Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 05.08.2017 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Libor píše:
Má to smysl, drží tu horní polovinu motorové přepážky.

Tak mechanický význam si myslím že to téměř určitě nemá. Ten kryt drží jen na tenkém proužku něčeho jako je oboustranná lepicí páska. Má teda uprostřed takový "trn", který zapadá do díry před motorem, ale podle mě by to neudrželo nic. Jediný efekt který tomu přisuzuji, je aerodynamický. A možná ochrana motoru před prachem/deštěm, ale spíš ani to ne.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 7:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Já tomu přisuzuji efekt pouze ochranný, vzhledový a designový. Já bych tedy s takto obnaženým motorem nelétal. To je jako, když ti z trenek čumí pytel.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Normálně je ten vršek k tomu spodku a přepážce přilepený. Pylon + motorová přepážka + vršek tak tvoří jeden celek. Při nárazu tak moment od hmotu motoru zachytí pylon i s tím vrškem jako celek.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.08.2017 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Zajímavé. Já tam fakt mám takové to odnímatelné lepidlo, které drželo ten kryt k trupu, ale teda na horní část motorové přepážky mám bez jakýchkoli náznaků lepidla. Podle mě to tam fakt bylo jen nasazené jako aerodynamický kryt, bez nějakého pevnostního významu.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.08.2017 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
rampa_mckvak píše:
Já bych tedy s takto obnaženým motorem nelétal. To je jako, když ti z trenek čumí pytel.

Tak ti dík, že neuhodneš, co se mi vybaví, až příště uvidím letadlo bez krytu motoru? :-)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.08.2017 11:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
... až příště uvidím letadlo bez krytu motoru?

A víš že to dřív bývalo úplně běžné?
http://www.jyrry.cbcnet.cz/grafika/Junior_1980.jpg
http://www.jyrry.cbcnet.cz/grafika/Admiral2_1980.jpg

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak jo, ukecali jste mě. Vyrobil jsem teda náhradní odlehčený kryt. Ještě přemýšlím, jak to rozumně uchytit, ale možná zůstane u té pásky se skelnými vlákny.


Přílohy:
skysurfer-motor-cover.png
skysurfer-motor-cover.png [ 10.46 KiB | Zobrazeno 2386 krát ]
20170811_180306.jpg
20170811_180306.jpg
[ 63.22 KiB | Zobrazeno 2386 krát ]


_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pát 29.12.2017 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
A teď z jiného soudku: jakou máte ve Sky Surferovi vrtuli?

Já jsem z ARF setu měl nějakou kompletně bez popisků, relativně tvrdou (třeba proti oranžovým GWS) a relativně nevyváženou. Ale táhla docela dobře, jen teda na úplně kolmé stoupání to nebylo, a looping (jak se to řekne česky?) mi šel dělat jen s delším rozletem.

I rozhodl jsem se vyzkoušet něco jiného - APC 6x5.5E. Má o poznání větší stoupání (tu původní odhaduju na 6x4) a je o kousek měkčí. Myslel jsem, že s tím větším stoupáním to bude "zátah vocpoda" jak s první generací dieselové oktávky :-), ale nic takového se nekonalo. Při startu to tolik netáhne, musím přidat víc plynu. Možná má lepší účinnost, za klidného počasí jsem myslím vydržel ve vzduchu na tutéž baterku o něco déle. Ale těžko se to srovnává - možná jsem taky míň dělal všelijaké vylomeniny a víc si hrál na větroň ve výškách. Nicméně srovnávám čas se zapnutým motorem podle časovače vysílačky, a ten byl o kus větší.

Dneska jsem byl lítat ve větru, a mám pocit, že "dostat se z krize" přidáním plynu šlo s tou původní vrtulí o něco líp.

Tak teď nevím - mám dělat nějaká exaktnější měření? Jak? Mám se tiše vrátit k původní vrtuli? Mám zkusit 6x4 jiného výrobce?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pát 29.12.2017 22:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
YenyaKas píše:
Při startu to tolik netáhne, musím přidat víc plynu.
To je očekávatelné, protože vrtule s větším stoupáním táhne až při vyšší rychlosti. Při startu spíš jen víří vzduch :lol:
Jinak zkus pročíst tohle vlákno http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=16&t=81225

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 12:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Kolegové.potřebuji vyměnit motor na mém Sky Surfru 1400mm, jaký tam pasuje?ten originál nechci,poradte prosím.Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Pozdravujem YenyaKas, to je najnovši SkySurfer a označenim AF? Staršie maju kryt motora v celku a uplne ine uloženie motora.
Videl som na nete uz aj Sky surfer X9 a je uplne iny. Teraz to ma vyriešene ako Beta a Bixler. Ten kryt je perfektny .) pasoval by aj na Betu?
Vedel by si vymodelovat aj sklznicu a podvozok ako Rimr? S kolieskom by sa už dalo pristavat aj na asfalt .) koliesko by som zapustil trochu do trupu .)

ago-56 Velmi vhodny je motor Turnigy D2826-6 2200kv alebo Sunnysky X2212 KV2450
na tomto sa vrtula namontuje priamo na unašač ktory je sučastou motora Sunnysky x2212 2450KV Thrust Tests

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 19:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
zelkar píše:
To je očekávatelné, protože vrtule s větším stoupáním táhne až při vyšší rychlosti. Při startu spíš jen víří vzduch :lol:
Jinak zkus pročíst tohle vlákno http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=16&t=81225


Vlákno jsem pročetl, odpověď nenašel. Já se asi ani neptám na obecné vlastnosti vrtulí (ostatně v tom citovaném vlákně se píše, že i jen stejný průměr a stoupání může znamenat celou škálu vlastností podle tvaru té vrtule). Já se fakt ptám na to, jak to lidi mají na Sky Surferovi (případně Easy Staru, Betě, ...), jestli se jim APC 6x5.5E chová podobně jako u mě, a případně jakou by doporučili vrtuli konkrétně pro toto letadlo a proč.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
ecoone píše:
Pozdravujem YenyaKas, to je najnovši SkySurfer a označenim AF? Staršie maju kryt motora v celku a uplne ine uloženie motora.


Nevím jestli nejnovější, ale ano, je to Sky Surfer 1400 od AF-Model. Fotogalerie s detaily mého konkrétního typu je zde: https://www.fi.muni.cz/~kas/fotky/sky-surfer/. Betu jsem zblízka neviděl, takže nevím, jestli by pasoval. Můžu zaslat/vystavit zdroják v OpenSCADu nebo výsledné STL k vyzkoušení.

ecoone píše:
Vedel by si vymodelovat aj sklznicu a podvozok ako Rimr? S kolieskom by sa už dalo pristavat aj na asfalt .) koliesko by som zapustil trochu do trupu .)


Podvozek mám nějaký vytištěný, řešil jsem to v tomto vlákně: http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=18&t=79982. Nicméně nemám poblíž vhodnou plochu, takže jsem ho ještě nevyzkoušel. Mezitím jsem postavil FliteTest Mighty Mini Scout (vlákno zde: http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=16&t=82250) a k n2mu tiskl ještě vylepšená kolečka o zkušenosti z několika přistání: zesílený střed, prohnuté loukotě). Vytiskl jsem si i ližiny (fakt se to píše s měkkým?), ale samozřejmě hned ten den slezl sníh a zatím nenapadl nový, takže nevyzkoušeno. Tiskl jsem je jako rovnou placku, a špici ohýbal až dodatečně opětovným nahřátím a natvarováním okoli trubky.

@ago-56: jak vidíš, podvozek je stále nevyzkoušený; ozvu se, až to někde vyzkouším. Proč ne setový motor? Já mám motor označený 2627-1950KV nebo tak nějak. 26 asi bude průměr, ale těch 27 je hloubka včetně statoru, zatímco třeba motory RaceStar mají to druhé číslo v rozměru jen jako hloubku rotoru, a to ještě nejspíš jen té části s magnety, bez čela s unašečem. Chceš silnější? Pak asi budeš muset upgradovat i regulátor - já jsem tam měl 20A a měnil jsem za 30A a doplňoval samostatný spínaný BEC.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 23:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
YenyaKas píše:
looping (jak se to řekne česky?)...
Vlákno jsem pročetl, odpověď nenašel...
Já se fakt ptám na to, jak to lidi mají na Sky Surferovi (případně Easy Staru, Betě, ...), jestli se jim APC 6x5.5E chová podobně jako u mě, a případně jakou by doporučili vrtuli konkrétně pro toto letadlo a proč.
ad looping = přemet u tohoto typu letadla bych asi jinak než z rozběhu mírným potlačením neočekával.
ad vlákno: Myslí, že odpověď tam je, celkem jednoduchá.
Větší průměr než 6" tam nedáš a stoupání 5,5 je moc - jak ses sám přesvědčil.
Konkrétně Sky Surfer jsem v ruce neměl, ale podobná letadla (Beta, EasyStar, Alpha134...) létají standardně na 6x4 prostě proto, že tento pohon jim rychlostně sedí. Takže jediné, co zbývá, je zkoušet různé typy 6x4 od různých výrobců, jak se píše ve zmiňovaném vlákně.
Toť můj názor, ale samozřejmě můžeš zkoušet cokoliv dle libosti :wink:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 9:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Doplňuji přehled pohonů mých "Surferů" (detaily na https://premsvo.wordpress.com/ ):

Sky Surfer X8: no-name motor obvyklé váhy a velikosti, asi vyšší otáčky, osa se závitem!, 3-listá vrtule 5"x5", uvnitř matka, jako ND prodává např. Hořejší: https://www.horejsi.cz/Pages/DetailProd ... cislo=2310
Tah to má možná větší, víc řve, někdy motorová brzda vrtuli úplně nezastaví a při kluzu se vrtule pomalu protáčí a vydává takový divný zvuk.

Sky Scout (Hitec) = Easy Star 2 (Multiplex): motor HBM 2812-1100 / Permax BL-O 2830-1100 , sklopka 7″x6″ https://www.multiplex-rc.de/produkte/73 ... r-easystar . Já tam mám jiný motor 2830-1000, chtělo by to ten Permax 2830-1100. Celkový projev příjemnější.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz