Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Téma uzamknuto

Re: Videa nejen začátečníků

pon 16.03.2015 16:18

toty píše:miťo, trénuju jak můžu. Sice to není tak jak u tebe, musím většinou popoběhnout, ale už se mi to i celkem daří... :lol:
trénování chytání Swifta do ruky[/url]


Koukám na ty odchyty. Víš chytání není o tom dělat frajeřiny, ale jsou prostě místa, kde se jinak přistát nedá. Snažím se chytat model vždy už jako trénink na létání třeba na rozhledně. No a když se to pak zvládá, není zelenej od trávy žejo :wink: Podle mě na to jdeš hodně z výšky. Zkus zklesat do metrovu a před odchytem zpomal vystoupáním do výšky ruky. Lepší je se plazit s přitaženou výškovkou a s malým plynem než klouzat z výšky dolů.
Letu a chytu zdar!

Re: Videa nejen začátečníků

pon 16.03.2015 16:20

bv9 píše:
...akorát pozor při tom pobíhání na vrcholcích hor :lol: :lol: :lol: Jinak klobouk dolů. Taky musím začít trénovat. Xeno zatím vždy pošlu na pupík do trávy, ale vždycky toho prostoru moc není :D


Jó Xeno je rychlé a dobře plachtí, těžké ho chytit, ale dá se to :lol:

Re: Videa nejen začátečníků

stř 18.03.2015 18:44

Včerejší zálet Magnuma. Týden po jeho dokončení konečně přestalo foukat...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Videa nejen začátečníků

čtv 19.03.2015 7:11

Pekne. Páči sa mi ako si vyriešil rozoberatelne krídlo

Re: Videa nejen začátečníků

čtv 19.03.2015 21:08

Moc pěkné, zvlášť ten systém s pantem pro vložení křídla.
Jen by mě zajímalo, jestli ten masivní podvozek není zbytečný, kdy to stejně chytáš do ruky?

Re: Videa nejen začátečníků

čtv 19.03.2015 23:37

Ten tam musí být kvůli vyvážení. Taky se často a rád láme :-)

Re: Videa nejen začátečníků

pát 20.03.2015 18:10

Grugh píše:Moc pěkné, zvlášť ten systém s pantem pro vložení křídla.
Jen by mě zajímalo, jestli ten masivní podvozek není zbytečný, kdy to stejně chytáš do ruky?

Do ruky to chytám, protože to nechci mít zelený od trávy :lol:

Re: Videa nejen začátečníků

sob 21.03.2015 22:23

Nové video s Magnumem je tu:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Videa nejen začátečníků

sob 21.03.2015 23:29

Musí byť perfektne vyvážený, keď tak pekne pomaly lieta. Magnum je nádherne lietadlo. Musím znovu spojazdnit svojho.

Re: Videa nejen začátečníků

ned 22.03.2015 18:19

Video je to pěkné. Nemyslíte, že takováto videa a fotky z podobného prostředí nepřinutí ÚCL k podstatnému zpřísnění provozování modelů? A nejhorší na tom je to, že převážná většina rozumných a ukázněných modelářů pak na to doplatí. Jestli jsem dobře informován, tak hradečtí modeláři nemají nouzi o vhodné plochy pro provoz modelů.

Re: Videa nejen začátečníků

ned 22.03.2015 19:27

Bartn píše:Video je to pěkné. Nemyslíte, že takováto videa a fotky z podobného prostředí nepřinutí ÚCL k podstatnému zpřísnění provozování modelů? A nejhorší na tom je to, že převážná většina rozumných a ukázněných modelářů pak na to doplatí. Jestli jsem dobře informován, tak hradečtí modeláři nemají nouzi o vhodné plochy pro provoz modelů.

Je to čtvrt kila bublin. To by pak mohli zakázat i frisbee nebo volejbalový míč.

Re: Videa nejen začátečníků

ned 22.03.2015 19:41

Děkuji za názor Grugh-ovi. Trochu to zpřesním. Letová hmotnost 230gramů, rychlost letu viz video, plošné zatížení minimální. No ještě bych někoho mohl nakrájet vrtulí jako salám, ale smůla, má to gumičkový unašeč vrtule :lol:
Letící míč či tenisák udělá větší škodu, dětská EPP házedla typu FOX, BOLT atd létají taky mnohem rychleji... Tento Magnum jsem na rozdíl od prvního postavil spíš jako halový model, viz první pokus v malé tělocvičně.

P.S.: dlouho se tu nestrhla hysterie ohledně dobrých mravů, tématu "co kdyby třeba se mohlo stát" a Doplňku X. Prosím, v případě Magnumu Reloaded s tím nezačínejte. Děkuji.

Re: Videa nejen začátečníků

úte 24.03.2015 18:07

Myslím, že vůbec nejde o gramy, ale o princip.

Re: Videa nejen začátečníků

úte 24.03.2015 20:40

Vezmu si to k srdci až budu se synem skládat vlašťovky z papíru podle Ábíčka a házet je mezi paneláky. (samozřejmě po použití skončí ve tříděném odpadu)

Co dodat...

Re: Videa nejen začátečníků

stř 25.03.2015 6:38

Musím se zastat bráchy, protože pokud by šlo důsledně "o princip", bude se příští mistrovství světa v s halovými modely odehrávat padesát metrů od nejbližší haly.... Magnum je model do tělocvičny a na klidné poletování. To že unese pidikamerku a startuje i z vody je bonus navíc.
Téma uzamknuto