Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 23:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Tak mu opatři simulátor, kde mají letadla podvozky a na něm si může nacvičit správné reakce při přistávání s ostruhovým podvozkem.
Při přistání není čas přemýšlet, co udělat s výškovkou, to musí mít zažité.
Nějakému "čumáku" se pak v reálu stejně nevyhne, ale zpravidla se éru při něm nic moc nestane. Někdy se ani nezlomí vrtule :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 6:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
já mám podobné letadlo ale katanu s50 je to to samé jako tvuj sbach. je to težké letadlo dej si pozor na malou rychlost rádo to pada po křídle... ale pro mě byla tahle kubátura málo, mám tam 10ccm stím už to lita hezky

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 7:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2006
Příspěvky: 165
Zdravím,
nechci dělat chytrýho, ale nebylo by lepší koupit nějaký cvičný spalovák (hornoplošník) a natrénovat si to?

U tohoto typu a velikosti považuji za problém spoustu věcí, které se zde sešly najednou.

1. Platí vyzkoušená poučka, že začátečník chce něco hezkého, aby to moc nestálo a dobře to lítalo. Zamiluje se do stíhačky, případně akrobata. A koupí čínskou Extru. Nejblbější možná kombinace.

2. Velikost letadla - je to relativně malé, hmotnost vybavení (zejména elektronika) zůstává však téměř stejná jako u velkých = vysoké plošné zatížení.

3. Zkušenosti pilota - nechci podceňovat, ale styl pilotáže je diametrálně odlišný oproti EPP modelům. Detaily pilotáže EPP asi znáte. Zapomeň na to, že to půjde hodit. Ani omylem.
U těchto akrobatů je problém, že to musí být trvale na rychlosti. To co si můžou dovolit s velkou třímetrovkou nepřichází vůbec v úvahu. I při běžné akrobacii může dojít při přetažení (i na rychlosti) k odtržení proudnic a okamžitému pádu po křídle. Ve výšce to není problém, ale metr nad zamí s tím neuděláš vůbec nic.

4. Po větší ráně je to většinou neopravitelné, takže to stojí peníze a co je nejhorší - ztráta motivace u mlaďase.

Zkus sehnat někoho, kdo tento model má a běžte se podívat. V horším případě Youtube. Ať máte reálné představy.

Jen na závěr - měl jsem CAP 232, rozpětí 1,8 metru a choval se hůř, než Spitfire od Hackera.

Jo a simulátor - do začátku dobrý, ale realita (zejména start a přistání) je jiná ...

V. Rais


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 8:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Dik vsem, co pisali k veci.....

Mlady sa uz nemoze dockat, snad 6.5 v Castej, ak by to vedel "prehltnut", bude tam jeden 11 rocny majster europy vo freestyle /lieta aj s kamenom bez kridel/, ze by mu to dostal do vzduchu a tam mu to odovzdal a ak by sa necitil tak by mu aj pristal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 17:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Takže, samozřejmě akrobat na 8,5 ccm hodit lze . A přistát bez podvozku do trávy taky.
Vezmu za křídlo a druhou rukou ze zhora trup . Pilot dá plnej a já ho pověsím na vrtuli a šoupnu nahoru buď úplně svisle, nebo mírně vpřed.
No a vrtuli utáhnu tak, aby se zastavila vodorovně - u pístového motoru není problém .
Právě akrobat má na tento manévr dostatek výkonu :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 19:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
dudaj píše:
Takže, samozřejmě akrobat na 8,5 ccm hodit lze . A přistát bez podvozku do trávy taky.
Vezmu za křídlo a druhou rukou ze zhora trup . Pilot dá plnej a já ho pověsím na vrtuli a šoupnu nahoru buď úplně svisle, nebo mírně vpřed.
No a vrtuli utáhnu tak, aby se zastavila vodorovně - u pístového motoru není problém .
Právě akrobat má na tento manévr dostatek výkonu :D .

Si prvy s inym nazorom :)

Potom ale treba motor vo vzduchu zhasnut? Nebol by problem, pretoze mam nastavene tak, ze plyn dole trim stred= 1mm otvoreny karburator, trim dole =uplne zatvoreny

Ak by bola vysoka trava pouvazujem a tri skrutky von a podvozok je dole


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 22:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
ano tak jsem to s tím plynem dělal i já.
S točící se vrtulí se na břicho nepřistane :D
Ale i s podvozkem jsem sedal s vypnutým motorem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ohľadom štartu z ruky je toto dosť nebezpečná, ak nie priam hlúpa rada, pre človeka s minimom skúseností. Na youtube možno nájsť aj štart trojmetrovej Extry z ruky. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 0:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak ten start 3m extry chapu, videl jsem i pristani 3m do ruky, ale akrobat 3m, ktery je premotorovany jak krava a dokaze sam viset je neco jine nez shavik 8,5ccm o rozpeti 1300mm, ktery proste viset pomalu nedokaze a ma tendenci padat po kridlech. To plosne zatizeni je proste znat.

Viset dokaze, ale urcite bych to nezkousel pul metru nad zemi tak jako s obrem.

Druha vec je, ze jakykoliv zhavik o takovemto rozpeti bude litajici cihla a bude potreba litat trochu na rychlosti. Proste vybaveni toho letadla je vahove velmi podobne jako u obra. Jediny vahovy rozdil je v motoru. Vaha draku je vicemene umerna velikosti.

Mam nalitano hodne s velmi podobnym modelem a to lital jak po kolejich, ale start a pristani s nim bylo vzdy trosku adrenalinove.

Kazdopadne toho YAKA 8.5ccm ktereho jsem mel bych se z ruky neodvazil poslat do vzduchu a to vazil nejakych 2,8kg plne nalozeny i s palivem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 11:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
hates píše:
ktery proste viset pomalu nedokaze a ma tendenci padat po kridlech. To plosne zatizeni je proste znat.

Viset dokaze, ale urcite bych to nezkousel pul metru nad zemi tak jako s obrem.

Druha vec je, ze jakykoliv zhavik o takovemto rozpeti bude litajici cihla a bude potreba litat trochu na rychlosti. Proste vybaveni toho letadla je vahove velmi podobne jako u obra. Jediny vahovy rozdil je v motoru. Vaha draku je vicemene umerna velikosti.

Mam nalitano hodne s velmi podobnym modelem a to lital jak po kolejich, ale start a pristani s nim bylo vzdy trosku adrenalinove.



Motáš pátý přes devátý .
1. Co má společnýho plošný zatížení se statickým tahem motoru ?
2. Zkoušel jsi to ?
3. pokud je start a přistání pro tebe hodně adrenalinové , tak buď neumíš lítat, nebo hranici adrenalinu máš hodně nízkou :D
4. ty tomu modelu v tom visu výrazně pomůžeš tím hodem - nepouštíš ho volně z ruky
5. samozřejmě pilot musí reagovat na křidýlka


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 17:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
sky59 píše:
Video bude


A "itrničky", taky budou? :wink: ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 18:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2007
Příspěvky: 707
Bydliště: Zlín
Pprvni start určitě z trávy pomalu přidávat aby zabrala směrovka a čekat až se odlepí, max trošku přitáhnout. Čekej dobrý start a věř si ale buď připravený na to že se ti začne samo točit na záda. Možný je všechno. Hlavně si vše dobře zkontroluj. Korekční slepota je potvora. Třikrát jsem kontroloval všechny kormidla a až jsem odstartoval tak jsem zjistil že mám kridlyka naopak ;) good luck!

_________________
Díky za toto fórum.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 21:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
winter píše:

A "itrničky", taky budou? :wink: ***winter***


"spejle"? Dufam ze nie :)

Chvilu mi trvalo co si tym myslel a chcel som napisat ze gulas bude /bude naozaj/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 21:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Maverick píše:
Pprvni start určitě z trávy pomalu přidávat aby zabrala směrovka a čekat až se odlepí, max trošku přitáhnout. Čekej dobrý start a věř si ale buď připravený na to že se ti začne samo točit na záda. Možný je všechno. Hlavně si vše dobře zkontroluj. Korekční slepota je potvora. Třikrát jsem kontroloval všechny kormidla a až jsem odstartoval tak jsem zjistil že mám kridlyka naopak ;) good luck!


Aj ty si sa "nakazil" smerovkou /vid vyssie/ alebo si iba robis prdel? :-)

Hej, videl som video na kolmanovej stranke s prehodenymi kridelkami

Mam na kablikoch L a R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvy start s lietadlom
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 21:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2007
Příspěvky: 707
Bydliště: Zlín
sky59 píše:

Aj ty si sa "nakazil" smerovkou /vid vyssie/ alebo si iba robis prdel? :-)

Hej, videl som video na kolmanovej stranke s prehodenymi kridelkami

Mam na kablikoch L a R



Měl jsem naopak výchylky... Celou dobu jsem na to čuměl a nic mi nepřišlo divné ;-)

_________________
Díky za toto fórum.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz