Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bzučící servo
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 5:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Grugh píše:
... Nízké pásmo necitlivosti je např. u digitálních serv spíš vlastnost než neduh.

Nevidím to až tak. Bzučí mi především HD1581 a 1811 ale třeba v F7F je dost digitálů (taky HD ale 10,5kgcm), velké těžké ovládané plochy, těžká táhla a bytelné panty a serva nebzučí. V B-25 mám na výškovce HD nějaké novější (přesně si typ nepamatuji) a to si výjimečně bzukne ale ostatní (zase jiný typ 6-10kgcm digitálu) jsou zcela zticha.
Jestli si na to doma vzpomenu, zkusím změřit odběr a podívat se na to osciloskopem, co to vlastně v napájení dělá.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bzučící servo
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 22:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
Nevidím to až tak. Bzučí mi především HD1581 a 1811 ale třeba v F7F je dost digitálů (taky HD ale 10,5kgcm), velké těžké ovládané plochy, těžká táhla a bytelné panty a serva nebzučí. V B-25 mám na výškovce HD nějaké novější (přesně si typ nepamatuji) a to si výjimečně bzukne ale ostatní (zase jiný typ 6-10kgcm digitálu) jsou zcela zticha.
Jestli si na to doma vzpomenu, zkusím změřit odběr a podívat se na to osciloskopem, co to vlastně v napájení dělá.

To úzké pásmo necitlivosti u digitálních serv je jistota. Doslova se tím chlubí (celkem logicky).
Na jejich bzučení mám vlastní názor, ale zatím mi ho nikdo nepotvrdil (a ani nevyvrátil).
Kombinace vysílač / přijímač má nějaké rozlišení. Digitální servo má také nějaké rozlišení.
A pokud je rozlišení serva menší než signálu, tak se snadno stane, že po servu požadujeme nějakou mezipolohu.
Asi čím užší pásmo necitlivosti a čím levnější servo s nižším rozlišením, tím větší pravděpodobnost občasného bzučení.
Do procesu vstupuje i třeba úroveň šumu při měření výchylky serva na potenciometru nebo vlastního řídícího signálu. To může mít v praxi podobné chování.
Tolik moje teorie.
Ale nemyslím si, že by to byl výrazný problém. Rozhodně lepší než servo bez bzučení, ale které pro jednu výchylku doregulovává do různých poloh.
Edit ------------------
Zde něco o pásmu necitlivosti u serv (servo dead band):
https://rc.runryder.com/helicopter/t398911p1/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz