Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

úte 18.07.2017 14:43

Ahoj ktere letadlo by jste poradili na nauceni?Me se asi nejvice zamlouva FLOP II.Moc bych poprosil jetli ho nahodou nékdo nema v okolí Otrokovic?Jak je tady uz na foru psano jeho manual je opravdu hodne strucny pro zacinajiciho modelare.Treba me presvecite na jiny model,ale typ Estar a podobne po zkusenostech pred 10let na Wildu Hawkovi tak chci opravdu neco pomalejsiho.Dekuji za nazory.

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

stř 19.07.2017 8:29

já bych šel do step one... pokud vím, je nejkompaktnější a nejpomalejší. Sice potřebuješ relativně slabý vítr, ale nikoho to neodradí. V klidu ho dávám do ruky lidem, co nikdy s ničím nelítali. A díky tlačný vrtuli snese i nešetrný přitání, takže začátečník může lítat poměrně v klidu nízko a blízko, dobře na to vidí, něco z toho má.

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

stř 19.07.2017 9:17

Jednoznačně StepOne, je až neuvěřitelně hodný, pomalý a dá se řídit pouze otáčkami motoru a směrovkou :mrgreen: mám dva kluky 5 a 9 let a i ten menší bez jakékoliv předchozí zkušenosti je schopný část letu sám řídit bez problémů, ale pod dozorem.

Ten starší by stejným způsobem EasyStara nezvládl, tam jedině přes kabel učitel-žák a nerad s tím lítá, se StepOne v pohodě :wink:

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

stř 19.07.2017 10:33

Jo no, step one je takový to letadlo co půjčíš bez problémů kamarádovi modeláři a neptáš se jaký lítá mód na vysílači :lol:

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

stř 19.07.2017 22:36

Ahoj,

Flopa jsem před pár lety stavěl a zalítal pro synka známého. Hodný a pomalý. Zvládl ho 10-ti letý kluk. Akorát je potřeba mít nějakou stavební zkušenost, zabudování pohonu a elektroniky do trupu bylo trošku problém. Trup je v těch místech dost úzký. Ale letově pohoda, i když pak už trošku nuda - chce to křidélka.
Ještě místo Flopa jsem měl v merku Elektrotrenér od Reicharda https://eshop.reichard.cz/elektrotrener-ac.html.
Step One neznám, ale vypadá dobře.
Zdravím
P

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

čtv 20.07.2017 5:15

Není u Step One mínusem jeho rozpěti?Co samotná stavba je náročná?Elektroniku jste dali jakou?Tu co se da se stavebnici koupit?

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

čtv 20.07.2017 10:03

http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... rf-cervena

Belanca od Hackera, mě pro Tebe připadá také vhodá.
Vypadá jako skutečné letadlo.
Létá pomalu a hodně dobře. Naučíš se startovat ze země.
Obrázek

Mám ji vyzkoušenou i s plováky na tříčlánek.
Jinak uveze třeba 2s LiIon, motor EMAX CF2812 1500KV

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

čtv 20.07.2017 11:37

Mám 4 podobná letadla, možná něco řeknou počty havárií:
EzFly Trainer (něco jako Step One): 1 havárie, minimální poškození, naprosto blbovzdorné
Fík100 (něco jako FlopII): 10x havárie, většinou bez opravy, hodný, stabilní, už to ale chce něco umět
Sky Surfer X8: 30x havárie, 2x totálka, pro mě jako začátečníka rychlé, těžké a docela obtížné
Sky Scout (=ES2): hodnější než SSX8, ale stejně rychlý a těžký
podrobně na https://premsvo.wordpress.com/

Kdybych teď začínal, tak si koupím Step One.
EzFly má podobné rozpětí a hloubku křídla, nijak to nevadí a je nejstabilnější z mých modelů.

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

pát 21.07.2017 3:30

Zdravim.
Modifikovany Step One je mozne videt
a predvest ve Veseli nad Moravou, coz neni zase tak daleko od Otrokovic....asi 45 km.
Obcas provozuji. Stavel jsem jej, zaletal a upravil pro kamarada...
L.Č

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

pát 21.07.2017 8:01

Step One zvládá v pohodě můj devítiletý syn a nakonec jakž takž i má šestiletá dcera.
Bylo to první letadlo, co jsem kdy skládal a zvládl jsem to bez problémů - návod je obrázkový a fakt i totální začátečník to zvládne.
Letadlo vydrží strašně moc hrubé zacházení. Obzvlášť dcera s ním trefila už kde co (stromy, keře, plot, pár čenichovek rovnou do země...). Žádná škoda, která by nešla vteřiňákem opravit rovnou na louce. Jen podvozek se láme, tak jsem ho vyndal. Házím ho z ruky a sedá to do trávy, nebo ho chytám...
A unese i Firefly Q6 :)

ostatní éra neznám

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

pon 24.07.2017 20:16

Děkuji za vaše názory.Poradíte jako elektroniku by jste tam daly?Tu co k ní nabízí nebo i třeba něco konkretního z ebay nebo BG?Děkuji

Re: FLOP II vs. STEP ONE vs. PEGASUS

úte 25.07.2017 9:15

Ahoj.
Moje konfigurace Step One

motor Emax GT 2203
reg. Emax 12A bec 1A
vrt. GWS 7x6
bat. Pecka 2s1p 800mA ( a 1000mA)
ser. Turnigy TGY 1601A
RX FlySky iA6

Ten motor je na pomalé a klidné létání
Odeslat odpověď