Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Nový Jičín
Všechny zdravím a hned napoprvé si dovoluju požádat ty zkušenější o radu.
S modely teprve začínám, učím se létat se SkyLady. Poté co jsem ji po sólových pokusech naučit se létat několikrát dost ošklivě rozbil (a zase opravil), jsem koupil RC soupravu Hitec Optic a teď se mně jeden zkušený modelář učí se SkyLady létat na kabelu. Jenže málokdy nám to časově vyjde sladit tak, abychom měli oba čas a ještě bylo "létací začátečnické počasí" a já bych rád nějaký model, se kterým bych mohl létat i sám, bez velkého strachu z následků havárie.
Protože mám v okolí nějaké vhodné svahy (a taky s ohledem na finance) vychází mi jako nejvhodnější nějaký bezmotorový svahový model z EPP. Už jsem byl prakticky rozhodnutý pro svahové samokřídlo (nejspíš Tomahawk II), ale včera jsem objevil tohle EPP házedlo:
http://www.volny.cz/rcfly/EPPer.htm
Takže teď jsem na vážkách, co pořídit. U toho EPPera ani nevím, jestli ocas klasiku nebo motýlek (do křidélek bych teď radši nešel, až se naučím se směrovkou a výškovkou, třeba bych je i dodělal). Subjektivně se mi ten EPPer líbí víc, obecně se mi hodně líbí větroně a jednou bych rád lítal právě modely větroňů, ale to samokřídlo si asi nechá líbit víc začátečnických průšvihů.
Doporučíte spíš Tomahawka (nepředpokládám, že bych s ním létal nějaký kombat) nebo EPPera? Nebo něco úplně jiného?
Předem díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.8.2006
Příspěvky: 3658
Obrázky: 0
no text entered...


Naposledy upravil s3030150 dne stř 23.04.2014 14:08, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Doporucil bych EasyStara. Vcera jsme ho s kolegou z prace (ktery mel predtim akorat X-Twina parkrat ve vzduchu) slepili, ja mu ho zalitnul, pri druhem letu jsem vystoupal, pak mu vrazil Tx do ruky a on si uz lital vicemene sam. Prvni "pristani" bylo sice do pole, druhy na strom, ale pak si to uz sam hazel a pristaval i vicemene kontrolovane (ikdyz treba na 3ti pokus)... Vylitali jsme 2x 1700mAh a vterinak byl potreba jen jednou :wink: Skylady je podle me nedobra cesta....

K tem svahovejm strojum - litam s Tomahawkem, ty era vydrzej neskutecne moc, ale kdyz nemas vhodnej svah a vhodnej vitr, tak si nezalitas. Navic pro uplnyho zacatecnika to asi taky neni idealni, ve slabym vetru je problem si udrzet vysku a kazda chyba v rizeni se projevi prochazkou pod kopec a pri silnejsim vetru z toho zase bude zacatecnik vydesenej, protoze to lita rychle jako stihacka (a pri chybe te to zafoukne daleko za hranu).

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
semir píše:
najprv by som ti poradil urobit na Skylady kridelka, pretoze na svahu sa bez nich nepohnes. kridelka su ine ako smerovka, treba sa to naucit

Přesně tak, byl bych tebou tak se ještě chvilku potrápím s tou SL a až to aspoň trochu půjde, šel byl do nějakého jiného éra... zkus ty křidélka na tu SL.... :wink: a ať ti to lítá pilote

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
já bych to tak dramaticky neviděl,
stahni si FMS (www.fms.de) kup kabel a natrenuj na PC, FMS není nic moc, ale na zakladní návyky postačí. Pak si vyber někde v obchodě model, který se ti bude líbit a létej s ním. Křidélek se neboj, rychle si na ně zvykneš a pak už tě letadla bez nich oslovovat nebudou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
Abu píše:
Doporucil bych EasyStara. Vcera jsme ho s kolegou z prace (ktery mel predtim akorat X-Twina parkrat ve vzduchu) slepili, ja mu ho zalitnul, pri druhem letu jsem vystoupal, pak mu vrazil Tx do ruky a on si uz lital vicemene sam. Prvni "pristani" bylo sice do pole, druhy na strom, ale pak si to uz sam hazel a pristaval i vicemene kontrolovane (ikdyz treba na 3ti pokus)... Vylitali jsme 2x 1700mAh a vterinak byl potreba jen jednou :wink: Skylady je podle me nedobra cesta....

K tem svahovejm strojum - litam s Tomahawkem, ty era vydrzej neskutecne moc, ale kdyz nemas vhodnej svah a vhodnej vitr, tak si nezalitas. Navic pro uplnyho zacatecnika to asi taky neni idealni, ve slabym vetru je problem si udrzet vysku a kazda chyba v rizeni se projevi prochazkou pod kopec a pri silnejsim vetru z toho zase bude zacatecnik vydesenej, protoze to lita rychle jako stihacka (a pri chybe te to zafoukne daleko za hranu).


S tímto taky souhlasím... Pořídit Easy Stara, a teprve potom přesedlat na bezmotorové éro... :wink:

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.8.2006
Příspěvky: 3658
Obrázky: 0
no text entered...


Naposledy upravil s3030150 dne stř 23.04.2014 18:40, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Pochopil jsem ze ma SL, coz je asi trochu chyba. Co jsem si vsimnul, tak E.S. je podstatne letavejsi i odolnejsi nez S.L.... ta ma snad jedinou vyhodu, ze zdalky vypada skoro jako vetron, ale jinak mi to prijde jako tezke podmotorovane a pomerne zranitelne ero :(

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 14:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
Abu píše:
Pochopil jsem ze ma SL, coz je asi trochu chyba. Co jsem si vsimnul, tak E.S. je podstatne letavejsi i odolnejsi nez S.L.... ta ma snad jedinou vyhodu, ze zdalky vypada skoro jako vetron, ale jinak mi to prijde jako tezke podmotorovane a pomerne zranitelne ero :(

Kamarád měl SL, a víc jak 20sekund boje se s tím nedalo... Já jsem měl čínský set Accipiter Badius, a hrůza... když tak nějak stoupal tak sem byl rád... Z vlastní i nevlastní zkušenosti nedoporučuji kupovat sety....

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Nový Jičín
Všem díky moc ... hlavně za uvedení do reality :P
SL mám, ale po prodělaných havárkách mám strach s ní lítat sám, tak lítám jen občas, když má čas kolega modelář a vezme mně na kabel.
Ve sklepě mi leží nesestavená stavebnice elektrovětroně EasyFly (taková čínská kopie Easy Glidera na stříďák), potřebuje dokoupit el. vybavení (serva, regl, aku), má i ovládané křidélka, ale s tím bych měl tuplovaný strach lítat sám, abych to nerozsekal. Problém jsou i peníze -malý plat, žena na mateřské, co Vám budu povídat :wink:
Tak jsem si myslel - koupím něco bez motoru z EPP, nebude to drahý a háklivý na bouračky a budu si to někde pouštět sám. No a to EPP házedlo, co jsem na něj dával odkaz, mi přišlo na tohle ideální.
No nic, pošetřím na výbavu do toho EasyFly, ten pak bude určenej na učení se na kabelu s kolegou, a SL odsoudím do role pokusnýho králíka při sólových pokusech o let :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 15:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
No ja myslim, ze nejlepsi by bylo nekde sehnat oletanyho EasyStara, do nej prendat vybavu z SkyLady, tu pak venovat svemu nepriteli. S EasyStaem si muzes bez obav litat i sam, kdyz bude dobre serizen a vyvazen (pro zkusenejsiho modelare prace na max 10minut) tak to lita slusne a krizovky vyresi sam, kdyz stahnes motor a nehrabes mu do pacek :D

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 15:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.8.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Rozvadov/Plzeň
já bych taky doporučoval Easy Stara, byl to můj první model a pořád ho mám, s opravama nejsou problémy...
Nevim jak je to s nim na svahu ale jinak lítá suprově a dají se s ním naučit i takový ty základy jako přemety, a lety na zádech...
podle mě na začátek nejlepší

_________________
Hrozně rád hejbu páčkama :)

moje modely


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Ono to s těmi sety zas tak hrozné není, sám jsem začínal se SkyLady a 20 minut ve vzduchu na jednu baterky v pohodě, Abu to vidí dobře, je těžká a podmotorovaná, moc rozbitná zas není, létat to létá. Nicméně EasyStar je mnohem létavější. Mi SL létala vcelku dobře, létal jsem přemety a půlpřemety s letem na zádech (ono se to za chvíli stáčelo po křídle, chybějí tomu křidélka) ale nemůžu říct, že by to byl špatný kup (moje osobní zkušenost) Jednou jsem chytnul i termiku. Ale dneska je výběr lepší a dnes bych ji už nekupoval. Po 3 měsících jsem její letové možnosti vyčerpal a přestala mě tak bavit.

Na tvoji SL by se měl podívat někdo z okolí, jak píšeš že máš havárky, možná něco bude špatně, havárky vlastně neznám (no, jednou jsem v silném větru narazil náběžku křídla o větev jak mi to SL sfouklo na strom, ale spravila to lepicí páska, jinak nic). Jinak strach je nepřítel, prostě je třeba si vsugerovat, že pokud s tím švihneš tak s tím prostě švihneš, no co... jinak se ti budou pořád klepat ruce a švihneš s tím pak na 100% :-)
Začínal jsem se SL létat tak, že jsem ji nejdříve házel bez motoru a snažil se dělat delší a delší lety rovně před sebe, pak to zkoušet prodloužit motorem no a nakonec přišly zatáčky. Chodil jsem do vysoké trávy, pády zpočátky byly ale vysoká tráva to všechno zachránila.


Naposledy upravil pp dne pon 01.10.2007 15:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: EasyStar
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 15:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
EasyStar nebude zadnej svahovej special, ale pri rozumnejch podminkach to bude litat vpohode. Za slabsiho vetru by to slo i bez kridylek, ikdyz aspon zvetsena smerovka by pomohla. Za stredniho az silneho vetru bych videl kridylka jako nutnost... ale zase nepredpokladam ze by se zacatecnik odvazil do vzduchu pri 8-10 m/s.

A jak psal PP - strach je spatnej, chce to klid, pak to jde mnohem lip.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Naposledy upravil Abu dne pon 01.10.2007 15:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2007 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Včera jsem zalítal WildHawk a tak hezky lítající ero mě příjemně překvapilo. Byl tam pán, co v životě nelítal šel tam blízko a nikoho se nezeptal a pka mu to hodily a on to vzal do auta, no byl jsem na rozpacích. Pak jsem mu poradil dali jsme olovo do předu aby bylo těžiště OK a lítalo to báječně. Takže tak jinak já lítal ze všim co tu píšete(jen zalítaval) nejlepší je EG(možná EF bude stejnej) s tim de lítat krásně termika. Jinak to bych dodělal.

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz