Reklama

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 0:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím všechny,

po začátcích s Betou bych se rád vrátil k létání a líbí se mi samokřídla.
Pokoukávám po něčem větším - MaxiSwift či HotWing 1200. Na pohodovější létání, asi i montáž kamery (ne FPV).
Jsem začátečník, vím, že se doporučují hodně tora, ale na mě je to moc "živé" :)

Potřeboval bych poradit s výběrem výbavy a pak hlavně pokud by se našla dobrá duše, která by pomohla dát model dohromady. Jsem z Plzně, ale samozřejmě do rozumné vzdálenosti dojedu.

Předem díky za každou odpověď. Honza

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 7:54 
Mazák
Mazák

Cao, jsem z Plzně a TORO ti klidně ukážu, lítám tam 2čl i 3čl a na dvou je to pohodička. Učil jsem se na tom křídla a drží pekelně. A co upadlo spravilo trochu vteřiňáku a aktivátoru a byl jsem hned zas ve vzduchu

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 8:06 
Mazák
Mazák

Lietam s torom900 každý týždeň, momentálne mám letovku 370g, nakoľko som menil prijímač a pridával 2 čidlá.
Pri takejto hmotnosti a správne nastavených výchylkách + expá 60% dokáže slušne zaletieť termiku.
Pípak mám nastavený na 400 m výšky.
Lietam na dvojčlánok 1700 a bežné večerné lety pred zotmením sú 5 a pol minúty motor /plný plyn/ a celkovo som vždy medzi 30-45 min. bez pristátia. Z baterky mám vyčerpaných asi 1000 mAh.
PS: samozrejme toro 900 neuvezie toľko ako maxiswift, ale ten je väčšinou doma. Je to už veľká, neskladná opacha, ktorá ak nie je zavesená, tak sa rada skrúti.

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 8:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 34
Pokud se rozhodneš pro Maxíka, doporučuji udělat demotovatenlné na 2 kusy, jinak je to strašná neskladná plocha.
Na mém Maxíkovi jsem použil Turnigy D3536/5 1450KV Brushless Outrunner Motor, Propeller 9x6 Bone, ZIPPY Flightmax 2800mAh 3S1P 30C, HobbyKing 50A ESC 4A UBEC, tahle sestava je úplně v pohodě.
Foto mojí rozkládačky. Střed je z extrudovaného polyše, víc info najdeš ve vláknu o maxíkovi.
Ale tora900 bych se vůbec nebál. taky jsem ho měl a umí lítat pomalu. Na 2S je to úplná pohodička. Maxík líta podobně, jen je trochu stabilnější, jak je větší :)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 9:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Díky za odpovědi.
Měl jsem představu, že větší model bude lépe a klidněji plachtit a bude i vhodnější pro kameru. A taky lépe vidět na obloze :)

Co jsem ale koukal, tak i to toro900 by to zvládlo.
Pro začátečníka byste doporučili spíše to toro?

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 10:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Maxe sice nemám, ale větší samokřídla jsem měl. S maxem budeš mít trošku problém se starty. Je přeci jen větší a tak chce start trochu cviku a v lepším případě i protivítr. Takže já bych volil zmíněné Toro.

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 10:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 34
Za mě..o startu to není. Maxíka položím jedním křídlem na zem (tedy svisle), plný plyn a jen ho přestat držet a letí. Toro900 jsem házel jak bumerang (neumím to spouštění nad hlavou, bojím se vrtule) a bylo to asi těžší než pustit maxíka. Ale oboje jde krásně a chce to trochu cviku. Jen ten Maxík je fakt obr a pokud není rozložitelnej, nedovedu si představit transport a skoro ani skladování [B)]
Na toru jsem vozil mobius nebo SJ4000 a oboje bez problémů uvezlo...

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 19:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

A co menší Hotwing 1000? Umí to lítat docela klidně a kameru by taky uvez.

PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 14:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Na Toru 900 jsem se ucil letat a za me urcite pro :-)
Ze zacatku moc "neslapat" na plyn, unese to i vetsi kameru (ja na tom vezu komplet fpv (gps, kamera vzhledem neslucitelnym s aerodynamikou, vysilac, antena natazena az na hranu kridla), k tomu obcas pridam i normalni kameru na nataceni a vetsi baterku a stejne to uveze naprosto jako nic :-) Az si budes jistejsi zkus 3s a vrtuli 8x6, na plnej sice drobet pretezujes regl ale rychlost je to pak obstojna. Letal jsem s tim pylony a kdybych to neridil ja, urcite by to toro vyhralo (pred ruznymi epp akrobaty atd.). Ze zacatku to sice asi budou pady, ale vetsinou je to trup/cumak a s aktivatorem jsi hned zpatky ve vzduchu. Navic dokaze slusne pripravit i na ruzne polystyrenove edf stihacky. Na 100% doporucuji uhlikove vyztuzeni minimalne do trupu. Mimochodem na nataceni je i pri mirnejsim vetru klidne, pri zataceni trochu cviku pro krasnou plynulou zatacku... Zase na plnou vychylku se otocis o 180% na miste ;-D

PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 14:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tak asi pro začátek zvolím to Toro, vezmu "TP" verzi vč. elektroniky a výztuh.
Díky všem.

PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 14:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

souhlasim s Potkanem. s torem 900 jsem se taky ucil litat. ze zacatku na 2S 1600mAh a vrtule tusim 7x6?, krasne pomale to litalo, kdyz bylo novy - neopravovany tak i slusne plachtilo, na jednu baterku nebyl problem byt ve vzduchu pres 25 minut. az sem to trchu dostal do ruky dal sem 3S a vrtuli 8x4(8x6) a toro pekne zdivocelo :). uhlikovy vyztuhy jsou potom celkem potreba.