Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rc rogalo
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 7:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
skybreaker píše:

To je vychování. Lidi se ti snaží poradit a ty líná kůže bez elementární snahy si najít informace sám tady budeš sázet vykřičníky..tohle chci tohle nechci..
To jsem ještě neviděl.


Tak to se omlouvám, ale asi jste taky nepochopil. Už na začátku jsem psal, že chci vyrobit model rogala, ale aby mělo tvar jako opravdové rogalo, ten užsí typ. Konstrukce buď z dřevěných lišt nebo hliníkových trubiček a něčím potáhnout. Když mi tady i přesto dá někdo odkaz na model rogala, ale jenom tvarem, jinak výlisek z polyše nebo EPP nebo něčeho takového, tak co na to odpovědět? Nebo jsem to špatně pochopil já.

Ti co se mi snaží pomoci, tak těm samozřejmě děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc rogalo
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 8:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
sym píše:
Pokud chceš opravdu stavět, tak ještě existuje i plán. Dá se koupit třeba zde : http://shop.vth.de/fi-fi.html
Někde na YouTube jsem s tímto modelem viděl i video, ale teď ji nemohu najít.


To už je pěkné, to už má tvar rogala co bych si představoval.
Jestli jste už v tom prvním odkazu myslel ten typ potáhnutý nějakou tkaninou nebo čím, ten typ Delta trike 2016 nebo tak nějak, tak jsem předtím špatně pochopil. Ale úplně první odkaz mi ukázal model z bublinek a to nechci. Potom se samozřejmě omlouvám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc rogalo
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 8:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
JardaRůžička píše:
Já jsem v mladších letech nějakou dobu na skutečném létal a tak si dovolím vyslovit názor. To dopručené (http://antoniodigiacomo.com/new-delta-trike-2016/) vypadá dost dobře, i realisticky jako představitel generace jednopotahových křídel. Jestli jsi ale někde viděl štíhlé dvoupotahové křídlo a chceš ho ztvárnit modelářsky, tak to je hodně velké sousto. Především si uvědom, že to není "křídlo potáhnuté tkaninou", ale naopak velmi přesně ušitá (sférická, tj. 3d) plachta, definovaně napnutá na kostře, kde se nepočítá jen s jejími rozměry, ale i její pružností, vyztužená dále profily (pevnými i pružnými) zasunutými do kapsiček v potahu. Neříkám, že něco nejde (to bych nerad), zato bych Tě rád ušetřil zklamání. Je to skutečně vysoká škola.


Jedná se mi čistě o podobný tvar, né že to musí být úplně přesná kopie do poslední nitky. Stačila by mi jen kostra a zhora potažená nějakou tkaninou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz