky, aby osa motoru přečnívala přes vrtuli. Ale to by možná zase neplnilo tu funkci při nárazu.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

úte 08.10.2019 13:22

Místo O kroužku používám gumičky nastříhané ze staré galusky. Šířka asi 4mm nasadím ji na šroubek jedu přes vrtuli zatočím pod šroubek a zase přes vrtuli pod šroubek a ještě jednou a drží dobře. Používám na modelu Flash a ještě se ze letu ani při visení nesemekla. Při přistání plní funkci výborně. Asi by stačila i jiná gumička :-)

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

úte 08.10.2019 14:26

YenyaKas píše:Unašeč mám přesně ten co jsem posílal, a vrtule je na tom osazení položená docela bez vůle. Ale to osazení je tak milimetr a půl do směru letu, víc ne. Ještě mě napadlo dát to až na doraz na konec osky, aby osa motoru přečnívala přes vrtuli. Ale to by možná zase neplnilo tu funkci při nárazu.


Milimetr docela stačí, co je docela bez vůle netuším... :D

ještě jsi tuším nenapsal co tam máš za vrtuli.

ta vrtule musí jít rukou relativně lehce sklopit.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

úte 08.10.2019 14:38

Rukou jde sklopit docela lehce. Tím bez vůle myslím že se to (bez gumičky) nijak znatelně neposunuje. Ale zase že bych to tam musel na fest natlačit, to ne - vrtule jde na unašeč volně položit. Tak třeba do desetiny mm? Milimetr tam určitě není.

Vrtule 8x4.3 SF černá.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

úte 08.10.2019 20:21

YenyaKas píše:Rukou jde sklopit docela lehce. Tím bez vůle myslím že se to (bez gumičky) nijak znatelně neposunuje. Ale zase že bych to tam musel na fest natlačit, to ne - vrtule jde na unašeč volně položit. Tak třeba do desetiny mm? Milimetr tam určitě není.

Vrtule 8x4.3 SF černá.


Chce to menší o-kroužek ideálně silikonový. Vrtule musí jít sklopit ale silou. Já používám o-kroužky 10x2 a 8x2 silikonové mají daleko větší průtažnost než gumové.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

stř 09.10.2019 7:17

Cili ale píše:Chce to menší o-kroužek ideálně silikonový. Vrtule musí jít sklopit ale silou. Já používám o-kroužky 10x2 a 8x2 silikonové mají daleko větší průtažnost než gumové.


OK, kde se to kupuje?

Já jsem zatím vyzkoušel tu nastříhanou duši co psal dub, zdá se že to drží líp než ten o-kroužek co byl dodaný s tím unašečem. Ale zase je to takové humpolácké a určitě to nebude vyvážené.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

stř 09.10.2019 11:53

YenyaKas píše:
OK, kde se to kupuje?

Já jsem zatím vyzkoušel tu nastříhanou duši co psal dub, zdá se že to drží líp než ten o-kroužek co byl dodaný s tím unašečem. Ale zase je to takové humpolácké a určitě to nebude vyvážené.


Zdravím,
taky s gumičkovým unašečem vždycky bojuju. Chce to dvě gumičky (o-kroužky). Vrtule nesmí jít pootočit proti unašeči jinak to nedrží pořádně. Prostě je to na krev a nasazování gumiček je opruz, ale nic lepšího pro combat jsem neviděl. O-kroužky prodávají zde http://www.techseal.cz/kontakt/

Pat

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

stř 09.10.2019 12:02

Kupuji o-kroužky na ebay, kvůli poštovnému zdarma, jinak bych kupoval třeba v Rubeně.
Ty bílé jsou měkčí, líp se natahují než ty černý.
https://www.ebay.com/itm/OD-White-Silic ... 9h6tYGToNg

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

stř 09.10.2019 12:18

Kupoval som O-krúžky v predajni s vodoinštalačným tovarom.
Je to vlastne tesnenie do rôznych ventilov.
Dá sa vybrať správny rozmer a tuhosť!

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

čtv 10.10.2019 9:24

Predajne GUFERO: O-krúžky aké len chcete.

Keď som pred pár rokmi také uchytenie vrtule tiež používal, mal som O-krúžky práve odtiaľ.

Skúška správnosti zvoleného O-krúžku: sila na "vysadenie" vrtule z držiaka (v smere osi motora) by mala byť niekoľkonásobne väčšia ako je váha modelu.

Pri pristávaní, je prípadné "vykĺbenie" vrtule cez páku s veľkým pomerom, takže isto skôr dôjde k vysadeniu vrtule ako k jej zlomeniu.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

čtv 10.10.2019 12:45

YenyaKas píše:
OK, kde se to kupuje?

Já jsem zatím vyzkoušel tu nastříhanou duši co psal dub, zdá se že to drží líp než ten o-kroužek co byl dodaný s tím unašečem. Ale zase je to takové humpolácké a určitě to nebude vyvážené.


Jelikož jsi z Brna doporučuji Agrozet v Telnici. Silikonové o-kroužky jsou bílé barvy.

Re: Prop saver (uchycení vrtule na gumičku)

čtv 10.10.2019 17:59

O kroužky - Alfa-agro Popelova 45 Tuřany - to bude blíž.

L.
Odeslat odpověď