Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2007 22:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2007
Příspěvky: 189
Bydliště: Jirkov (CV)
No vidis, ja na zacatek mel WingDragona, je to sice litaci vyrobna aerodynamickyho odporu, ale totalne neznicitelna. Teda - hodil jsem s nim cenichovku hezky z vejsky pod plynem na tvrdou zem a jedina skoda byl prasklej uchyt kridla. Tlacnej pohon a tuna plastu je jistota.
Pak mi jeste jednou ulitnul do vody, takze si hral na lodicku - a od ty doby lital jak novej, jenom uz jako novej nevypada.
Ted je na skrini a odpociva. Az se v okoli naskytne nekdo kdo bude chtit zacinat, bude mit alespon s cim mlatit vo zem. Tip pro majitele Dragona - v cumaku vyriznete diru, aby se baterky lip chladily.

Rovnou rikam, ze jsem to letadlo (nebo spis pomalolet) kupoval na absolutni zacatek, slo tedy pouze a jenom o nerozbitnost, poslusnost a ovladatelnost (kridylka) - vzhled a aerodynamika nehrala roli. Vedel jsem, ze za dva-tri mesice (nemam moc casu na litani) skonci na skrini, ale chtel jsem, aby se ty skrine dozil.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2007 19:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Jablonec n.N.
tak koukám, až tohle rozbiju, aspoň budu vědět, co pořídit.. zatím ve volném čase nacvičuju na simulátorech, abych s tím praštil jen jemně :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2007 20:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2007
Příspěvky: 64
hele kámo s tou ohlouhřídelí mám taky zkušenosti -je to v prdeli
páč je pak velké tření ,nadměrné zahřívání,větší odběr z baterek (typuju zelena kostka nimh na piču)rychle se vybijou a hlavně všechno vybruje a v max tahu se hřídel ohne jak špageta a je po hehe
:roll: :roll: :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2007 20:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2007
Příspěvky: 64
no belanca ja ji taky měl ale chce to něco s větším rozpětím a EASY GILD je taky vklidu.ale měsíc na to jsem koupil první stíhačku s lipoli a šup ho do stromu :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2007 20:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
mik.plechacek:
Ja mám na začiatok Easystar, menší brácha Easyglider electric. Na začiatok je to vynikajúci model, veľmi kľudný let, poslušný a nádherne plachtí. Keď pilot nevie, čo robiť, pustí kniple a on sa sám za chvíľu zrovná... pokiaľ teda je správne vyvážený :-) Som to akurát dnes skúšal. A pre začiatočníka je veľmi doležité, že to pristáva samo, stačí ho s vypnutým motorom smerovať a on doplachtí, pohoda.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2007 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2007
Příspěvky: 1145
Bydliště: Znojemsko
tak hřídel mám ošéfovanou, po menším pádu se hvízdla a šlo to ztuha, no tak sem to vytáhnul z5 a srovnal , je to jenom motor žádná věda 8) a funguje jako předtím , jinak tedka lítám simulátor a docela mi to pomohlo nějak si uvědomit co jak dělat a táák sice real bude něco jinyho ale předtím to bylo ješte horší, -- lítám střemhlavy kombaty :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2007 6:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Marek71 píše:
mik.plechacek:
Ja mám na začiatok Easystar, menší brácha Easyglider electric. Na začiatok je to vynikajúci model, veľmi kľudný let, poslušný a nádherne plachtí. Keď pilot nevie, čo robiť, pustí kniple a on sa sám za chvíľu zrovná... pokiaľ teda je správne vyvážený :-) Som to akurát dnes skúšal. A pre začiatočníka je veľmi doležité, že to pristáva samo, stačí ho s vypnutým motorom smerovať a on doplachtí, pohoda.

Plně souhlasím, už se to tady někde rozebíralo, že to je dost dobrý model do začátku. Jen to chce lítat s osmičlánkem, ten sedmičlánek je do klidnějšího počasí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2007 8:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Hoki:
Ja mám ako pohon 2s LiPo 1700 mAh. Myslíš, že by tam šlo dať 3s, že by to tomu setovému motoru neublížilo ? Reg. tam je Jeti JES 012.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2007 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Marek71: 3 clanek tam nedavej, jinak si oddelas ten motor. Setove tam je Permax 400 na 6V, Pokud do nej pustit 11 V ze 3 clanku, tak je na nejlepsi ceste se odporoucet!

Ale za par penez muzes zkusit motor nahradit specialni variantou motoru, ktery staveny primo na 3 clanek:

MIG 400 3Li 12V (od mega motors)


Jinak ja jsem take s Easy Starem zacinal a lital fain. Pro zacatecnika to je celkem fain volba.

http://galerie.rcserver.cz/index.php?action=dtl&id=2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2007 11:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Vzduchoplavec:
OK, díky.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2007 11:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Kdybys nahodou kupoval ten Mig 400 na 3xLi, tak se mi doma tri valej (meli prijit do trimotoraka, ale asi tam dam stridaky), takze jeden bych levne prodal popr. i s unasecem vrtule....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2007 12:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Jablonec n.N.
narazil jsem na takový malý "problé", nebo spíš si nejsem zcela jistý a tak bych se radši zeptal, než něco udělám a něco spálím a vypálím..
když mám v letadle dva motory s odběrem 5A, tak je zapojím normálně paralelně..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.09.2007 12:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Marek71 píše:
Hoki:
Ja mám ako pohon 2s LiPo 1700 mAh. Myslíš, že by tam šlo dať 3s, že by to tomu setovému motoru neublížilo ? Reg. tam je Jeti JES 012.

Koukám, žes už odpověď jsi dostal a já nemohu nic jiného, než souhlasit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz