Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 11:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
master_raa píše:
...Kazdopadne sklopna vrtule ma mnohem horsi ucinnost nez pevna...

Jak jsi na tohle přišel? Jestli pouze tvým porovnáním, jakou sklopku jsi použil? Třeba RFM sklopky podle mě nejsou na tom s účinností o nic hůže než jakékoliv pevné.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Ja na to neprisel, jsou toho plna fora. Duvodem je asi fakt, ze sklopna vrtule se sklapi, tedy musis pouzit pro jeji otevreni odstredivou silu a proti tomu ti jde proud vzduchu, takze nedrzi rovinu ale spise kuzel v zavislosti na otackach a rychlosti letu. Coz je dusledek, ze pokud pridas na pevne vrtuli, tak mas tah mnohem drive, nez u sklopne, ketra se nejprve musi otevrit. A pred lety jsem si to overil, kdyz jsem to zkusil na letadle kvuli pristavnai do oraniste a tah byl velmi bidny pri rozbehu a nebo nizsich otackach. Po vymene za pevnou vrtuli se stejnym prumerem a stoupanim pohoda - je pravda, ze tenkrat to behalo na SPEED600. Sklopka ma svou funkci na vetronich u kterych nepotrebujes okamzite plny tah. Ale v podstate na male deltakridlo muzes teoreticky pouzit i prehnuty plastovy prouzek, kdyz ho vyvazis - to ted rikam jako extrem. Na blazove letadlo 150cm a kolem kila vzletovku tezko zamenis pevnou vrtuli za sklopku s tvrzenim, ze se to na letovych vlastnostech neprojevi.

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 17:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Já bych řekl, že to pomalé otevření sklopky je diskutabilní. Měl jsem větroně s 2 kW motorem, a to otevření tedy bylo okamžité. Řekl bych milisekundy. Ale tohle "zpoždění" stejně nemá co dělat s účinností vrtule, ta je myslím plně srovnatelná s pevnými. Skutečně bych se nebál použít u samokřídla sklopku. Tedy v případěm že ta vrtule bude nějaknáchylná na zlomeí, to má tuhle výhodu. Pokud bude vrtule malá a trup s nějakými výstupky, tak bych dal jasně pevnou. Sklopka pak ještě stojí za úvahu v případě, že samokřídlo je určené i pro nějaké podstatnější bezmotorové plachtění (filmovací stroj apod.).

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2016 19:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
Díky kolegové za vaše názory :)

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2016 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Woita píše:
...Sklopka pak ještě stojí za úvahu v případě, že samokřídlo je určené i pro nějaké podstatnější bezmotorové plachtění (filmovací stroj apod.).


Ja plachtim zcela uplne v klidu i s pevnou. Jenze pokud jsem pridal kameru, tak jsme se dostal na vahu, kdy uz 98cm slo pri vypnutem motoru celkem rychlym klouzavym letem dolu, a pro udrzeni vysky byl let dost rychly. Takze resenim byla opet plocha kridla tedy 150cm a opet s pevnou vrtuli - bohuzel diky repkovemu silenstvi a vecnemu vetru pokud uz by slo jit ven jsem zatim nemel sanci odzkouset. Ale jak bude zalitnuto, tak dam foto.

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2016 11:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Na plachtenie je dôležitý profil a až potom sklopka/nesklopka.
Mám TORO900, maličký motor, vrtuľu napevno na hriadeli, jogurtovku GWS, žiadne veľkoplošné lopaty. Ide mi to pri plnej baterke takmer kolmo hore, naplachtím viac ako niekto s vetroňom. Ale letovka je 350-360g.
Vrtuľu sme s kolegom /rovnaký pohon/ nikdy nezlomili, hoci pristávame na poli. Ja 9 rokov, kolega možno 20.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.08.2016 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Mno tak ja mel dneska 2 lety s deltou 150cm a pevnou vrtuli. Plachteni uplne v klidu. Je to spise otazkou pomeru plochy a vahy. Taktez profil a uhel kridla dela sve. Ja letam symetricke profily bez vztalku a da se s nimi plachtit uplne v pohode, jen je treba vedet co delat.

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.08.2016 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Tady jsou ty slibene videa. Kazdopadne jedu na tlacnou pevnou vrtuli s rozpetim 150cm.
https://www.youtube.com/watch?v=2uZrGX11VKU&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=dq7BVpxipxc&feature=youtu.be

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz