Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
spalovak ma i výhody treba smrdi rve a kouri masti ero a vyborna volba nasrat s ekologii a nekomu seto libi a jeto fajn na letisti nes jen to bzuceni

asp 8cmm a neco jako centaur


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 23:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Janku, je to pro tebe, kdybys potřeboval nějakou osobní radu. Ukázaná platí víc, než deset kilo keců.
LV, je to možné, říkám, tehdy jsem to někde vyčenichal, protože jsem vždycky byl divočák (neorganizovaný), tak jsem to mohl vyčíst buď v nějakém návodu, nebo v Modeláři. Můj úplně první motor byl MK-17, tak jestli to tam měli továryšči v návodu, opravdu nevím. Ale na rovinu, také to jde 8) . Kliku prostě nastavím těsně před úvrať (už do komprese, ale nesmí ještě přeskočit) a vrtuli mám na těch 11 hod.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: pát 02.03.2018 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
DAF píše:
Janku, je to pro tebe, kdybys potřeboval nějakou osobní radu. Ukázaná platí víc, než deset kilo keců.
LV, je to možné, říkám, tehdy jsem to někde vyčenichal, protože jsem vždycky byl divočák (neorganizovaný), tak jsem to mohl vyčíst buď v nějakém návodu, nebo v Modeláři. Můj úplně první motor byl MK-17, tak jestli to tam měli továryšči v návodu, opravdu nevím. Ale na rovinu, také to jde 8) . Kliku prostě nastavím těsně před úvrať (už do komprese, ale nesmí ještě přeskočit) a vrtuli mám na těch 11 hod.

Beriem späť. máš to správne, to ja som myslel opačne :?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 10:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 17
U nás na letišti skoro všichni lítají elektriku. Pěkně to tam bzučí. Ale jakmile přijde někdo se spalovákem je ihned středem pozornosti. Prostě to je LETADLO. Je to jako když dravec vletí mezi vrabce :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 11:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Pokud jde o nastavení vrtule, nahazovat motor lze snad z každé pozice, je to jen věc "grifu", který si ten či onen pilot osvojí. Já je odpradávna nastavuji vodorovně (tj. aby při plachtění se zastaveným motorem zaujala tuto pozici). Začal jsem to tak dělat kdysi dávno kvůli modelům bez podvozku, kterých jsem provozoval docela hodně; vrtule (tenkrát většinou dřevěná) nedoznala újmy při přistání na břicho. Přestože spalováky bez podvozku dnes nejsou zrovna časté a plastové vrtule také přežijí o dost víc než dřevo, dělám to tak pořád a bez potíží tak nahazuji jakýkoli motor, startér jsem nepoužil nikdy.

Janku - možná bys mohl doplnit bydliště. Pokud se najde někdo osobně poblíž, je to lepší než celé knihy psaní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 21:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
tom.es píše:
U nás na letišti skoro všichni lítají elektriku. Pěkně to tam bzučí. Ale jakmile přijde někdo se spalovákem je ihned středem pozornosti. Prostě to je LETADLO. Je to jako když dravec vletí mezi vrabce :D


Krasne si to napisal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký spalovací motor.
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak zkusme se pánové vrátit k tématu. Čuďák má samozřejmě "svoje". Jeden nejmenovaný kolega Genagen si kdysi se zájmem prohlédnul můj "boj" s motorem. On léta elektry, což mu budiž přáno, a do tohohle se nepustil, tak ho to prostě zajímalo. Kluci na kroužku také začnou elektrami, přestože nejsem jejich nějakým velkým příznivcem (důvody jsou na delší vyprávění). Je to pro ně jednodušší, hlavně se pro běžné rekreační létání nemusí "ladit". Prostě přijdou na plac zapojí konektor a jde se do luftu.
Janku až budeš lepit, pečlivě zvaž velikost motoru. Autor resp výrobce udává na plánu či stavebnici rozsah vhodného objemu. Ale na spodek to sice bude létat, ovšem mohly by to být jen "vyhlídkové" lety. S horním objemem už se můžeš vyblnout do sytosti. Osobně, z vlastní zkušenosti, bych doporučoval být spíš u horní hranice.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz