Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 646 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2018 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Karle dobrá práce. Tohle video se ti fakt povedlo. Lítáš jen tak "na slepo" nebo tam máš nějaký to fpv?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2018 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
rampa_mckvak píše:
Karle dobrá práce. Tohle video se ti fakt povedlo. Lítáš jen tak "na slepo" nebo tam máš nějaký to fpv?

Díky moc, Phantom má přímo integrovaný FPV, včetně nastavování kamery atd, takže vidím, kam letím a co točím :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 19:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2016
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
Yeah: Neskutečně nádherná podívaná!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2018 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Temp píše:
Yeah: Neskutečně nádherná podívaná!

Díky, díky :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2018 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Tak konečně můžu přidat video i já :D
Jedno z mých prvních videí ze ss x8.
Bohužel i když bylo na letadle tak jsem s FPV nelétal, takže jsem neviděl co točim a video tomu odpovídá...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Ale ta startovací jízda po poli byla dobrá :mrgreen:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 12:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
A proč sem to video dáváte, když se ani vám nelíbí? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Protože chce také patřit do stáda, kde lidem chybí soudnost. Vždyť je toho plnej internet, tak se není čemu divit.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 13:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Ne že bych vám teď úplně rozuměl....
Mě se to video líbí :D samozřejmě se nevyrovnám některým z vás, ale jak jsem říkal je to jedno z mých prvních videí z éra a všechno teprve zkouším...
Takže proč ho sem dávám? Abych se pochlubil co jsem natočil a abych sklidil nějakou objektivní kritiku a věděl co příště udělat líp. Myslím, že na tom není nic špatného...

A jinak z pole vzlétám proto, že spodek je olaminovanej a jsem levej si to hodit sám :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Šnek23 píše:
Abych se pochlubil co jsem natočil a abych sklidil nějakou objektivní kritiku a věděl co příště udělat líp. Myslím, že na tom není nic špatného...


Vůbec na tom není nic špatného, šneku :-) Kluci, kdybyste viděli moje první video, asi byste se nestačili divit. A já si tenkrát myslel, že jsem vyseděl zlatý vejce a byl na to moc pyšnej :-) Jednou ho sem upnu, ať je nějaká prča!

Teď k tý kritice, mohu-li a je-li žádoucí...
1) kamera má celkem dobrý barvy, co je to za kameru?
2) máš tam dost jello (ten třas, když běží motor), ten se dá odstranit tím, že a) vyvážíš vrtuli b) umístíš kameru na antivibrační podložku c) na jello se vyprdneš a příště použiješ jen záběry, kdy neběží motor (letadlo v kluzu)...
3) že létáš bez FPV, tj naslepo, to vůbec nevadí, některá moje videa jsou takto taky pořízena a vlastně celý můj začátek byl bez FPV...
4) pokud si mohu vybrat, mám raději rovné záběry bez prudkého zatáčení, když chceš zatáčet, ať je zatáčka pozvolná...když je to rychlé, snažím se pochytat co všechno je v záběru a ve finále si nepamatuju co tam vlastně bylo.
5) nepamatuji se, jestli jsem postřehl nějaký střih, v čem stříháš? Záběry by se neměly opakovat, neměl bys mít ve videu dva stejný pohledy, škoda video-času :-)
6) nenech se otrávit a toč dál, trénink dělá mistra! :-)

Házení se neboj, dej půl plynu, chyť to zespoda za trup v místě, kde je těžiště a hoď to jako bys házel vlaštovku. Někdo háže levou, někdo pravou, já pravou, ale je to věc každýho soudruha.

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 15:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Díky, přesně na tenhle typ odpovědi jsem čekal :D
Zkusím tedy odpovědět:
1) kamerka je lamax x7, mám ji asi rok a toto video mě celkem mile překvapilo, hlavně kamerka má asi 67g.
2) Jello jsem si všimnul a příště tam zkusím nějakou tu podložku.
4) Pro příště se poučím, i když příště chci zkusit naopak něco dynamičtějšího, ale tam to dopadne nejspíš úplně jinak než toto.
5) Můj největší problém :D nestříhám :roll: videa zkouším fakt chvilku a zatím jsem se snažil dělat lety jen takové jaké chci video, ale je mi jasné, že to tak moc dlouho nepůjde (resp. nejde to už teď). Doporučíš mi nějaký levný, dobrý program?
6) Točit jen tak nepřestanu, videa mě baví a ten rozhled ze shora spojený s zážitkem z létání je prostě super!

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Každý má svojí cestu...já jsem spíš krajinkář, případně točím nějaký konkrétní objekt. To je pak jasný, že mám radši rovný záběry :-) Mám ale i spoustu akčních videí z lítání v partě, tam je to zase jinak, no ale to záleží hlavně na Tobě.

Programů na stříhání videa je spousta, začínal jsem s movie-makerem, je to úplně hloupoučkej program, ale je zadarmo a dá se s tím udělat slušný video, umí ale jen maximálně FullHD, ale ta kamera co máš je Full HD taky...o level výš můžeš jít kdykoli

moviemaker stáhneš tu: https://www.instaluj.cz/movie-maker-pro ... 5500000562

je to celý balík software, Ty si při instalaci vyber jen ten moviemaker...

tady máš návod, jak s tím dělat: https://www.youtube.com/watch?v=2I5ODpDeDeY

no a teď se jen připrav na to, že střih videa je žrout času :-)))

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 18:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Díky, jo s tím už jsem něco malinko dělal, tak se v tom naučím víc :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 8:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Šneku já to nemyslel nijak zle, jen jsem řekl něco (pravdu?) za čím si stojím. Jasně nenech se odradit. Možná kdybys to hned prostřihal, dal nějaký jednoduchý titulek, hned by bylo poznat, že to myslíš trochu vážně a možná bys byl ušetřen komentářů na které nejsi zvědavej 8)
Jak napsal Yeah. Práce s videm je opravdu žrout času a dóst velkej vopruz když nemáš kvalitní vstupní matroš. Proto tu nic nemám a jen kritizuju :lol:
A taky jsem dost línej něco doma dělat, když osum hodin denně v práci čumím na monitor.
Prográmků za darmo je asi dost, ale také budou mít určitá omezení na které časem narazíš.
K celkem rozšířeným prográmkům patří Pinnacle https://www.youtube.com/results?search_query=pinnacle+studio+21
Navíc je v češtině a je hodně intuitivní. Někdo si ho nemůže vynachválit, jiní jsou z něj na nervy pro jeho neduhy.
Je jasné, že bys chtěl ideálně stříhat videa hned, jak nastartuješ program, ale spíše věnuj čas pochopení a ovládání střižny a pak se pusť do tvorby. A když tam dáš i nějakou muziku bude video zase o stupeň lepší.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Videa nejen začátečníků 3
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 9:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Když už jsme u těch rad, tak taky jednu přidám :wink: . Až začnete stříhat, tak hlavně stříhejte a velmi velmi šetřete efekty (včetně prolínaček). A než video někde veřejně vystavíte, nechejte si ho ohodnotit "nezávislou" osobou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 646 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz