Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

stř 21.12.2016 23:44

Neříkam že ne, spíš vím že pravdu určitě mají ale teď když už ho stavím tak ho nehodím do koše :D . Hold jsem se měl informovat dřív, vybíral jsem to asi jako ženská motorku.. tohle se mi líbí tak tohle si postavím :D

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 0:04

reclo píše:Neříkam že ne, spíš vím že pravdu určitě mají ale teď když už ho stavím tak ho nehodím do koše :D . Hold jsem se měl informovat dřív, vybíral jsem to asi jako ženská motorku.. tohle se mi líbí tak tohle si postavím :D


Trochu se o Tebe bojím...
Bojím se , že přijde neúspěch a vše, naštěstí to nejlacinější, se v trosky obrátí. Asi to nechceš slyšet, ale začátečník, zvolené éro, ....
Rád bych se mýlil.
Nedej bože...ale když svůj první výtvor rozbiješ...co bude dál?....Na vše se vykašleš ?...nebo půjdeš dál slepou uličkou?
Nebo konec modeláře a hledání jiného koníčku?

H.

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 5:55

Pane kolego 2952 , chtělo by to trochu optimismu :D . Například já . Po několika desetiletích jsem se vrátil k tomuto koníčku a za těch cca 8 let co znovu stavím , jsem ještě nikdy nedones domu letadlo celý . Peněz mě to stálo až běda , ale furt stavím , opravuju , stavím , opravuju . :evil: Tazateli přeju ať je , buď jako já :D , nebo šikovnější (to bude lepší).

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 7:19

hipa píše:Po několika desetiletích jsem se vrátil k tomuto koníčku ...
Ale to je jiná situace a jiný základ na kterém se staví. :idea:

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 7:31

Jen jsem ho chtěl povzbudit :)

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 8:16

A dyť je tu pořád dokola,
začátečníkovi se líbí to a to tak to chce a chce a chce. A i když o tom nemá ani ponětí, tak nejlíp akrobata nebo stíhačku.
A pokud možno zadarmo, protože ještě neví jestli se mu to vlastně bude líbit.Logicky se obrátí sem o radu a teď "babore" raď.
A ani vlastně nechce slyšet, že by měl začít od něčeho jednoduššího, létavého, na čem se naučí páčkovat a model vlastně řídit.
Vždyť na kole nebo v autě se taky nenaučíš hned.
Tedy poslouchej rady zkušenějších, mezka si klidně dodělej a na chvíli ho odlož, protože pro první lety je tato malá "cihla" naprosto nevhodná. Jebneš s tím hned a máš po chuti.
Pro začátek si postav třeba i z toho papundeklu něco jednoduchého a létavějšího ( na netu je jistě pár návodů a kdo hledá najde).
I když s tím spadneš, tak to bude méně škody. A až ti to půjde a zjistíš že tě to baví, pokroč dál.
Měj se.
P

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 8:30

reclo píše:Neříkam že ne, spíš vím že pravdu určitě mají ale teď když už ho stavím tak ho nehodím do koše :D . Hold jsem se měl informovat dřív, vybíral jsem to asi jako ženská motorku.. tohle se mi líbí tak tohle si postavím :D


Neházej.
Podívej. Já mám doma plány na Spita 35 let :oops: . Nejdřív jsem neměl odvahu, potom čas. Po letech jsem se k tomu vrátil a začal s jednoduššíma. Postupně přidával rychlejší a větší. A teď si myslím, že nazrál čas. A věř, že i ten 1630 mm mi rozklepe poprvé kolena. :lol:

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 9:09

kocispavel píše:Tedy poslouchej rady zkušenějších, mezka si klidně dodělej a na chvíli ho odlož, protože pro první lety je tato malá "cihla" naprosto nevhodná. Jebneš s tím hned a máš po chuti.
Pro začátek si postav třeba i z toho papundeklu něco jednoduchého a létavějšího ( na netu je jistě pár návodů a kdo hledá najde).
I když s tím spadneš, tak to bude méně škody. A až ti to půjde a zjistíš že tě to baví, pokroč dál.
Měj se.
P
udělám to takhle ;) dík za rady kluci ,tohle dodělám a postavím něco obyč co mi nebude líto rozflákat
nato abych se naučil.

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 11:32

reclo píše:...Čekal jsem že mě tady všichni hned odsoudí že je to blbost a ať se do toho radeji bez zkušeností nepouštím. No jde vidět že jsou tady rozumní lidé kteří když můžou tak poradí a když né tak nezhazují. Díky moc všem lidi a později teda přidám téma jak se práce vyvíjí.

Určitě Tě tady nikdo nechce odsuzovat ani odrazovat. 8) Naopak naše komunita je ráda když se najde někdo, kdo rozšíří její řady. :D Zvlášť když má ambice sám stavět.
Odrazování od makety BF-109 jako prvního modelu je právě z toho důvodu, aby pravděpodobná havárie hned v prvním letu Té neznechutila, abys kvůli tomu se záhy nevzdal tohoto krásného koníčka. :( Já jsem asi poslední, co by někoho odrazoval od stavby, ale i to chce své - dobré vedení zkušenějšího. Sám jsem začínal jako samouk a první moje "slepence" skončili v koši :( , protože jsem neznal technologii a návody zásadně nečetl (kdo by s tím v mládí ztrácel čas :lol: ). Pak jsem se naštěstí dostal mezi zkušené modeláře, kteří mi velmi rychle rozmluvili mé maketové ambice, poradili jednoduché cvičné a snadno opravitelné modely. 8) Simulátory tehdy nebyly, EPP taky ne, začínal jsem s volňásky, upoutanci a pak s RC-V1 a RC-M1 (jednokanálové větroně a motoráky ovládané pouze směrovkou).

Dnes nejrychlejší a nejlevnější cesta podle mne je:

1. Pořiď si simulátor, kup si za 20€ nějakou ovládací konzolu, pokud už nemáš vysílač, nebo jen USB kabel a k tomu i FMS zadarminko je lepší než nic. Nebo investuj trochu do Phoenixe či jiných lepších, lepší grafika, možnosti nastavení, vlastnosti modelů - i když to vyjde cca na 80€, furt je to levnější než jeden jediný rozbitý reálný model. Rozbití virtuálního modelu totiž nestojí nic.
2. Potrénuj denně po 1-2 hodinách tak 2 týdny. Snaž se přitom chovat k virtuálnímu modelu jako kdyby byl skutečný. Nauč se hlavně přistát na dráhu/pole do zvoleného místa.
3. Pořiď si něco na způsob EasyStara nebo Bety a s tím už lítej co nejvíc nejprve v podvečer v bezvětří, postupně za každého počasí (samozřejmě ne v uragánu).
4. Pak už je na Tobě který model, jakou kategorii si zvolíš. Nebudeš s tím už mít větší problémy, ale počítej s tím, že havárie určitě budou a ještě toho hodně rozbiješ.
5. Pokud bys chtěl přesedlat na vrťasy, tak na simulátoru denně aspoň měsíc-dva a pak s někým zkušeným.

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 15:03

hipa píše:Pane kolego 2952 , chtělo by to trochu optimismu :D . Například já . Po několika desetiletích jsem se vrátil k tomuto koníčku a za těch cca 8 let co znovu stavím , jsem ještě nikdy nedones domu letadlo celý . Peněz mě to stálo až běda , ale furt stavím , opravuju , stavím , opravuju . :evil: Tazateli přeju ať je , buď jako já :D , nebo šikovnější (to bude lepší).


Máš pravdu, lépe bych to neřekl :-)... Jen nevím, jestli je každý tak otužilý , jako Ty a já :-)))

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 15:27

2952 píše: Jen nevím, jestli je každý tak otužilý , jako Ty a já :-)))


Ty brďo. Pokaždý se vracet s igelitkou tak se houpu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Ale vážně. Tak zlý to asi není. Je pravda, že mi nad lesem sestřelili před časem Šturmovika. Byla to ale spíš chyba jiná, než pilotní. Prostě jsem byl už moc orazlej a vzal to moc k zemi. Tak jsem s tím hrkl nahoru, srovnal a jak jsem to točil nazpět, byl jsem na kraji lesa :twisted: .
Už se rodí novej :D .

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 16:03

Pro :Shorty

Není..ale začátky a sám ..možná to znáš. Nejhorší bylo, když jsem nevěděl PROČ!???....Proč zase...!!!
Proto každého začátečníka směruji na pomoc od zkušenějšího, protože sám vím, jak to "bolí"....

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 16:23

2952 píše:Pro :Shorty

Není..ale začátky a sám ..možná to znáš. Nejhorší bylo, když jsem nevěděl PROČ!???....Proč zase...!!!
Proto každého začátečníka směruji na pomoc od zkušenějšího, protože sám vím, jak to "bolí"....


Já šel trochu jinou cestou. Po návratu párkát přišel nasr.... domů a manželka mi koupila hodiny ( zrovna to bylo na nějakým slevomatu ). Pán se divil, proč je chci, když u něho lítám v jiným módu a jde to. Tak říkám. Nervozita a zmatkování.
Takže doporučuji buď tento způsob a nebo najít kolegy. V dnešní době není takovej problém sehnat učitele, kterej jistí.
A u mě byla chyba, že jsem si připadal trapně, zajít mezi kolegy s kterejma dnes lítám :oops: .
Kdybych to udělal hned, bylo to bez nervů.

Ale to už tlacháme trochu mimo. :?

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

čtv 22.12.2016 20:00

reclo, ještě jednu drobnou radu do života, dej si do svého profilu místo, kde jsi k zastižení, až budeš potřebovat opravdovou pomocnou ruku, nejen tu virtuální zde na fóru, aby ta ruka byla z blízka a ne přes půl republiky.

Re: Motorizace Mezka +- 1kg

sob 24.12.2016 7:19

DAF píše:reclo, ještě jednu drobnou radu do života, dej si do svého profilu místo, kde jsi k zastižení, až budeš potřebovat opravdovou pomocnou ruku, nejen tu virtuální zde na fóru, aby ta ruka byla z blízka a ne přes půl republiky.
dik za radu ,jenže momentálně žiju ve Francii tak nevím jestli bude v mé blízkosti modelář který je tady zaregistrovaný ale dík. Napravím ;)
Odeslat odpověď