Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 10:44

Chystám se na kabelu naučit létat svého 5 letého syna, tak hledám stavebnici nějakého hodného a pomalu létajícího EPP stroje pro venkovní létání. Můžete mi něco doporučit, s čím máte sami dobrou zkušenost že to malé děti zvládají?

Mělo by to být klasické letadlo (ne samokřídlo), rozpětí kolem metru, motor klasicky vepředu a ne na pylonu, ideálně s ovládanými křidélky, deskový nebo hodně jednoduchý prostorový trup, bez problémů přistávající i na trávě, k nakoupení v ČR. Stačí jen výřezy, ale klidně to může být i stavebnice včetně bižuterie. Díky za doporučení.

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 11:12

Magnum Reloaded

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 11:30

HLA píše:Magnum Reloaded


Hezký éro, ale prodává někdy výřezy? Na řezání nemám ani materiál, ani výbavu, ani čas...
Našel jsem jen podobný EPP FUN BEE od Čemechu, to taky vypadá nadějně.

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 11:38

inspirováno Magnum Reloaded ve verzi super light. Stavěl jsem to se stejným záměrem. Malá rychlost, malá zranitelnost. Díky hmotnosti 105g zcela v pohodě. Poskládání včetně myšlení za dva delší večery.

Zkušenost zatím není, protože juniorovi jsou 3roky, ale postup bude lodička a pak letadlo.

Nicméně na výstavě to pilotovalo několik dětí a řada dospělích přes bezdrátový JETI režim učitel - žák. Bez problémů a s velkým úspěchem. Nechal jsem si motor a velké výchylky. Žák měl malé výchylky na VOP a použitelné na SOP.

Model je křivkově domixován do veliké neutrality. Tedy jde řídit v podstatě pouze SOP (sám si trošku přidá a přitáhne), což začátečníkovi hodně pomáhá, neboť se nedějí věci které nečeká. Tuhle vlastnost modelu považuji za VELMI klíčovou.


A samozřejmě, že jsme spolu nestavěli, ale barvení tam už pomáhal. I tohle pokládám za velmi důležité. Vytvořit k letadlu vztah.
Oranžová je do značné míry inspirována Dustym.


Kovboj píše:Na řezání nemám ani materiál, ani výbavu, ani čas...
Pak bych to viděl na nákup PS4 nebo Xbox. :roll:
Přílohy
DSC_0579.JPG

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 11:52

Dcerky zacinaly na Lazy Bee z depronu (7mm deskovy polys) ktery se reze lamacim nozem takze se to da v klidu udelat i v panelaku. Delal jsem to s detma (podrz, pribrus, rizni). Holkam sem pak vrazil do ruky barvy a nechal je at si to namalujou jak chcou :-D

Pokud by jsi chtel uplne skoro hotovo tak Free Air dela to same ale z EPP - http://www.freeair.cz/freeairen/index.p ... &Itemid=53

Nema kridelka ale myslim ze by se dalo udelat rovne kridlo ktere by je melo. Na druhou stranu - pokud mladej s nicim nelital tak me usate kridlo prijde lepsi. Kdyz pusti packy tak se srovna. Lazyna byla schopna sama odstartovat i pristat (mel jsem velky kolecka, startoval jsem hodem i z travy) :-)

Aktualne je teda v neletovem stavu ale jen proto ze se zadrel motor (byl to fakt uz dedecek) a kdyz jsem jim tam dal silnejsi tak zacali blbat a zabodli ji do zeme :-D Nic zasadniho ale presli pak na SkySurfera s kridelkama tak uz jsem ji ani neopravoval.

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 12:00

jinak info a plan na depron verzi najdes treba zde http://vlkmodel.wz.cz/lazy_bee.htm

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 12:16

Já bych doporučil toto z vlastní zkušenosti, už i 4,5 letý syn ho celkem zvládá a to jsme byly létat asi 3x, jen je stále potřeba být připraven včas zasáhnout když se mu něco nedaří...
Step One
http://www.rc-factory.cz/katalog/rc-mod ... -2093.html

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 12:17

za poznámku o PS4 se omlouvám, nějak mi to nedalo. Asi bych to mohl editovat, ale takhle je to správnější..


Co toto: http://www.rc-factory.cz/katalog/fun-se ... -2119.html nemusíš nic řešit a model má skvělé předpoklady. Snad jen ten motor vpředu to nemá.

Ale autor modelu, kromě toho, že je 3násobným mistrem světa, několik stříbrných a bronzových, atd.... tak má malého kluka a co vím, tak testováno s úspěchem.

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 12:20

Mladej se naučil na klasice pro začátečníky. To je, na Easy Staru. Pak se vyškolil na Mustangu od Šadu. S ES začínal asi v šesti letech a s Mustangem asi o dva až tři roky později.

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 12:44

V klubu máme Step One od rcfactory. Vlastně už dva. Můžeš to dát do ruky klukovi co nikdy nic nepilotoval, a po krátký instruktáži s tím vylítá baterky. Vyzkoušeno. Zatím jediný člověk, který ten Bechyňský kus kdy rozbil, je mistr světa v pylonech :lol:

A večer když to přepneš na vysílač JETI DS, můžeš lítat na akcelerometry nakláněním vysílače.
Přílohy
P1090879.JPG
P1090896.JPG
IMG_20160820_202322.jpg

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 12:50

Má pravdu předsedo, má pravdu:-DD Na vlastní voči jsem to všechno viděl!!:-DD

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 14:19

TomasC píše:za poznámku o PS4 se omlouvám, nějak mi to nedalo. Asi bych to mohl editovat, ale takhle je to správnější..


Budu se tvářit že jsem si té hloupé poznámky nevšimnul.

TomasC píše:Co toto: http://www.rc-factory.cz/katalog/fun-se ... -2119.html nemusíš nic řešit a model má skvělé předpoklady.


Mě vůbec nevadí stavět, naopak pokud by se to pak dalo nabarvit tak to beru jako velké plus, jen prostě nemám prostor ani nehodlám kupovat velké EEP desky ze kterých to řezat. A polystyren nebo depron nechci, i když depronových desek mám plný sklep. Tohle bude vozemnouch, se kterým se bude létat na poli.

TomasC píše:Ale autor modelu, kromě toho, že je 3násobným mistrem světa, několik stříbrných a bronzových, atd.... tak má malého kluka a co vím, tak testováno s úspěchem.


I když se mi designově líbí a věřím že může létat dobře, tak ten ne. Tu cenu nepokládám za adekvátní za model, kde se výrobce ani nenamáhal s řezáním profilu a jsou to jen rovné desky.

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 14:21

rampa_mckvak píše:Mladej se naučil na klasice pro začátečníky. To je, na Easy Staru..


Válí se mi tu stará Beta 1400 od Pelikána, ale chtěl bych neco z řezaného EPP aby to umělo létat fakt pomalu.

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 14:24

Amper píše:Pokud by jsi chtel uplne skoro hotovo tak Free Air dela to same ale z EPP - http://www.freeair.cz/freeairen/index.p ... &Itemid=53


Freeair už výrobu zabalil, dělá se to na Slovensku a ti tam ani nemají informaci zda a za kolik posílají do Čech :-(

Re: Jaké RC EPP letadlo pro nejmenší piloty

pát 13.01.2017 14:38

Step ONE má profilové křídlo. Je to zakřivená deska, která je tak vyříznutá z bloku, co že při servisu zásadní rozdíl proti pouhé ohnuté desce.
Obecně jsou modely od RCFaktory postavéne tak, aby spíš hodně dobře létali a tlak na nízkou cenu je přenechán do chiny.
A probírat kvalitu stavebnic od RCFaktory , myslím nemá cenu. Stačí prosít pár zdejších vláken.

Zároveň bych řekl, že jakýmkoliv způsobem šetřit na vlastnostech prvního modelu by mohla být cesta k odrazení. Až ho to bude bavit a bude to umět, tak už to nějaký kompromis snese. Ale to ber jako můj názor.
Odeslat odpověď