Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EzFly trainer
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2016 16:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Jsem začátečník a hledal jsem odolný pomalý model pro létání na malém prostoru. Uvažoval jsem o LazyBee/FreeBee z EPP, prodává se i jako stavebnice. Pak jsem ale našel EzFly trainer, viz návod na fóru: http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... ght=ezyfli . Vydrží hodně, např. video na: https://www.youtube.com/watch?v=fJAi-MvJMnA . Tak jsem se rozhodl to zkusit.

Stavba byla jednoduchá, stačila 1 deska 10mm EPP od Pecka Model za 140 Kč. Dále jsem použil motor Emax CF 2805, aku 2S 450mAh, vrtule GWS H 6×3, regulátor 12A, 9g serva a pár drobností. Desky jsem slepoval CA, zepředu jen seřízl (viz foto s kočkou), žádné zabrušování do profilu. Letová váha 230g, rozpětí 800mm, plocha křídla 18dm2, celk. 22,6dm2.

Létá to lépe než jsem čekal, pomalu, bohatě stačí fotbalové hřiště, viz video jednoho z prvních letů. Opakuji, že jsem začátečník a zkoušel jsem odstartovat, udělat zatáčku a přistát.

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Zkouška minimální rychlosti:

Podrobnější popis, další videa a fotografie jsou na https://premsvo.wordpress.com/ezfly-trainer/

Má tento model někdo další v ČR/SR?

Přílohy:
EzFly-1.jpg
EzFly-1.jpg [ 216.5 KiB | Zobrazeno 1950 krát ]
EzFly-5.jpg
EzFly-5.jpg [ 95.62 KiB | Zobrazeno 1950 krát ]

Předmět příspěvku: Re: EzFly trainer
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2016 17:26 
Mazák
Mazák

Obrázky: 21
Ahoj. Skoro totez, akorat to vypada jako dracek. Postavil jsem to pro mladeho. Leta to super pomalu.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 22.10.2016 16:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Využil jsem nezorané pole a vyzkoušel věci, které jsem se bál dělat s EzFly na hřišti se stromy okolo - nejprve let ve větší výšce, byl mírný vítr 3 m/s:

Vzal jsem s sebou také pro porovnání SkySurferaX8:

Dále jsem zkusil "akrobacii" - EzFly by toho asi zvládl víc, ale já to zatím neumím.

Stručné srovnání mých modelů:

EzFly je obratný a poslušný, nemá sklon padat po křídle. Za celou dobu jsem měl jen 1 pád, který skončil malou prasklinou.
O něco větší Fík100 mě spadl cca 10x, 2x jsem musel lepit, ale nic velkého.
Nejvíc mě padal SkySurferX8, nejmíň 20x. Jednou to byla totální destrukce, trup 2x přeražený. Pak jsem přerazil nadvakrát výškovku, lepení a drobné vyspravování ani nepočítám. X8 mě často padal po křídle a pořád mám obavu, že zase někdy spadne, stačí malá chyba.

Létání s EzFly je pohoda, na vše je čas a model nedělá žádné neočekávané věci. Sice toho také málo umí, ale pořád je to víc, než umím já.

Další videa jsou na https://premsvo.wordpress.com/

PříspěvekNapsal: sob 24.06.2017 10:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Po roce: našel jsem čerstvě posekané menší pole s vojtěškou a vytáhl EzFly, protože jsem měl obavu, že na SkyScouta je tam málo místa a blízko je les. Bylo krásně, ale slunce bylo ještě nízko, oslnilo mě a nevybral jsem přemet v plné rychlosti.
Rána to byla docela velká, ale letadlu se vůbec nic nestalo, pouze vypadla vrtule z gumičkového unašeče. Po nasazení vše fungovalo, létal jsem dál, ale pro jistotu ve větší výšce – viz video

To letadlo je fakt nerozbitné. Je lehounké, létá pomalu, okamžitě reaguje a létání s ním je daleko snazší než např. se Sky Surferem X-8. Také neumí padat po křídle, kromě vzepětí pomáhá asi i obrovská plocha trupu. Přitom zvládne vítr do 3 m/s, i když stojí občas na místě.

Udělal jsem rekapitulaci nákladů:
materiál zastavěný (EPP, uhlík, lepidlo) ........... 280 Kč
dále použitelný (motor, aku, serva, regulátor) ...1264 Kč
celkem = cena Kitu = ................................ 1544 Kč
Podrobný rozpis je na https://premsvo.wordpress.com/ezfly-trainer/

Bohužel v ČR není dostupná stavebnice a postavení z desky EPP je pracnější. Kdyby byl alespoň plánek v měřítku 1:1, slepoval jsem ho asi z 16-ti listů A4.