Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
pedyngro píše:
Ještě jsem narazil na toto: https://rckane.cz/rc-letadla/2184-rc-le ... torem.html Je to to z toho videa, nikde jinde to ale neprodávají, tak nevím, jestli spoléhat na noname produkt... Má někdo zkušenost s modely, co mají odšroubovávací skládací křídla (ne napevno přilepená)?


Já jsem se díval na to video co tam mají (co je to za trik, že když dám "sledovat na youtube", tak to otevře to _druhé_ video?), a vypadá to dost neklidně a živě. Na základě (jenom) tohoto videa si myslím, že Sky Surfer je daleko víc takový klidný autobus. Nešel bych do tohoto.

Ale teda vysílačku co má expo bych si fakt pořídil.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 23:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Pošli mi SZ svoje tel číslo-zavolám ti :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2018 23:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Pokud chceš létat na chalupě na Vysočině, posílám kontakt do SZ (vlevo nahoře Soukromé zprávy).

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 7:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Začínal jsem také nedávno a tak si své trampoty dobře pamatuji. Vyzkoušel jsem 4 začátečnická letadla:
• EzFly Trainer (něco jako Step One): 1 havárie, minimální poškození, pomalé, obratné, lehké, naprosto blbovzdorné
• Fík100 (něco jako FlopII): 10x havárie, většinou bez opravy, hodný, stabilní, už to ale chce něco umět
• Sky Surfer X8: 30x havárie, 2x totálka, pro mě jako začátečníka rychlé, těžké a docela obtížné
• Sky Scout (=Easy Star 2): sice stejně rychlý jako Surfer X8, ale hodnější, stabilnější a odolnější. Podle mě se vyplatí těch pár stovek přidat.
Záleží na co si troufneš, jak máš rychlé reakce a jaký "pilotní" talent.
Kdybych já teď začínal, tak si koupím Step One.

Simulátor pomůže v začátcích, při výuce "páčkování" např. při letu proti sobě. Výborná je bezplatná verze od Multiplexu, je docela realistická. Jako vysílačku bych doporučoval už zmiňovanou FlySky FS-i6, má výborný poměr užitek/cena. Nebo něco lepšího. Základní 4-kanál mě nestačil, byly to vyhozené peníze. Baterie skladuji v kovové skříňce z Baumaxu asi za 500,- Kč.

Vše podrobně popisuji včetně videí na https://premsvo.wordpress.com/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 8:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
Původně jsem si představoval, že "starter pack" pro začátečníka bude trochu levnější, takže dík, že jste mě vyvedli z omylu. Je pravda, že dobré vícekanálové rádio bych si stejně časem pořizoval, tak proč ne rovnou, proč utrácet za setovku, kterou bych po čase stejně vyměnil? Úplně stejně s nabíječkou.
Znovu připomínám, že se zatím jenom rozkoukávám, zatím se nechystám si letadlo pořídit okamžitě, tj. v časovém horizontu dnů či týdnů. Ještě pořád zvažuji, jestli do té počáteční investice vůbec půjdu, kupovat levnější šunty asi fakt nemá smysl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 9:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Měkké pády, létání na sněhu. Létám hračky, házím z ruky, přistávám "na břicho"(bez podvozku). Nejlíp vyšší tráva
Některé sety (případně bazar, létané) jsou tak levné, že setová souprava a nabíječka jsou v nich za pusu(zadara).
==edit02 Nedávno jsem někde na narazil na nový set (cca 3 litry) co už byl s přímo se soupravou FlySky FS-i6.


Naposledy upravil guchar dne pát 16.02.2018 11:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Sice už je to nějakou dobu, co jsem začínal, ale zkusím napsat co si pamatuju a taky co bych s odstupem doby udělal jinak
pedyngro píše:
- letadlo - ideálně z EPP a pro začátečníka určitě s tlačnou vrtulí

Souhlas s modelem s tlačnou vrtulí. Jen bych asi nešel do toho s rozpětím 80cm , co máš někde v dalším příspěvku. Koukal bych po modelech, které jsou o něco větší - Easy Star, Beta,... Myslím, že budou lítat líp než nějaký prcek, líp je uvidíš a budeš je líp "číst" ve vzduchu. Jako vyjímku z toho, co píšu, bych bral zde již zmíněný StepOne od RC Factory. To lítá skoro krokem i při rozpětí těch cca 80 cm.

pedyngro píše:
- ovládací soupravu (není-li součástí setu) - vím, že diskuse o modech je evergreen a že si mám vybrat to, s čím létají všichni ostatní, tj. mod 1. Přesto bych se chtěl zeptat na doporučení. Z hračky, se kterou zatím létám (ovládá se pouze dvěma vrtulemi na křídlech), jsem zvyklý, že levou dávám plyn a pravou zatáčím, tj. měním poměr otáček obou vrtulí - je toto ekvivalent křidélek? Kdybych si pořídil mod 1, sloučily by se tyto dva pohyby do jednoho kniplu - šlo by tak ovládat základní let jednou rukou? Mod 2 má pro mě méně přirozené rozvržení ovládání směru, na druhou stranu má plyn vlevo, na což jsem zvyklý z RC aut a vrtulníků. Rozhodující faktor pro mě tedy je: je možnost ovládání jednou rukou výhoda, nebo spíše přítěž (ruka se zbytečně namáhá na úkor druhé apod.)?

Pokud to jen trochu půjde, setovku bych být tebou nebral. Omezené možnosti nastavení, často omezená dostupnost přijímačů... Dneska není problém koupit za rozumný peníz rádio, které bude o level výš než běžná setovka. K tomu modu-tady ti asi nikdo neporadí-každý bude preferovat to, co sám lítá jako to nejlepší :-). Já třeba lítám mode 4 - levá ruka plyn+křidélka, pravá směrovka a výškovka. Jo a ještě-NIKDY nebudeš ovládat model jednou rukou. Neovládáš totiž jen motor a směrovku, ale taky výškovku (a v budoucnu třeba i křidélka). A to už na jeden knipl fakt nenacpeš :-)

pedyngro píše:
- baterii - napájí se přijímač z té samé baterie jako motor, nebo musí mít vlastní?

Ano z té samé. U začátečnického modelu určitě.

pedyngro píše:
- pípák - jak moc řve a na jakou vzdálenost je slyšet? Musím se při létání co chvíli vracet, abych zjistil, jestli už to náhodou nepípá, a nebo je to v pohodě slyšet i na dálku? Přeřve motor?

To jsem nikdy neměl a ani nepotřeboval. Když si nastavíš regulátor tak, aby při poklesu napětí pohonné baterie natvrdo nevypnul motor, ale aby snižoval postupně výkon, tak pokud nebudeš lítat nějak šíleně daleko, tak model "domů" dostaneš. A pokud daleko lítat budeš, tak pípák stejně neuslyšíš. Po pár prvních letech zjistíš, jak dlouho ti vydrží baterka a pokud budeš mít nějaké alespoň o trochu lepší rádio, tak si nastavíš stopky a budeš pak lítat podle nich.

pedyngro píše:
- nabíječku - co byste mi doporučili? Má smysl investovat do Equilibrium 3.5, nebo je to zbytečně drahé a všechny funkce nevyužiju? Pokud nabíječka nemá adaptér na 230V, znamená to, že si baterky nabíjím na 12V z autobaterky?

Jako první nabíječku (když nepočítám to, co bylo v mém prvním setu) jsem měl Equilibrium mini. Sloužila spolehlivě a dlouho, kdybych nezačal používat větší baterky, tak jí asi mám pořád. Myslím, že pro začátek by ti stačila. Cena velmi příznivá, je možné jí napájet z 220V i z autobaterky.
Pokud nabíječka nemá adaptér na 220V, tak nabíjíš buď z nějaké 12V baterky (nemusí to být nutně autobaterka) nebo si k nabíječce musíš pořídit ještě zdroj.

pedyngro píše:
- Li-po safe sáčky - opravdu Li-po baterky tak často hoří a nebo pouze při nepatřičné manipulaci? Nejsou pak sáčky pouze předimenzované bezpečnostní opatření/obchodní trik/pojistka pro lidi, co nedávají pozor při nastavování nabíječky?

Nikdy jsem nepoužíval. Dodržuju základní pravidla - nenabíjím bez dozoru, neskladuju baterky poházené jen tak v šuplíku.

pedyngro píše:
- Simulátor - je opravdu nutný, nebo se to člověk může se základními skušenostmi s chováním předmětů s křídly může naučit sám? Ušetří peníze za rozbité modely, nebo se s EPP nemusím bát se to učit rovnou naostro?

Simulátor pomůže, ale nutný není. Já ho měl (a pořád mám), ale hrubě mne to na něm nebaví, takže jsem ho použil fakt úplně na začátku a jen párkrát.

pedyngro píše:
- Je zapotřebí ještě něco?

Zásoba vteřinového lepidla a aktivátoru, vhodného na materiál, ze kterého bude tvůj model

O pár příspěvků výš někdo uvedl částku 10000, kterou tě budou stát začátky. No tak to je hodně nadsazená cena.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 10:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Není nutné pořizovat letadlo s tlačnou vrtulí - drtivá většina z nás stejně začínala s vrtulí umístěnou klasicky v čumáku a létat se naučila bez problémů. Jako první model bych doporučil obyčejné házedlo bez pohonu - proto, abys poznal, jak letadlo seřídit a s čím pohnout, aby to letělo tak, jak má. Není problém pak doplnit házedlo o dvě serva a naučit se hlavně startovat a přistávat - nebo aspoň přiblížit model k sobě. A jako první motorový model něco jako větroň s pomocným motorem - výborný je Elektro-trenér od Reicharda - naučilo se s ním lítat hodně modelářů.
http://www.reichard.cz/modely/epp-model ... ro-trener/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 10:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Nečetl jsem to celé ale ve zkratce.
Pokud to myslíš vážně určitě se ti hodí rovnou lepší rádio.
Stejně tak nabíječka. Rozmysli si kde budeš nabíjet. Pokud budeš nabíjet doma. Tak určitě nabíječku i na 220v. A vyplatí se rozhodně nějaká lepší. Aby jsi do budoucna nemusel kupovat novou.
Vyplatí se i třeba s možností nabíjet dvě sady najednou.

Model. Já bych doporučil samokřídlo. Typu toro, mini tornádo atd.
https://www.rcshop.eu/cs/rc-letadla-samokridla/1151-toro-900-pro-stridavy-pohon.html

Takový model postavíš za jedno odpoledne podle návodu. A letově je asi nejlepší. Navíc po zvětšení výchylek kormidel je to i zábavné letadlo.

Odhad financí 6-10 000 podle výběru vysílačky a nabíječky.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 11:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
No já čerpal z vlastních zušeností :-) EasyStar II s výbavou 4500 + Vysílačka a přijímač 3800 + nabíječka 1200 + baterky po 350/ks a to není bůhví jaká výbava. Můj problém je ten, že nejdu do věcí z druhé ruky bez záruky, proto jsem volil věci nové, ovšem s tím rozdílem, že jsem počítal se zalítnutím modelu zkušenějším modelářem. Od té doby žádný karambol, kde bych éro úplně zrušil. Pokud kolega neví, zda ho to bude vážně bavit a má omezené finanční možnosti, doporučuju zvolit nějakou setovku a po čase postupně obnovovat :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 11:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
pedyngro> koukám na souřadnice, které máš u té Vysočiny. Pokud jsem je zadal správně, tak to je kousek ode mě. Bydlíme v Telči, občas jezdím do Strmilova. Pokud bys chtěl, můžeme někdy zajít zalítat. Stejně tu nikoho na lítání neznám :-).
Nejsem extra dobrý pilot, jen tak rekreačně, ale pár letadel jsem postavil a lítám s nima. Převážně větroně. Začínal jsem prakticky sám. Trochu mi poradil kamarádův táta a pomáhal mi se záletem prvního letadla. Vyletěl mi s tim a já pak chvíli kroužil a připadalo mi, že se vůbec nechytám. Pomohl mi až simulátor a hlavně mód 2 (víc připomíná skutečný letadlo, případě PC hry s joystickem, který jsem v tý době lítal).

Ad první letadlo...taky je dobré, aby se ti líbilo :). Mě by se třeba samokřídlo fakt nelíblo, někomu připadají nejhezčí. Chce to hlavně, aby bylo dost pomalé, hodné a odolné. Já sačínal se sig Riser (s motorem v čumáku) a taky to šlo.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Koukni se sem http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=98&t=83022

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 11:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
RC LETADLO SKY SURFER 1400, RTF
za ty 3 l to asi byla nějaká menší kvadro REX? edit: "ani KVADRO ani REX" byla to jednorotorová HELI
XK K100
Jen obrázek TX u modelu mi nesouhlasí se vzhledem fs-i6 FS-i6


Naposledy upravil guchar dne pát 16.02.2018 15:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
HavelAircraft píše:
Model. Já bych doporučil samokřídlo. Typu toro, mini tornádo atd.


Já bych samokřídlo jako první model nebral:

- není až tak moc autostabiní jako SS/Beta/ES
- vypadá shora i zdola dost stejně - mám Mini Arrow s výrazně jiným zbarvením obou stran, a přesto mi mozek minimálně jednou za let převrátí strany a pak se divím. U Sky Surfera jsem se vizuálního převracení stran zbavil tak při třetím letu a už se mi to neděje.
- je to "jen" tříkanál

Na druhou stranu, pokud to zakladatele vlákna bude bavit i nadále, doporučuju pořídit si samokřídlo hned jako druhý model:

- pokud by chtěl stavět, je stavba jednodušší - míň různých prvků, míň srovnávání různých ploch do rovin a kolmic, atd. Pokud by chtěl stavět víc, může od základů postavit tu FT Mini Arrow z XPS desek z OBI.
- manévruje to daleko lépe než SS
- líp se to drží v silnějším větru (aspoň moje Mini Arrow proti Sky Surferovi), takže když mám čas ale zrovna fouká, beru samokřídlo.
- je to zas něco úplně jiného, takže se člověk dál učí

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 17:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
Tak jsem si stáhnul ten free simulátor ud Multiplexu. Na to, že je to demo, to vůbec není špatný. Má domněnka se potvrdila, pokud v modu 1 létám jen pravou rukou, chová se to úplně stejně jako ten úlomek polystyrenu, se kterým létám teď. Akorát mě štve, že Easy Star nemá křidélka a v demo verzi není žádný model s podobným rozpětím, který by je měl.

Jinak myslím, že má otázka je prozatím víc než dostatečně vyřešena, takže už tohle vlákno můžeme nechat spát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz