Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 6:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ahoj
Podiv se sem, tohle je muj Plachetník. Jako ano, staví se to dobře, létá to taky docela, jen já prostě neumím ten kruhový hod, tak to jebnu nějak divně, takže to spíš používám na kopečku za mírného větru, tam to jde docela dobře. Rozbít se to prakticky nedá.
https://www.rcalbum.cz/model/9947-plachetnik.html

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 7:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To nebyl příspěvek pro příspěvek, jak vidíš chlapi mají podobný názor. A k tvé poznámce o Nissanu a Sony, Asi jim stejně dají nějaký další výcvik, než je posadí za opravdový volant, věř tomu nebo ne.
Pro kluky na kroužku jsem dostal starého Looka, na počátky to bohatě stačí. Uvažuju o Flopovi II. A to kluci začínají pod dohledem, ne sami, a ještě máme simulátor. Tak se nečerti a uvažuj. Každý nějak začínal a určitě si každý domů nesl třísky, třeba i nejen jednou. Na vysílačce opravdu není restart .
A tvou otázku ohledně vybavení ti naznačil už prodejce, dole má doporučené vybavení. Stačí to dočíst. Pokud by ti z nějakého důvodu nevyhovovalo, podívej se na parametry (velikost, kroutící moment a hmotnost) a hledej i u jiných prodejců. Někomu vyhovuje tahle technika, jinému zase jiná. Někdo tak řekne typ serva, jiný to sepsuje a doporučí ti něco zcela odlišného.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne ned 25.03.2018 9:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 9:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ja jakozto majitel tohohle letadla ti k tomu reknu asi tolik. Pokud si chces uzit stavbu,tak tady si moc neuzijes, protoze za jeden den to postavis levou zadni, pro jistotu to nechas vyschnout do druhyho dne ackoli se to lepi sekundakem. Druhej den to potahnes a osadis a mas hotovo. Zadna veda v tom neni. Pokud ses uplny zacatecnik, tak upozornuju, ze jak je to lehoucke, tak s tim sebemensi vanek dost hazi a musis to porad ridit a vzhledem k tomu, ze to ma rizenou jen smerovku, tak to nereaguje tak rychle jako kdyby to melo i kridelka, ale obratne to je dost. To ze bys to rozmlatil, tak to spis, ze to skripnes mezi dverma, protoze si nedovedu predstavit situaci kdy bys to rozstrelil z letu. Ono to moc nevypada,ale ten uhlikovy nosnik odpruzi dost. Me se podarilo pri asi druhem pokusu o kruhovy hod s tim z plne otocky jebnout asi dva metry pred sebe a vydrzelo to. Kdyz s tim krapnes pri nakem tvrdsim pristani, tak vzhledem k hmotnosti a ne nijak zavratne rychlosti se to snad rozbit neda...to bys musel mit asi fakt smulu a trefit to vylozene blbe,ale absolutne me nenapada jak. Nicmene podruhe uz bych si to nekoupil a to z jednoho prosteho duvodu...cena/vykon... Na osazeni se mrkni na tom odkazu,co jsem daval vys. Upozornuju na to, ze tam je fakt malo misto a kdyz myslim malo, tak jako hodne malo. Batercicka je 1S a tim padem musis vybrat serva na tohle napeti.. Ja tam frknul tuhle Cinu, funguje to.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Paolo-K píše:
... ze jak je to lehoucke, tak s tim sebemensi vanek dost hazi a musis to porad ridit ...
Ono se to blbě vysvětluje - předat nějakou komplexní zkušenost na dvou třech řádcích tady v diskuzi. Až když člověk nabere praktické zkušenosti, tak si uvědomí, že pro praktické létání - a tím praktické myslím to, abych si mohl jít zalétat a zatrénovat co nejčastěji - se hodí letadlo nějakých rozměrů. Vždy je to kompromis velikosti, ceny, výkonnosti. Jiné je létání s modelem malým, lehoučkým, jiné je létání s modelem větším, těžším, jiné je létání s velkým "obřím" modelem. Výhodnější na učení, výhodnější na létání je letadlo větší a těžší, než je tady probíraný Plachetník. Větší letadlo je ve vzduchu lépe čitelné, větší letadlo není takovou hříčkou turbulence. Je lepší mít letadlo, se kterým mohu kvůli počasí ven často, než mít letadlo, se kterým musím na vhodné podmínky více čekat. Tohle všechno já napasuji do věty "pořiď si ušatého větroně 1.5 - 2 m rozpětí".


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 10:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Libor píše:
Ono se to blbě vysvětluje - předat nějakou komplexní zkušenost na dvou třech řádcích tady v diskuzi. Až když člověk nabere praktické zkušenosti, tak si uvědomí, že pro praktické létání - a tím praktické myslím to, abych si mohl jít zalétat a zatrénovat co nejčastěji - se hodí letadlo nějakých rozměrů. Vždy je to kompromis velikosti, ceny, výkonnosti. Jiné je létání s modelem malým, lehoučkým, jiné je létání s modelem větším, těžším, jiné je létání s velkým "obřím" modelem. Výhodnější na učení, výhodnější na létání je letadlo větší a těžší, než je tady probíraný Plachetník. Větší letadlo je ve vzduchu lépe čitelné, větší letadlo není takovou hříčkou turbulence. Je lepší mít letadlo, se kterým mohu kvůli počasí ven často, než mít letadlo, se kterým musím na vhodné podmínky více čekat. Tohle všechno já napasuji do věty "pořiď si ušatého větroně 1.5 - 2 m rozpětí".



Presne tak...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 11:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Paolo-K píše:
Rozbít se to prakticky nedá.


To jsem si myslel o SkySurferu ale jsou tu borci co ho nejdriv pekne pomuchlali nez ho dostali do vzduchu :-D :-D

Ale nechme to - Flekis je presvedceny ze jeho volba je spravna a myslim ze informaci o tom ze to ostatni nepovazuji za nejlepsi napad uz dostal.



Jo jo - vzpominam na dobu pred 20ti lety. Taky me prislo ze rizeni simulatoru EF2000 za pomoci joysticku a plynove paky s hotas dava dostatek zkusenosti. No, stalo me to tri letadla nez jsem klesl pozadavky k Potenskemu Bomberu a zacal litat :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 12:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Není to zde poprvé. Nováček si vybere model, rovnou objedná a snaží se na foru verifikovat svůj výběr. Většinou se mu to zkušenější modeláři snaží rozmluvit, následuje uražení atd. atd. Jak přes kopírák.
Celou zimu se o problematiku zajímá, přitom si nevšimne doporučeného setupu přímo v popisu modelu.
Přitom stačí zadat do googlu jak začít s RC modely letadel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 12:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
skybreaker píše:
Není to zde poprvé. Nováček si vybere model, rovnou objedná a snaží se na foru verifikovat svůj výběr. Většinou se mu to zkušenější modeláři snaží rozmluvit, následuje uražení atd. atd. Jak přes kopírák.


Jo a prave proto zkusenost rika ze dalsi diskuse zbytecna :-D :-D Pockejme po prvnim letu - bud je talentovany a letadlo prezije nebo letadlo neprezije a uvidi se co dal :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 12:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Hele když sem začínal bublinky nebyly.takže pár desek balsy kus fólie a jdem na to.
volné modely sem lepil a tak udělat něco se servy nebyl problém.
Životnost záleží na tobě.pokud to chytneš za kolík a mrskneš tak máš stopku i do vteřiny.Pokud klouzneš před sebe necháš letět a postupně si zvykneš může to jít bez úrazu.
serva hs-40 případně Gening D541 přijatelná teoreticky polehlivá serva jsou i levnější pokud máš odvahu. přímač X4R pokud máš rád bastlení XMR

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 12:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
S rozbitim modelu by som to az tak tragicky nevidel je to v podstate hadzadlo(odporucam pred prvym hodom zaklzat).
Stavba je uz cosi ine tie kridla musia byt 100% identicke a aj ked su spevnene uhlikom pri potahovani to bude mat snahu krutit a prehybat sa.Dalsia vec ako zaciatocnikovi sa ti nikdy nepodari dodrzat vahu pri neakom bublinkaci 100g hore dolu nerobi problem tu to bude vidiet a bude to aj vadit(model budes viac hadzat ako s nim lietat).Zial tu to nie je tak vyberiem si lietadlo ktore sa mi paci a naucim sa s nim lietat.
Pokial by si si kupil aj easystara ci nieco podobne lepsie je poradit sa z niekym skusenym a spolu s nim lietadlo zalietat inak sa to dost casto skonci zle a ked zistis ze musis kupit dalsie lietadlo tak aj elan velmi rychlo prejde.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 1249
Bydliště: Havířov
flekis píše:
Simulator jsem mel pujceny jeden vikend, jinak mam za sebou 7let na xbox ovladaci. Vim, ze to je irelevantni, ale treba na podkop to byla priprava suprova.

...simulator jsem mel pujceny fenix, nebo tak nejak, ale nedelal mi velke problemy, jen let k sobe byl nezvyk.

Vzpomínám si, že před lety jsem na simulátoru s vysílačem strávil skoro celou zimu, než jsem se odvážil s RC letadlem do vzduchu. Měl jsem zkušenosti se stavbou a létáním s volnými modely, ale bylo jasné, že to nestačí. Řízení letu je nutno "dostat do krve", aby pilot nemusel přemýšlet nad správnou reakcí. V reálu na to prostě není čas. Nechci nikoho urazit ani zpochybnit jeho schopnosti. Možná má opravdu talent. Ale obávám se, že si ten člověk nepřipouští možnost selhání a je přesvědčen, že už to umí, i když má zjevné potíže. Bohužel, není první, ani poslední. Tento přístup je dnes zcela běžný. Vysoké sebevědomí a nedostatek moudrosti vede často i k fatálním následkům... Někdy je to jen snaha vystupovat jako schopný a nadaný jedinec, protože jeho okolí to očekává. Říká se tomu Dunning-Krugerův efekt

_________________
"Rozum, který zůstává stát, je v pořádku – jen si nesmí lehnout." J. Werich


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 13:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
petan64 píše:
Vzpomínám si, že před lety jsem na simulátoru s vysílačem strávil skoro celou zimu, než jsem se odvážil s RC letadlem do vzduchu. Měl jsem zkušenosti se stavbou a létáním s volnými modely, ale bylo jasné, že to nestačí.


Uvědomte si ale, že dnešní mládež má k ovládání různých technických zařízení o dost blíž než "starci", kteří se učili létat s volňásky před čtyřiceti lety. Nepíšu to jen tak, mám s tím vlastní zkušenost.
Ale konstrukční malé házedlo bych jako úplně první model nikdy nedoporučil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 14:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
No ja jakozto majitel tohoto modelu muzu rict asi tohle jako model celkem fajn, stavba jednoducha, ale jako uplne prvni model rozhodne ne. Ne ze by to neslo,ale i kdyz to postavi dobre, rovne, tak to bude vic hazet nez litat. Ja to treba hazet neumim doted, dvakrat to hodim dobre a celkem to leti a trikrat to jebnu proste nak podivne a za 30 sekund je to dole. Ono proste na kacko to kridlo pruzi asi vic nez je zdravo,ale je to asi i rukama, tak to proste radsi mrsknu hubou napred z kopecka a litam s tim za vanku jako se svahacem, to je fajn. Jako prvni model bych si to ale urcite nevybral, ono vlastne zadnej bezmotorak. Ja jsem se treba naucil litat na plackovem epp slowflyeru pote, co jsem s vidinou snadneho letani rozjebal na maderu asi po 5 sekundach krasnou cessnu... Takze asi tak...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Výběr prvního modelu není úplně ideální a věř že mluvím z vlastní zkušenosti (malý rozpětí, lehkej a navíc házedlo), tohle bych si pořídil až bych měl něco nalítanýho, viz slova kluků nademnou..

Ale zkus a uvidíš, třeba se k Easystaru ještě vrátíš, jako já když jsem si nenechal poradit :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Amper píše:
Jo a prave proto zkusenost rika ze dalsi diskuse zbytecna :-D :-D Pockejme po prvnim letu - bud je talentovany a letadlo prezije nebo letadlo neprezije a uvidi se co dal :-D


Domnívám se, že výsledek se už nedovíme. Mladý pán se zřejmě nasr...štval natolik, že s námi už dál nebude ztrácet čas.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz