Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2016 20:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Dík za názor. Spirála smrti to opravdu byla. SSX8 létá rychleji a byl to teprve 2. let řízený křidélky a já při stresu to vzal obráceně. Páčky jsem si poplet ve stresu i dříve, ale nikdy nebyla destrukce tak velká.
Výchylky postupně ladím, u křidélek mám teď diferenciaci 100% nahoru, 50% dolu. Expa používám u Fíka100, ale až po zalétání, abych nejdřív poznal, co letadlo chce.

EPO je asi opravdu něco jiného něž EPP (nejsem ale chemik). Odkaz na výrobce Arcelu (Robbe analogie Elaporu), je tam složení: http://www.packwitheps.com/materials/arcel.html , cituji "ARCEL is a high-performance, moldable foam resin consisting of 70% polystyrene (PS) and 30% polyethylene (PE). ARCEL provides the best of both polymers with its exceptional toughness, flexibility and durability in a lightweight foam."

Model z EPP by šel udělat i ve vakuovém vypěňovacím stroji, na https://transition-robotics.com/blogs/n ... ion-update jsou ukázky testů výroby modelů z EPO i z EPP (ty jsou popsány fixem), ale s výrobou jsou potíže, jak tam píší a proto přešli na EPO.
Proto se EPP používá většinou jen pro řezané modely, např. https://www.youtube.com/watch?v=7R9wPCvjlzY (od 3:00) nebo levnějším a pomalejším stroji: https://www.youtube.com/watch?v=5NPV3BNyGYk.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 6:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Vim ze nektere modely jsou z materialu který sekundak trochu zere-naleptava. To jsem povazoval za EPO. Ale SSko me to nelepta.

jinak pro priste bych doporucil ty expa davat naopak od zacatku. Ja na zalety davam minimalne 60% expo a pak to sundavam nebo zvedam. Protoze u zaletu clovek netusi co se bude dit a expo ma moznost v pripade nouze proste dat plnej knedlik ale zjemnuje rizeni kolem stredu. Prijde me ze napr. v pripade letadla s ne uplne vhodne danym tezistem je hooodne lehka ruka na vejskovce zakladem toho aby to clovek nerozmlatil :-D Stejne tak u kridelek, nektere letadlo chce proste vic a u jineho se staci na paku kridelek krive podivat a letadlo da dva vykruty.

Treba diferenciaci na SS nemam, vykruty jsou takove divne a asi budu muset pridat vejskovku (jako ze vic divne nez normalne :-D menil jsem vysilac/prijimac a i kdyz na zadech maximalne potlacim tak to jde dolu , s predchozim setupem to nedelalo) ale nebyl cas.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 7:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Jak se tak dívám na ten ocas, nechybí tam spíš nějaká výztuha? Tuším že tam bývala uhlíková trubka tady to vypadá že není, tak ještě by to mohlo být tím, spíš než křehčím matrošem..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 7:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
myslim ze tam zadna trubka neni

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 14:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
EasyStar je pohodové letadlo, pomáhal jsem ho opravovat v Jaroměři a pak se s ním proletěl.


Odesláno z mého P01M a podpis odstraním

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 17:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Amper: dík za informace, dal jsi mě naději pokračovat s SSX8, zkusím expo na směrovku, ta je asi moc ostrá a jde to pak snadno do vývrtky. Křidélka jsem měl málo a teď jsou asi dobře. Výškově je to OK, pěkně se to samo srovnává bez zbytečného houpání, výškovka také bude asi dobře.

Vacc: SSX8 jsem koupil se slepeným trupem a žádná výztuha tam nebyla.

Našel jsem, že Arcon1900 je za větru přes 5 m/s už špatně ovladatelný: viewtopic.php?f=118&t=77995. To je na tom stejně jako můj Fík100.

O Esay Staru Kit jsem uvažoval, nechtělo se mě ale shánět samostatně serva, regulátor, motor, konektory a pod. U SSX8 je v ceně 2400 Kč vše kromě rádia a baterky, je to zabudováno do modelu a přijatelně kvalitní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2016 19:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, pokud jsi zvyklej na drbani do smerovky z letadla ktere nema kridelka tak je vhodne to zmensit. Da se rict ze se SS se da litat aniz bych na smerovku vubec sahal :-D Neni to sice stylove (zatacky nejsou ploche) ale jde to :-D Nektery letadla co mam s kridelkama ostatne ani smerovku nemaj ovladanou :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 15:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Dnes jsem zkoušel rady Ampéra, pomohlo to, s SSX8 létám už skoro jen s křidélky.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Pořád je to pro mě ale dost těžké, Fík100 (https://premsvo.wordpress.com/fik-100-epp/ ) jsem zvládnul daleko rychleji (jak říká i kameramanka - manželka). Dále tady nebudu s SSX8 otravovat, je na to speciální vlákno.

Nevyzkoušel jsem zatím Easy Star a docela by mě zajímalo, zda jeho zvládnutí je podobně obtížné jako SSX8, nebo zda je to snazší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 8:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Letadla ktera maji usi a jen smerovku jsou jednodussi v tom ze smerovka je tupejsi a prevratit tim letadlo nejak zasadne je o dost vetsi problem. Prvni EasyStar treba kridelka nemel ale lidi je tam dodelavali takze pak je zacali davat taky. Ale pokud se clovek nauci bez kridelek tak ma pak problem kdyz prejde na neco vetsiho/rychlejsiho co kridelka ma.

Takze ja myslim ze je lepsi zacinat na necem co kridelka ma hned. Problem je v tom kdyz clovek zacina sam a nikdo mu nerekne ze si ma dat mensi rozsah, nedrbat do pak atd...... to je pak tezsi a holt se to bez nejakeho toho crashe neobejde. Ale SSko a dalsi podobne (Bixler, EasyStar....) vydrzi fakt hodne (vcetne narustu hmotnosti po opravach :-D ) a dily se daj koupit docela rozumne.


Jinak gratulace, leti ti to pekne a pristani hezky k noze.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 19:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
nelítal jste někdo s tímhle?
[url]http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16569__AXN_Floater_Jet_EPO_ARF_.html[/url

Kolega mi to dal ať mu to vyzkouším, motor origo, je tam 3S 1300mah, řízené křidélkama a když sundám plyn to letadlo je neolvladatelné. Přijde mi to hrozně zlý a záludný.

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: sob 15.10.2016 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
posunul bych teziste dopredu a uvidis

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: ned 16.10.2016 18:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
AXN Floater je nejhodnější letadlo, co jsem zatím zažil. Na křidélka je trochu tupější, jinak létá pěkně. Samozřejmě je to ledadlo pro začátečníka. Chce to samozřejmě trochu vytunit - vyměnit serva a ESC, zesílit výškovku. Lítal jsem na 2200mAh tříčlánek. Postupně jsem zvednul letovou hmotnost na 1kg a stejně krásně lítá i s původním motorem.

Zkontroluj vyvážení a výchylky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 10:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Zdravím vás všechny nadšence.Do rodiny jsme si pořídili po Brygadyrovi na sifonové bombičky v roce 1987 konečně opravdové rc letadlo.Po letmém nastudování jsem se rozhodl pro SKy Surfera (pořídil jsem staršiho,zalétaného) a po několika prvních startech jsem naznal,že je i to pro mě a 11 syna neskutečně rychlé a divoké :D.Proto se na vás obracím s prosbou,kde by se dalo sehnat za rozumný peníz něco takového : http://www.cemech.cz/index.php?id_produ ... &id_lang=2
zde na tomto e-shopu je již nedostupný.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Je to sice dražší než letadlo od Čemecha, ale pořád přijatelné:
http://www.rc-factory.cz/katalog/backya ... -2093.html

V RC Revue 11/2016 je test, kdybys potřeboval víc info.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letadlo pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 11:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 40200.aspx
Zkusil bych tam zavolat, občas mají ve slevě "béčkové" stavebnice (ujetý/rozmazaný potisk apod.).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz