Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Velmi rychlou epp deltu - Poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 13:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 305
Bydliště: Beroun (Střední CZ)
Pěkný den,
po nějakém čase se zas vracím k létání a přemýšlím, jestli není za poslední 3 roky nějaká novinka v rychlých delta křídlech. Něco jako Multiplexácký FunJet Ultra. Něco z EPP v PNP nebo BNP provedení.

Máte nějaké nápady?

Díky za jakýkoliv tip/radu

Elek

_________________
Katana MX, Click 3, Toro 900, Scimitar, TBS Discovery, DX9


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 14:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
to se dost vylučuje rychlý a EPP :D
Navíc jde převážně o pohon. Aerodynamika a znalosti o ní se za pár posledních let nezměnily.
Dodám pro modelářské využití. Aby mě zase někdo nechytal za slovo :D




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nebo si pořiď od Vaška Bláhy


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 15:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.8.2016
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Blade Manta - 140 km/h ovšem cena dost brutální, je pouze BNF s FPV

Mám doma MPX Xeno, ale ještě neletělo, podle videí to vypadá taky na pěknýho svižníka, cena super.

_________________
DX9 / HERON / XENO / Meridian / Edge 540QQ / Visionaire / Radian Pro / Bl 120S / Bl 230S / TRX Aton


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 17:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
cena je vysoká a přepočet dolaru od Astry je taky neuvěřitelný (33,5 Kč za dolar :o ).
za pytlík kuliček a trochu elektroniky je 14 000 Kč fakt dost. Cena 5400 u Astry bez elektroniky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
no určitě se nechci zastávat astry,ale cesta/clo/dph/ něco stojí příklad z vlastní zkušenosti :

chtěl jsem si koupit rozsyp cena 99 usd v USA, plus poštovné z usa plus dph a výpalné poště a byl jsem o 200,- na tom teoreticky hůř než při koupi u nás,takže jsem koupil z u Kostky.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
fun jet na aspon 4 clanky aje netreba vymyslet vymyslene ci turbinku do nej....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 20:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
corsair píše:
no určitě se nechci zastávat astry,ale cesta/clo/dph/ něco stojí příklad z vlastní zkušenosti :

chtěl jsem si koupit rozsyp cena 99 usd v USA, plus poštovné z usa plus dph a výpalné poště a byl jsem o 200,- na tom teoreticky hůř než při koupi u nás,takže jsem koupil z u Kostky.


Nojo, ale velkoobchod samozřejmě nenakupuje jako ty za stejný ceny.A nedováží po jednom kusu.
Takže tvůj výpočet je dost mimo.
Bylo by dost hloupé, kdybys veškeré dovezené zboží v našich obchodech nakupoval o 40 % dráž , než tam kde se vyrobilo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2016 21:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Cena je skoro stejná jako u Lindingera nebo Schweighofera +- 500 euro, holt evropský sociální a důchodový systém něco stojí. Vzhledem k tomu, že je třeba přeložit manuál, udělat nějaký promo a v ČR se toho prodá asi tak 5 kusů, tak nechápu, čemu se divíte. Jedná se o okrajový produkt, který není pro každého, v ceně je započten vývoj, testování atd. Samozřejmě, že můžete počkat, až to hobbyking okopíruje a bude to za půlku :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 5:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Nechci hodnotit ceny ani rychlostní vlastnosti bublinek ale kolega u nás létá s tímhle - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=31220 - na pohled docela svižné, rychlost nebudu odhadovat neb je to dost ošidné a rádo se to přehání...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
jyrry : S tím létal i můj kolega (již nelétá, neb to zaryl), ale bylo to opravdu rychlé. Když jsme poletovali současně s mým Pilatusem se spalovací 6,5, byl ten jeho stroj snad 2 x rychlejší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 7:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ta rychlost myslim docela klame, pokud se zrovna nejedna o soucasne porovnani dvou modelu v letu. Mam za to ze ten odhad dost ovlivnuje velikost modelu; mam GPS zmereny prulet 2m Tigercata po vetru 174km/hod. a to se mi nezdalo zrovna extra rychle; od pohledu ale tipuji ze ten koleguv RadJet je o dost rychlejsi, chtelo by to ovsem porovnat za letu...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 12:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
jyrry píše:
Ta rychlost myslim docela klame, pokud se zrovna nejedna o soucasne porovnani dvou modelu v letu. Mam za to ze ten odhad dost ovlivnuje velikost modelu; mam GPS zmereny prulet 2m Tigercata po vetru 174km/hod. a to se mi nezdalo zrovna extra rychle; od pohledu ale tipuji ze ten koleguv RadJet je o dost rychlejsi, chtelo by to ovsem porovnat za letu...


Mam overeno,ze GPS u rychlych modelu nefunguje.... nestiha a klame. Kdyz bych chtel korektni mereni, pri 150 -250km/h potrebuji cca 500 -1000m ustaleneho primeho a vodorovneho letu.... co se s modelem do 1m rozpeti dost spatne realizuje. Kdyz mam moznost, merim jeden parameter ruznymi druhy nezavislych systemu ( snimacu ) najednou , abych se dostal bliz k realnym parametrum.

Podle vseho jedine rozumne merereni rychlosti je vytycena baze,zamerovace a elektronicke stopky( F3B, F3F ,F5B, F5D) .

Vsechny jine zpusoby mereni ( vario, pitotka, GPS,ruzne logery ) maji moc velke tolerance a zpozdeni. Ale jako porovnavaci mereni se daji bezproblemove pouzit.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 15:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Nedám dopustit na Skyfuna, lítá nádherně, letové vlastnosti prostě geniální. Je to taková moje stálice, letadla přicházejí a odcházejí a z letadel co jsem měl před pár lety je Skyfun jediný kterého mám pořád. Ne už prvního, ale snad šestého - sedmého. Když už ho rozmlátím (vždycky na ruce) - o což si tohle přímo říká, protože se s tím blbnout prostě musí, vždy kupuju dalšího a dalšího (nebo náhradní trup apod.).
http://rc.ludl.cz/index.php/nase-rc-modely/12-skyfun
Koupit se dá i v ČR (kromě třeba hobbykingu):
http://www.rcking.eu/cs/rc-letadla/7121 ... f-kit.html
Cena lidová...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 15:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
A proč deltu??
Klasický model zvládá velké rychlosti taky
Já mám na svých modelech naměřenou rychlost až 200km/h
Měřeno pitotkou a gps(kalibrovanou s přístroji ve skutečném letadle. )
Je to jen o správné motorizací a pevné konstrukci draku letounu. Což je problém epp. Kroutí se a neletí to tak jak má.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.08.2016 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Na měření rychlosti se dají použít zvukové záznamy průletů. Jediná nevýhoda, že to není v reálném času a ten zvuk (třeba video z mobilu) se musí překonvertovat na WAV a pamatovat si jaká byla při záznamu teplota. Pro takovéhle porovnání by to ale mělo vyhovovat, protože nepřesnost bývá několik procent, ale záleží jestli není záznam rušený nějakým hlukem. Měří to na principu Dopplerova jevu.
http://www.sprut.de/electronic/soft/scope.htm


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz