Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Výroba vrtulového kuželu

úte 04.10.2016 19:33

Ahoj, prosím Vás potřeboval bych poradit, jak vyrobit vrtulový kužel. Potřeboval bych nejlépe z polystyrenu na BF 109 1:10. Popřípadě bych se nezlobil ani za radu, jak ho upevnit k vrtulovému unašeči.

Re: Výroba vrtulového kuželu

úte 04.10.2016 21:40

polystyren je docela snadno brousitelný. Vlepil bych unašeč do bloku polystyrenu odpovídající velikosti a přibližného tvaru budoucího kuželu, pak jej připevnil třeba šroubkem v unačeši k vrtečce a brusným papírem opatrně vybousil do potřebného tvaru a velikosti. Hlavně moc netlačit.

Papír 300 i 400 zrnitost pro začátek by měl být dostatečný. Na dokončení pak klidně i 1200 zrnitost. Ale chce to zkusit.

Re: Výroba vrtulového kuželu

stř 05.10.2016 8:02

ja si kopyto na kuzel delal pomoci plechove sablony,nabrousene jako nuz,upnute do nozovky na soustruhu. pak jen dolestil smirkem slo to az moc pekne,jen toho bordelu...
Přílohy
20160705_155308.jpg

Re: Výroba vrtulového kuželu

stř 05.10.2016 8:41

doubravka píše:ja si kopyto na kuzel delal pomoci plechove sablony,nabrousene jako nuz,upnute do nozovky na soustruhu. pak jen dolestil smirkem slo to az moc pekne,jen toho bordelu...

Máš to moc hezké. Dobrá odpověď na omezenou nabídku maketových kuželů.
Pat

Re: Výroba vrtulového kuželu

stř 05.10.2016 10:11

PatMat píše:Máš to moc hezké. Dobrá odpověď na omezenou nabídku maketových kuželů.
Pat

me to tak poradil kamarad. pak je to natreno dvakrat laminovaci pryskyrici,prebrouseno,striknuto plnicem a zaformovano. formu mi delal V.Janko,prej abych se s tim moc nes.al. udelal mi i dva kuzely,dalsi uz jsem si vylaminoval sam,do spicky jsem zalepil duralovou spicku se zapustenim pro sroub a funguje to. :-) desku mam jen s drazkou po obvodu a chytam jen centralnim sroubem.rychly a jednoduchy. navic konecne po dvou letech mam na lavocce kuzel jaky tam ma byt.. :-D :-D
Přílohy
20160731_143243.jpg
20160731_143254.jpg

Re: Výroba vrtulového kuželu

stř 05.10.2016 10:45

Nádhera, a to Saito za tím kuželem, taky super:-)
Pat

Re: Výroba vrtulového kuželu

stř 05.10.2016 14:59

doubravka píše:ja si kopyto na kuzel delal pomoci plechove sablony,nabrousene jako nuz,upnute do nozovky na soustruhu. pak jen dolestil smirkem slo to az moc pekne,jen toho bordelu...

prosím Tě a když to děláš tím plechem, nevytrhává se ten polystyren?

Re: Výroba vrtulového kuželu

stř 05.10.2016 19:38

organak píše:prosím Tě a když to děláš tím plechem, nevytrhává se ten polystyren?

chce to delat z tvrdeho extrudaku. soustruh roztocit co to da,ta sablona byla z 5mm plechu a nabrousena jednostranne,zespodu. a povrch byl jak detska prdelka..
Odeslat odpověď