Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 22:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
To Shorty - no asi každý víme o čem mluvíme, ale bylo třeba se pochopit :)

Mně totiž jako první zarazil vůbec název threadu - řešit něco "mixem" - a pak první odpovědi, opět mix.
V tomto případě je to fakt špatně - a i položená otázka.

Pro Petik79 - hledej chybu v nastavení modelu - vyosení motoru, těžišti.
Je pravda, že větroň má motorový pohon, tak trochu "navíc" , ale jakmile se naučíš chyby modelu řešit "obcházením" přirozených a osvědčených postupů je to cesta do pekel minimálně na finanční úrovni.
Nedokážu ti poradit, přímo k danému modelu - jen obecně. Buď "googluj" jestli má nikdo podobný problém a jak ho vyřešil, nebo začni od začátku.
Změř vyosení, těžiště, úhel VOP atd. - pokud problém odstraníš, určitě se tady s řešením poděl.

Toť vše :)

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9X, mixy
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2016 7:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.5.2015
Příspěvky: 60
Bydliště: Praha Uhříněves
Shorty píše:
V tom jsme, myslím, za jedno :) . Tak jsem to taky myslel a ty mixy jsem uváděl jako snad trošku rozumně použitý, ale nestojí to na nich. Jak jsem psal, jen si s nima zpříjemňuju řízení. Určitě by neměly sloužit jako berlička špatných letových vlastností. Ono holt občas, když se něco napíše, tak to pro někoho vyzní jinak. Stačí párkrát zažhavit klávesnici a je jasno :lol: .
Osobně si myslím, že je špatně i co píše mikymikes. Pokud takto vyosenej motor nestačí, je chyba jinde. Jednou jsem omylem na větroni podložil silnějším papírem motor na opačný straně (zmenšil vyosení) a to bylo ródeo. Byl jsem rád, že sedl bez poškození. Dost dlouho mi trvalo, než mi došlo, že nesmím přidávat plyn. Potom jsem malinko posunul těžiště a byl klid. Řekl bych, že větroň je na přemotorování háklivější, ale nevím. Byl jedinej a už ho dlouho nemám.


Je to pro začátečníka myslím dobrej model alespoň tedy pro mě. Problém je v tom že je starší původně dělaný na motory 400 a i když je upravený na střídavé motory asi to není úplně ono. Ale zase chápu že když má někdo zajetou výrobu a fungující letadlo není určitě levné udělat komplet nový model. Když se vyřeší motor je to úplně zlaté éro, parádně klouže a i mě se s ním daří chytat občas nějakou termiku což je na 1500mm rozpětí super. Kdyby se posunulo těžiště oproti doporučení asi by se nevzpínal na motoru ale myslím že by to bylo zase bitý na vlastnostech při bezmotorovém letu. Samozřejmě že souhlasím že model by se měl ovládat především kniplama ale myslí že je s výhodou udělat si to tak abych se nejdřív pohodě a klidu dostal tam kde si pěkně zapáčkuju. Pro osvojení si základních dovedností a pro mě jako cestovní model je dobrej.

_________________
Turnigy 9x, Bushmaster, Flopík


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz