Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 20:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Tak sledovat povětrnostní podmínky a pak už stačí dorazit
https://youtu.be/ns6uVdC66to


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 20:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
madmax1200 píše:
Dnes jsme s mladym potahali Skysurfera a Skystara...

To máte Sky Star od Hackera http://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a ... 00209.aspx , nebo něco jiného?
Jak to lítá ve srovnání se Sky Surferem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: ned 14.01.2018 21:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Ano, to je presne on. Je to lehci=pomalejší.... Nema kridelka (zkoušel jsem dodat, ale minulo se účinkem) je to strašně tupé na smerovkou a na kridelka to nereagovalo vůbec.... Ja k němu přišel druhé ruky za pár stovek, vč regulátoru a přijímače spektrum.... Takze na otriskani prima ero.... Nadruhou stranu plny trup. Takze pady oporoti SS snasi vic nez dobre.... Vic trpi pylon, ktery je z krehkeho plastu.... Tudiz pri padu na cumak leti dal..... Uz ho mam tolikrat lepeny, ze uvazuju z ceho ho vyrobit.....EPP Je hrubokulickovate..... Neni lisovany jako SS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 17:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
madmax1200 - dík za srovnání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 19:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
madmax1200 píše:
... trpi pylon, ktery je z krehkeho plastu.... ... uvazuju z ceho ho vyrobit.....EPP Je hrubokulickovate..... Neni lisovany jako SS

Zavolej paní Kacetlové a zkus jestli by nedodali samotný plastový pylon, je to vakuované z ABS a tím vakuováním to trochu zkřehne.
Jinak je to celé řezané na NC horkým drátem (proto hrubý povrch), vzepětí se dělá ve výrobě zalepením výztuh do prohnutého křídla. Trup je skoro plný, také řezaný, oblé hrany jsou broušené podle šablon.
Tupá směrovka - no, mohla být ostřejší, takhle je nutné rozmýšlet trasu éra trochu dopředu.
Jo a jestli má uši (prohnutí konců) skoro neznatelné jako na té fotce, tak mívalo o dost větší, to se podílí také na ovladatelnosti.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Když vám ulítne letadlo, je dobré mít poblíž někoho, kdo je ochoten pomoct hledat. Na druhé straně je trochu nevýhoda, že se ten člověk zabývá tvorbou videí na Youtube, takže se nad vaší situací může pobavit mnoho lidí. Tak se taky pobavte:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Komentář je autorův, ne můj, dost z toho je jen jeho fabulace (jak/proč k této situaci došlo, kde bylo místo prvního nárazu, atd.).

No, Sky Surfer má nabořenou náběžnou hranu obou křídel a utržené jedno křidélko. Přemýšlím jestli spravovat nebo koupit nová křídla. Rx má utrženou jednu ze dvou antén, což teoreticky mohla být příčina, nikoliv následek té situace. Těžko říct. Úplně nová baterka strávila noc zapnutá v lese a skončila s cca 1.5 V na článek. Postupně jsem ji během víkendu dobil, a při pokusném vybíjení na storage napětí proudem 1 A podle mé nabíječky vydala cca 800 mAh, zatímco jiná baterka stejné kapacity vydá při stejném procesu tak 900 mAh. Takže úplně v háji asi není, uvidíme jak je na tom s těmi céčky.

Nejhůř dopadla kamera - schytala asi přímý náraz do větve, nacházeli jsme trosky tak v okruhu deseti metrů - od jemných štěpinek žlutého plastu po horní stranu se základní deskou, samostatně objektiv, samostatně baterka, atd. Co je nejsmutnější, že z nepoškozeného slotu nějak vypadla SD karta a my jsme ji nenašli, takže ani nemůžu zkoumat, jak k tomu vlastně došlo.

Každopádně díky autorovi videa za pomoc s vyprošťováním.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 21:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak jsem myslel že jsem byl o víkendu (už ale minulým)jediný komu to sedlo na strom až na to že mě to sedlo na 18 m smrk,ještě za světla jsem ho našel a jel do OBI pro 4 4m latě ale zbytečně,nedosáhl jsem ale spíš že na tu délku se to už hodně prohýbalo a nešlo to nasměrovat a tak jsem se smiřoval se ztrátou.U přítelkyně jsem jen tak náhodně zadal do vyhledavače VÝŠKOVÉ PRÁCE a kupodivu mi to vyhodilo novou firmu 2km od bydliště ,bylo 20h15min zavolal jsem a na můj dotaz jestli něco podobnýho již dělaly tak řekli že to není problém ale že jedou z OVY a jsou za HK a doma budou tak za hodinu a že druhý den musí na nasmlouvanou práci takže to uděláme ještě ten večer a fakt za hodinu přijel kluk se svou přítelkyní vybaven čelovkou a výstrojí a za 15 minut jsem měl ěro v ruce,ke vší smůle ale bez poškození.Co mě šokovalo bylo to že nic za to nechtěl,jen reklamu mezi lidmi v okolí pro jeho firmu,samozřejmě že jsem bez mrknutí vytáhl několik svých posledních stokorun a dal je jeho přítelkyni a klaněl se až k zemi už jen z principu že přijely ještě 15km od domova svým autem do lesa.Celá tahle akce ale skončila aktivitou nějakého místního občana který během sundávání éra zverboval policii v domnění že kradem v noci dřevo,takže závěrečný krátký protokol ,trochu poklepání na hlavu za noční akci na smrku a odjezd domů s úsměvem na tváři Tento víkend samozřejmě na stejném místě se stejným érem ale s velkým strachem jsem vylítal 4 baterky.Takže pro aviatiky z JABLONECKA je tahle firma včetně veškerých dřevařských služeb i v nouzi vždy k mání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Což mi připomíná - jak opravit utržené křidélko? Já jsem zatím vymyslel dvě možnosti:

- dát tam třeba tři kusy takovéhoto pantíku:
https://www.ebay.com/itm/10X-RC-Airplan ... =605334401

- po celé délce křídla i křidélka zaříznout štěrbinu a do štěrbiny zalepit nějaký ohebný plast, třeba laminovací fólii

Co doporučujete?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
http://jio-faq.blogspot.cz/2016/01/jak- ... u-epp.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
OK, připlácnul jsem to UHU-Porem. Stejně to křídlo má nabořenou náběžnou hranu, než bych to nějak tmelil nebo nšco, tak jsem objednal nové. A to stávající zatím přežije s UHU-Porem.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 22:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Hezké - pobavilo mě hlavně, že i jiní tahají letadla ze stromů :lol:

Zmiňované šrámy na EPO jsem taky už dostkrát opravoval :roll:

Co se týká náběžky, nevypadá nijak tragicky. Pokud není narušená celková geometrie křídla, opraví se snadno:
Obezřetně polévat jen místo zranění horkou vodou. Místo "nabobtná" , vzniklou "husí kůži" zahladit lžící. Zbylé důlky zadělat běžným šlehaným tmelem, po zaschnutí zabrousit. Nic složitého, půlhodina na opravu stačí.

Utržené křidélko bych na panty určitě nedával, je to zbytečné. Lepím to nejčastěji zeleným UHUporem, bez zařezávání. Zkontroluju, zda okraje rány do sebe dobře zapadají, případně upravím ohnuté kraje. Na jednu stranu nanesu tenkou housenku a dám strany k sobě a hned od sebe. Zkontroluju, zda se lepidlo po celé délce přeneslo na druhou stranu, případně ho trochu doplním. Nechám cca 2-3 minuty zavadnout. Pak přitisknu k sobě - přesně, už to nepůjde posunout! Zajistím lepící páskou z obou stran mírný přítlak a nechám hodinku v klidu.
Spoj drží líp než původní a je pružný.

Druhá možnost je přelepit spoj páskou Skytex, ta drží též výborně. Nebo pro super bezpečnost použít obě varianty :mrgreen:

Edit: Aha, tak radím trochu pozdě... :)

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Díky. Já jsem právě tu horkou vodu zkoušel, ale neroztáhlo se to dostatečně - v křídle je podélná prasklina až skoro k té uhlíkové výztuze, a navíc do povrchu udělaly větve takové vrypy (trochuje to vidět na tom videu na trupu). Něco jsem zalepil, i jsem to byl vyzkoušet - létá to a neumím na letovém projevu poznat, že je to takhle nabořené. No ale vytmelit bych to asi takhle do roviny neuměl, tak jsem zkusil ta nová křídla. Uvidíme, až přijdou, třeba si je nechám do zásoby na nějakou větší havárii (tak, a teď jsem to přivolal ...).

Přilepené křidélko UHU-Porem funguje, možná je o trochu tužší než byl původní ohyb - když vychýlím ovladač do krajní polohy, je slyšet jak servo bzučí a snaží se přetlačit to křidélko.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 12:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Záleží na tloušťce lepidla a přiměřené síle přitisknutí.
Někdy se můžou při max výchylce trochu lepit křidélka ke křídlu. Posypávám spoj zvenku hladkou moukou na štětci a vyfouknu, pak to k sobě nelepí stoprocentně.

Šlehaný tmel koupíš v drogérii nebo malířských potřebách, plácneš to tam špachtlí a trochu zarovnáš. Druhý den srovnáš smirkem a hotovo - fakt žádná věda a vypadá to dobře :)

Jinak jsem po podobné zkušenosti zjistil, že kupovat křídla, trup, výškovku atd. zvlášť vyjde někdy skoro dvakrát dráž než koupit rovnou celý drak :roll:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
@dratek: taky dobrá zkušenost. Já jsem si po prvních večerních neúspěších se dvěma svázanými větvemi (příliš těžké a ještě o kousek krátké) taky říkal, že zkusím nějakou firmu na výškové práce. Ale pak mě napadlo, že mám u rodičů dlouhý žebřík a relativně bytelná a nepříliš těžká ráhna, tak že by to mohlo jít. Nakonec jsem použil jen dvě ze tří, a to jsem měl ještě v záloze dvě karbonové trubičky 170 cm, které jsem dětem vytáhl z jejich draka.

Ale teda stálo to dost času, a ztráty byly i tak velké - kamera, SD karta (64 GB!), přijímač, křídla (asi by šly opravit, ale objednal jsem). Baterka naštěstí funguje, jen trochu kapacity a tvrdosti ztratila.

Stejně by mě zajímalo, co se vlastně stalo. Škoda té SD karty - kamera byla zapnutá. Pamatuju si, že jsem letěl docela daleko od sebe (400 metrů?), chtěl jsem se otočit, a v tom letadlo zmizelo. To teda není nic divného, protože z určitého úhlu na tuto vzdálenost toto letadlo při otočení skoro vždycky jakoby na vteřinu zmizí. Akorátže tentokrát se už neobjevilo. A pak jsme je našli na stromě ještě dobrých 300-400 metrů dál trochu jiným směrem. Nějak takto: https://mapy.cz/s/2muNI (zelený bod je kde jsem stál, prostřední je odhad kde tak letadlo zmizelo z dohledu, a červený je místo nálezu).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 16:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No já jak jsem již psal tak bezeškod na letadle a způsobil jsem si to sám protože jsem posedlý lítáním a tak chodím i za silnějšího větru no a tentokrát byl vítr silnější než tah vrtule a při obrátce vítr zvítězil a mě nezbylo než sklopit výškovku aby ho neodnesl někam dál a přát si aby spadlo mezi stromy.Jo je to ponaučení ,mám ještě taky problém s orientací kryž se éro otočí čelně nebo zadkem ke mě,to vždy zazmatkuji a v silném větru z toho mívám problémy.Teď jsem dobyl baterku a jdu vyzkoušet EDF Viggana a dobrá zpráva nefouká(moc)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz