Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Rc rogalo

stř 22.11.2017 21:39

Ahoj chlapaci :)
prosím o radu.Sháním něco na způsob rogala pro otce na důchodě.Potřeba je ať to létá pomalu a klidně.Čím pomaleji tím lépe.Rozpětí kolem 1m a na elektro pohon.Díky za tipy.

Re: Rc rogalo

stř 22.11.2017 21:42

Model rogala na dálkové ovládání dokážete postavit levně a za pár minut

Re: Rc rogalo

stř 22.11.2017 21:49

Tohle znám a hodně o tom uvažuji,spíš by mě zajímaly letové vlastnosti a zkušenosti druhých.

Re: Rc rogalo

stř 22.11.2017 22:29

Stavěl jsem ho jako skládací. Lítalo to fakt pomalu.
Potah křídla byl z draka z tržnice
Uneslo to i těžkou kameru v té době.

http://kroxigor.rajce.idnes.cz/Rogalo/


Případně můžeš zkusit El Rogalo
http://hiesbok.rajce.idnes.cz/El_Rogalo/

Re: Rc rogalo

čtv 23.11.2017 7:48

Kdysi hodně dávno jsem ho také chvíli provozoval, tenkrát samozřejmě se spalovákem, druhé měl kamarád. Létalo to dost pomalu, ale shodli jsme se na tom, že je to ve vzduchu špatně čitelné (poloha). Hodně pomohlo, když jsme za tím vlekali kus stuhy.

Re: Rc rogalo

čtv 23.11.2017 14:00

AHOJ. A nebude hezčí nějaký ušatý hornoploch?

Re: Rc rogalo

pát 24.11.2017 14:45

b.o.b.o píše:AHOJ. A nebude hezčí nějaký ušatý hornoploch?


Taky bych se přiklonil k ušatýmu éru.
Před 2 roky jsem pro švagra postavil Vosáka. Ušatý křídlo a profil E-205. Motor je v tom stříďáček s vrtulí 7/4 APC a na dvoučlánek 1300mAh to lítalo okolo 40 minut. Uřídil to každej kdo to dostal do ruky a švagr, absolutní začátečník s tím druhý den už lítal bez dozoru.
Přílohy
Bez názvu.png

Re: Rc rogalo

pát 24.11.2017 17:50

Kdysi dávno jsme měli s kamarádem rogalo na jednokanál. Bylo poháněné detoňákem MVVS 1,5D, koncepce podobná jako na odkazu výše, ovládaná samozřejmě jen směrovka.

Pamatuju se, že mělo skoro nulovou pronikavost proti větru. Každý jiný model,který jsem měl možnost řídit, létal proti větru líp. Včetně bezmotorového jednokanálového Liona.

Když byl při zemi mírný vánek, v 50 m už to couvalo. Jednou nám odcouvalo ve větší výšce několik kilometrů do lesa, našli jsme ho za týden při záchranné výpravě - s velkým štěstím.

Re: Rc rogalo

pát 24.11.2017 18:09

Případně "blbolet" LazyBee (Freebee)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Rc rogalo

pát 24.11.2017 18:24

Jenže to rogalo lítá jinak, než klasické letadlo - je to něco mezi padákovým křídlem a letadlem. Do větru to není, ale zase na druhou stranu za bezvětří to lítá parádně - pomalu, stabilně, není problém lítat delší dobu půl metru nad zemí a k tomu přidat nějaké to mezipřistání. Je to prostě jiná zábava. Malé rogalo na gumičku lítá v pohodě kolem lustru, větší RC v tělocvičně. Je to takové pohodové lítání, nenáročné na řízení, protože reakce rogala na zásahy do řízení jsou pomalé a nezáludné. Pro důchodce akorát.
Líbí se mně něco takového:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
i to rogalo ...

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Rc rogalo

pát 02.02.2018 20:37

Dobrý večer, měl bych prosím takovou teoretickou otázku. Myslíte prosím, že by bylo možné postavit RC rogalo, ale klasické koncepce tak aby bylo schopné létat? Nemyslím typ jako se různě prodává, třeba fa Hiesbok, že je spodek jakoby letadlo s ocasními plochami a nahoře je křídlo, navíc takového jakoby kosočtvercového tvaru. Myslím jakoby opravdovou změnšeninu skutečného rogala, jako sem někdo nedávno dával obrázky v jiném tématu. Nevím jak se kopírují celé témata. Něco podobného jsem už párkrát viděl na youtube a nádhera. Že se tak ptám. koukal jsem na téma RC paragliding a jde to, tak proč né rogalo? Jako závěsný kluzák jsem kdysy zkoušel dělat malinký model z klasických špejlí, něco podobného jako tady: http://www.rckozmodrom.com/Volnemodely/rogalo.htm, já jsem měl ale rozpětí menší, odhadem 300mm? Tenkrát mi to moc nelétalo, ale v tom odkazu asi létá.
Ale uvažoval jsem to dát na klasickou tříkolku s elektromotorkem. Jestli by to bylo možné, čím to potáhnout? A na kostru křídla použít dřevěné lišty nebo hliníkové trubičky?

Re: Rc rogalo

sob 03.02.2018 7:23



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Rc rogalo

sob 03.02.2018 9:55

Podobných videjí jsem viděl už více, takže by to šlo? Za svým snem si tedy půjdu. Děkuji.

Re: Rc rogalo

sob 03.02.2018 9:59

Jak potah se hodí nejlehčí Skytex nebo jeho obdoba ( používá se i na plachetnice ) - najdi si na netu výrobu padáků, zajdi tam a popros o zbytky ... určtě budou tak velké, že na potah to bude stačit. Jako nosníky uhlíkové trubičky, ve vrcholu spojené přes kulové klouby ( aby se to dalo snadno složit a přenášet ).

Re: Rc rogalo

sob 03.02.2018 12:03

Jsem uvažoval buď kulaté dřevěné lišty nebo hliníkové, ale to by asi byla váha moc vysoko, že?
Spojení na vrcholu a jiné není problém, už to mám vymyšlené.
Ten materiál Skytex kouknu, ale jak to tak čtu, to bude asi pálka. 8O Ale uvidím. Nevím ale o nějaké firmě poblíž bydliště, kde by něco takového šili.
Odeslat odpověď