Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ano, i proto si myslím, že pozitiv vzniklý mírným zkroucením křídla to nijak neovlivní. A skutečné chování modelu to potvrzuje.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 9:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
Ano, i proto si myslím, že pozitiv vzniklý mírným zkroucením křídla to nijak neovlivní. A skutečné chování modelu to potvrzuje.

Opravdu to neovlivní?
YenyaKas píše:
Co mě překvapilo bylo, jak se to zachovalo při přetažení v zatáčce: jakoby se to při ztrátě rychlosti trochu naklonilo ještě víc dovnitř zatáčky, ale pak se to hned překlopilo na opačnou stranu (a ne, nebylo to zásahem pilota). Dneska jsem to ještě zkoušel nasimulovat bez přidané zátěže a naopak s ještě menší rychlostí, a fakt se to takto chová - ve většině případů se to prudce překlopí na opačnou stranu než na kterou je model nakloněný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 10:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak jako jestli máš nějaké racionální zdůvodnění toho, proč to nepadá po křídle na náhodnou stranu nebo dovnitř zatáčky (což je typický projev pozitivů na křídle, pokud tomu dobře rozumím), tak sem s ním.

Já zatím jako pravděpodobnější vidím toto vysvětlení od VTjr, které s pozitivem nesouvisí.

A znovu - půdorysný tvar křídla nejspíš generuje daleko větší pozitiv než to zkroucení. Vyrovnáním toho zkroucení bych se ho nezbavil.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 10:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Sice už to má pár let co to bylo napsáno, ale je to myslím stále platné viewtopic.php?p=669265#p669265


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 12:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
YenyaKas píše:
Tak jako jestli máš nějaké racionální zdůvodnění toho, proč to nepadá po křídle na náhodnou stranu nebo dovnitř zatáčky (což je typický projev pozitivů na křídle, pokud tomu dobře rozumím), tak sem s ním.

Nie je. Vychýlením krídla následkom odtrhnutia prúdnic nastávajú na krídle zas iné pomery, čo zas spôsobí ďalšiu reakciu a tak to postupuje ďalej. Ak by si chcel presný popis dejov na krídle tvojho Mini Scouta, tak potom sa už asi aerodynamickému tunelu nevyhneš. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
macil píše:
Ak by si chcel presný popis dejov na krídle tvojho Mini Scouta, tak potom sa už asi aerodynamickému tunelu nevyhneš. :)

No, mně stačí, když mně tady přestanou lidi tvrdit (parafrázuju), že kvůli tomu pozitivu to nepoletí, bude nestabilní, a kdoví co ještě :-)

Protože reálné zkušenosti ukazují, že se ten model chová docela pěkně. Ostatně stačí si projít chronologii tohoto vlákna: Mini Scouta jsem dostavěl někdy koncem září, a na problém s vyvracením ven ze zatáčky jsem narazil až teprve při extra zatíženém letadle kamerkou někdy koncem ledna. Do té doby jsem fakt nic divného nepozoroval.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 14:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
On ten Mini Scout je z aerodynamického hľadiska nepredvídateľný, navyše, keď ho ešte zaťažíš a tým zvýšiš jeho rýchlosť, vďaka elasticite konštrukcie, zvlášť krídla, dochádza už počas letu k jeho deformáciám a predpovedať chovanie je lotéria. Snáď jediné, čo možno predvídať je zhoršenie letových vlastností so stúpajúcou hmotnosťou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz