Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 20:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2016
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 10, Horní Měcholupy
Popravdě můj favorit byla Tundra od Durafly přijde mi to dost podobné éro jako je Sport Cub od Parkzone jen mě trochu odrazuje rozpětí těch 1300mm představoval sem si něco trochu většího. Timber je super, ten byl v hledáčku hned na druhém místě u toho mě zase odrazuje ta šachta na baterii která je zespodu letadla. To umístění by mi ani tak nevadilo, ale spíš ta velikost šachty. Je určená na baterii 3s 2200mAh a dobu letu při téhle konfiguraci uvádí na cca 7-8 minut což mě moc neuchvátilo. Samozřejmě reálná doba letu je diskutabilní nevím za jakých podmínek těch 7-8 minut dosáhli (vítr, jak využívali výkon atd.)

_________________
FrSky Horus X12S
HK Bixler
Durafly Tundra Anniversary Edition


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2016 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Tak to už ti zbývá jen ten Funcub, máš na výběr dvě verze, teď záleží na tom kolik za to chceš dát. Za sebe povím, že do starší bych už nešel, nelíbí se mi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2016 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Jestli přemýšlíš o FunCubu, tak bych po zkušenosti šel do toho menšího.
XL-ko bylo pro mě takový těžkopádný, mám teď Beavera 25e od e-Flite a stejně velkýho, ale o půl kila lehčího a lítá úplně jinak.
Menší Funcub bude podle mě víc na pohodu a vyblbnutí a bude mnohem lehčeji lítat.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 9:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2016
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 10, Horní Měcholupy
Moc se mi do Funcuba nechce. Je to určitě výborný éro, ale ten menší se mi taky zrovna dvakrát nelíbí. XL-ko zavrhuji úplně protože to už je velký. Zatím jsem v pořadí: 1. Tundra Durafly 2. E-flite Timber 3. Beaver od pelikána :D :D :D Pokud si nevyberu tak přeskočim uplně do jiný kategorie e vezmu Herona od Multiplexu :D :D :D :D

_________________
FrSky Horus X12S
HK Bixler
Durafly Tundra Anniversary Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Sea Beavera jsem měl a byl super a Heron se mi taky moc líbí, mám ho v hledáčku na někdy.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 21:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.3.2017
Příspěvky: 10
---omyl---


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: sob 03.06.2023 12:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2022
Příspěvky: 31
Ahoj letci,
nechci zakládat nové téma, v tom mém ( Trainee1200 ), my tak nějak nikdo neodpověděl, ale chci trochu rozšířit obzor....Mám Betku1400, už repasovanou a přemýšlím o nové hračce a líbí se mi E-flite Turbo Timber Evolution 1.5m nebo Hobbyzone Carbon Cub 2 1.3m ( kvůli terénu a trocha akrobacii podle pročtení témat, vybírám radši hornoplošníky s velkými koly, jinak ale sem byl předtím zakoukán třeba do KAVAN Bristell B23 1600mm ).
Nicméně mi jde o to, že sem narazil na bazarový vysílač Spektrum dx6 ( ale ne dx6e ) a vím že třeba Hobby carbon má setový 7kanál vysílač, jen sem četl někde, že setový se pak samozřejmě nehodí na nic jiného....Chtěl bych i telemetrii a hlasovou a hlavně využívat klapky...nevím jestli u těchto dvou modelů stačí 6kanal na všechno, tak prosím případně o radu :wink:
Díky Vám a mějte se 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2023 2:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Zbynda píše:
Ahoj letci,
nechci zakládat nové téma, v tom mém ( Trainee1200 ), my tak nějak nikdo neodpověděl, ale chci trochu rozšířit obzor....Mám Betku1400, už repasovanou a přemýšlím o nové hračce a líbí se mi E-flite Turbo Timber Evolution 1.5m nebo Hobbyzone Carbon Cub 2 1.3m ( kvůli terénu a trocha akrobacii podle pročtení témat, vybírám radši hornoplošníky s velkými koly, jinak ale sem byl předtím zakoukán třeba do KAVAN Bristell B23 1600mm ).
Nicméně mi jde o to, že sem narazil na bazarový vysílač Spektrum dx6 ( ale ne dx6e ) a vím že třeba Hobby carbon má setový 7kanál vysílač, jen sem četl někde, že setový se pak samozřejmě nehodí na nic jiného....Chtěl bych i telemetrii a hlasovou a hlavně využívat klapky...nevím jestli u těchto dvou modelů stačí 6kanal na všechno, tak prosím případně o radu :wink:
Díky Vám a mějte se 8)


Ak sa chceš posunúť a využívať plnohodnotne klapky tak 6 kanálové rádio, ako Spektrum DX6 ti bude málo. Potrebuješ min. 7 kanál, radšej viac. Ja by som ti poradil napr. FrSky Taranis X9D+ 2019 (24ch), Taranis Q X7, alebo najradšej dnes už Tandem X18 s Ethos OS, ktorý ponúka stále nové funkcie spolu s novým HW.
Ceny prijímačov FrSky a príslušenstva sú slušné (lacnejšie, ako Spektrum).
A model, mal som FunCub Multiplex a bol super. Ten by ti mohol vyhovovať. Teraz je FunCub NG.
https://www.lindinger.at/en/Airplanes/A ... RR/9774743

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2023 7:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Setové rádio má většinou řadu omezení týkající se možností nastavení, proto je i podstatně levnější. Taky jsem s ním začínal a s příchodem nového modelu jsem si pořídil i nové rádio.
6-ti kanál je na hraně použitelnosti,musel bys dát např. klapky na V kabel, abys ušetřil jeden kanál.
Jak píše kolega, lepší je pořízení vícekanálového rádia u kterého využiješ i telemetrii, pokud ji bude přijímač podporovat a řadu dalších vychytávek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2023 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Zbynda píše:
... v tom mém vlákně Trainee1200 mi tak nějak nikdo neodpověděl ...

To, že ti nikdo neodpověděl je tím, že tvoje otázky jsou natolik komplexní, že se smysluplná odpověď nedá shrnout do několika vět. Z toho, co jsi tady na RC manii o sobě napsal, se moc nedá usuzovat o tom, jak jseš na tom jako pilot, ani o tom, kam můžeš chodit létat, za jakých podmínek můžeš létat. Rozptyl modelů, do kterých ses "zakoukal", je veliký. Není jasné, kolik můžeš teď a v delším horizontu utratit. Připadá mi, že kdybys našel nějakou partu (modelářský klub, modelářské letiště) ve svém okolí, kde bys mohl nakoukat, jak co létá, a kde bys mohl v běžném rozhovoru získat nějaké komplexnější informace a hlavně v souvislostech, byl bys už dál.

Mě taky připadá 6 kanálů málo, jak už tu někdo psal. Motorové letadlo s klapkami lze obsloužit i s 5 kanály, ale je to nepohodlné a mě připadá zbytečné kupovat vysílač s takovým omezením, když i v té dolní cenové úrovni se dá pořídit třeba 16 kanálový vysílač. Jestli chceš rešerši od nás, asi se ji nedočkáš, trh se mění poměrně rychle a platnost různých srovnání je proto krátká. Udělej si tabulku, napiš si so ní ekosystémy, které jsou na trhu (FrSky, Futaba, Graupner, Spektrum, Jeti, ... jen namátkově jsem vyjmenoval), vyber vysílače, které počtem kanálů, počtem přepínačů, napájením atd vyhovují tvému zadání a připiš si k tomu ceny, udělej si kolonky pro přijímače různých velikostí a připiš si k tomu ceny, najdi si k nim telemetrická čidla a připiš si k nim ceny. Narazíš přitom na to, že nebudeš vědět, co budeš potřebovat. Ty různé značky a ekosystémy mají různou filozofii nastavování vysílače, každému vyhovuje něco jiného, opět to tady těžko vydiskutujeme.

Když by za mnou někdo přišel, řekl bych mu Spektrum si nekupuj - z důvodů ryze subjektivních, místních, starší typy vůbec ne - doporučil bych Taranis Q X7 od RCstudia pana Urbánka. Začátečníka to neomezuje co do funkcionalit, je to levné, je to přiměřeně kvalitní, dají se k tomu koupit přijímače a čidla za relativně příznivé ceny, je k tomu široká podpora i v češtině. Když by se v hovoru ukázalo, že můžeš za ten vysílač utratit třeba dvojnásobek, zas bych tě poslal k jinému typu.

K výběru letadel, která jsi tady nadhodil, se nedokážu vyjádřit. Let s Betou, která se, když se stáhne plyn a pustí kniply, sama srovná a s letadly, která jsi uvedl, která, když se pustí kniply, zůstanou v náklonu a pokračují rychle do země, jsou dost rozdílné disciplíny a o tom, jak už umíš létat, já si nedokážu udělat představu. Stejně tak není jasné, zda máš k dispozici plochu s parametry letiště - asfalt nebo kraťoučká tráva. Když ne, koukal bych na letadla, která se dají házet a která přežijou přistání do vysoké trávy. Jeden z tipů byl FunCub, to je dobrý tip. Ty koukáš po jiných modelech, protože se ti ten FunCub nezdá dost "maketový", my na to koukáme z hlediska vlastností - provozních vlastností. Je lepší užívat si létání s "ošklivým" FunCubem, než křápat "krásnou" polomaketu. Je lepší postupně se učit na přiměřených modelech.

Kdybych s tebou byl tu půlhodinu, co to tady píšu, na letišti či na louce, dalo by ti to víc :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2023 18:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2022
Příspěvky: 31
Páni, díky všem co jste na mě zareagovali a bonus k tomu mám, že si mého laického a začátečnického dotazu všiml i sám pan Kolman, kde jeho tutoriály k létání v Fs2004 sem před X lety sledoval a naučil se létat MSFS dle přístrojů :wink:
Jinak je pravda, že já moc daleko k něčemu opravdu velkému a vysílači za 10tis zřejmě nedojdu, ne z důvodu financí, ale spíš to beru jako takový malý relax a odreagovávání se...Ano, koupil sem si na začátek model ModsterTrainee 1200, 4kanalová souprava....ten se po pár dnech trochu srovnal se zemí a tak sem sehnal kit Bety1400, použil střeva z mrtvého modelu a létám doteď na starém vysílači...Pravdou je, že se mi loni na podzim Betka zavrtala do země díky mé chybě a je ted trochu takivá nestabilní ve vzduchu ale trochu akrobacie mi s ní jde a když sem tam dal větší vrtuli, je to jiná pohádka....Nicméně po novém modelu pokukuji právě proto, že bych chtěl mít i telemetrii, vědět vzdálenost od vysílače, výšku, klapky, osvětlení....FunClub se mi líbí, myslím že je shodný s E-flite Turbo Timber Evolution 1.5m....Dnes sem si byl zalétat 10km od baráku, na nevyužívaném asfaltovém letišti, mám to trochu větší prostor než doma pod kopcem na poli a trávě...
Napadlo mě třeba, jestli nekoupit tedy na začátek vámi nějaký doporučený vysílač, k tomu kompatibilní přijímač, který bych dal do Bety a pak do nového letounu, jestli je to tedy takhle možné, pokud tedy není nutné kupovat i nový regulátor....
Nebudu to samozřejmě kupovat zítra, takže budu nadále pobírat rozum na fóru, ale jak píšu, berte mě jako věčného začátečníka, který do toho investovat 20tis asi zatím rozhodně nebude :roll: :wink:
Mějte se a ještě jednou zatím díky 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: čtv 08.06.2023 15:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2022
Příspěvky: 31
Libor píše:
To, že ti nikdo neodpověděl je tím, že tvoje otázky jsou natolik komplexní, že se smysluplná odpověď nedá shrnout do několika vět. Z toho, co jsi tady na RC manii o sobě napsal, se moc nedá usuzovat o tom, jak jseš na tom jako pilot, ani o tom, kam můžeš chodit létat, za jakých podmínek můžeš létat. Rozptyl modelů, do kterých ses "zakoukal", je veliký. Není jasné, kolik můžeš teď a v delším horizontu utratit. Připadá mi, že kdybys našel nějakou partu (modelářský klub, modelářské letiště) ve svém okolí, kde bys mohl nakoukat, jak co létá, a kde bys mohl v běžném rozhovoru získat nějaké komplexnější informace a hlavně v souvislostech, byl bys už dál.

Mě taky připadá 6 kanálů málo, jak už tu někdo psal. Motorové letadlo s klapkami lze obsloužit i s 5 kanály, ale je to nepohodlné a mě připadá zbytečné kupovat vysílač s takovým omezením, když i v té dolní cenové úrovni se dá pořídit třeba 16 kanálový vysílač. Jestli chceš rešerši od nás, asi se ji nedočkáš, trh se mění poměrně rychle a platnost různých srovnání je proto krátká. Udělej si tabulku, napiš si so ní ekosystémy, které jsou na trhu (FrSky, Futaba, Graupner, Spektrum, Jeti, ... jen namátkově jsem vyjmenoval), vyber vysílače, které počtem kanálů, počtem přepínačů, napájením atd vyhovují tvému zadání a připiš si k tomu ceny, udělej si kolonky pro přijímače různých velikostí a připiš si k tomu ceny, najdi si k nim telemetrická čidla a připiš si k nim ceny. Narazíš přitom na to, že nebudeš vědět, co budeš potřebovat. Ty různé značky a ekosystémy mají různou filozofii nastavování vysílače, každému vyhovuje něco jiného, opět to tady těžko vydiskutujeme.

Když by za mnou někdo přišel, řekl bych mu Spektrum si nekupuj - z důvodů ryze subjektivních, místních, starší typy vůbec ne - doporučil bych Taranis Q X7 od RCstudia pana Urbánka. Začátečníka to neomezuje co do funkcionalit, je to levné, je to přiměřeně kvalitní, dají se k tomu koupit přijímače a čidla za relativně příznivé ceny, je k tomu široká podpora i v češtině. Když by se v hovoru ukázalo, že můžeš za ten vysílač utratit třeba dvojnásobek, zas bych tě poslal k jinému typu.

K výběru letadel, která jsi tady nadhodil, se nedokážu vyjádřit. Let s Betou, která se, když se stáhne plyn a pustí kniply, sama srovná a s letadly, která jsi uvedl, která, když se pustí kniply, zůstanou v náklonu a pokračují rychle do země, jsou dost rozdílné disciplíny a o tom, jak už umíš létat, já si nedokážu udělat představu. Stejně tak není jasné, zda máš k dispozici plochu s parametry letiště - asfalt nebo kraťoučká tráva. Když ne, koukal bych na letadla, která se dají házet a která přežijou přistání do vysoké trávy. Jeden z tipů byl FunCub, to je dobrý tip. Ty koukáš po jiných modelech, protože se ti ten FunCub nezdá dost "maketový", my na to koukáme z hlediska vlastností - provozních vlastností. Je lepší užívat si létání s "ošklivým" FunCubem, než křápat "krásnou" polomaketu. Je lepší postupně se učit na přiměřených modelech.

Kdybych s tebou byl tu půlhodinu, co to tady píšu, na letišti či na louce, dalo by ti to víc :)



Ok, díky :wink:
možná ještě u Bety pár letových hodin zůstanu :) , zamýšlím že ji vybavím nějakým levnějším fpv setem s monitorem a koupím lepší vysílač s přijímačem, než ten setový co mám z předchozího modelu...vámi doporučený pro mou kategorii Taranis Q X7 asi přijde v úvahu a koukám i na Taranis Plus 2019 SE, ale to už je možná pro mě zbytečné?
Jinak díky za rady, díky nim sem snad o něco chytřejší v tomto ohledu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: čtv 08.06.2023 15:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zbynda píše:
... zamýšlím že ji vybavím nějakým levnějším fpv setem s monitorem ...

Při tom je nutné vzít v úvahu jistá omezení či povinnosti - pro laiky popsané leckde, třeba tady - https://www.alza.cz/pravidla-pro-drony- ... va#licence

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2023 20:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2022
Příspěvky: 31
Zdravím :wink:
Tak mě vámi doporučený TaranisQ7 z RcStudia je už delší dobu doma, našprtán pře videa od pana Mrázka a už nějaké ty hodiny nalétány s přijímačem Archer GR8 mám za sebou...můžu teda říct, že je to opravdu jiná káva než s tím defaultním vysílačem co sem měl od Trainee Modster, ta Betka je ve vzduchu uplně jiná :D ....nicméně jak sem psal (FPV létání zatím tedy odkládám ), budu si pořizovat zřejmě nový model, pač Beta už je párkrát lepená, vrtule větší z předchozího modelu, motor nadsazený víš, ale tak trochu je ve vzduchu taková vratká a jelikož sem pouze spíš uživatel, než modelář a zakoukal sem do jiných modelů ( na Betě plánuji pak časem FPV na zkoušku ) tak sem zmiňoval o E-flite Turbo Timber Evolution 1.5m, ale čím dál tím víc se mi možná jako "pokračovací model" ( abych se držel tématu :D ) zamlouvá AMXPlanes Tasman 1500mm STOL EPO PNP do kterého bych dal ten svůj aktualní přijímač.....
Myslím, že tu více lidí bude mít asi zkušenost spíše s Timberem, ale kdyby se náhodou našel někdo se zkušenostma s letadly od AMXPlanes :wink:
Tak se mějte a díky ještě jednou za rady :wink:


....tak do cesty se mi trochu zapletl tenhle pro mě krásný stroj https://www.kostkamodelcentrum.cz/obcho ... zka=213703, takže můj výběr případných pokračovacích modelů je buď tento, nebo ten Tasman....u toho modelu od Modster ale nerozumím té stabilizaci Vector ( hlavně mě nebijte za to :D ), jde mi tedy spíše o to, jestli do něj mohu píchnout svůj frsky přijímač a zřejmě tedy jak píší, min 6s baterie, na druhou stranu u Tasmana stačí 4s...
Vzhledově se mi líbí oba, možná mě trochu láká těch 1800mm rozpětí, ale nechám si klidně od vás zkušenějších modelářů poradit, třeba mi napíšete, že to má slabý regulátor, nebo že by jste ani do jednoho nešli.... :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz