Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 10:20

Zdravim vsechny panove i damy,
1)Zajimal by mne Vas nazor na toto letadlo
2)zda ho zvladne i zacatecnik(ted uz asi bude muset)
3)ruzne vychytavky a upravy
Dekuji za nazory a i kdyz se pozde ptam-je pod stromeckem(na stare roky mi chteli udelat radost-a udelali :) .
Vsem hezke Vanocni svatky a stastny Novy rok.
Naposledy upravil kocab dne čtv 24.12.2015 11:15, celkově upraveno 1

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 10:34

To éro je vhodné pro začátečníka který už si alespoň trošku zalítal na simulátoru,nabo si to už s někým trošku vyzkoušel,poku jsi ještě nikdy neletěl,obávám se,že ani ta stabilizace tě nezachrání.jako úplně první model asi moc vhodný nebude,A máš k němu vysílačku?A ještě jedna poznámka,u vás už byl tak brzo Ježíšek? :D

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 11:27

Simulator uz nejakou dobu mam Phoenix 5 a vysilac SpektrumDX6i to mam na cestach-jezdim kamionem a tak kdyz vyjde vikend venku alespon si zalitam.
No a paradoxne mi to jde nejlip s Trojan T-28 :)
Jelikoz uz na Jeziska moc neverim,asi jsem s toho uz vyrostl.tak mne rodina nesponovala a dali mne uz rano-za to jsem musel vysavat :)
A jaky je prosim rozdil ve vrtulich-protoze kdyz jsem si na simulatoru dal na T-28-ku tri,ctyr list tak se znatelne zlepsil letovy projev:chapu na simulatoru to bude asi jen tak

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 11:34

mám podobné modely:
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/hob ... 34869.html
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/e-f ... 31733.html

a jsou to klidná a stabilní letadla, myslím, že ten sport cub bude dobrá volba
ovšem jestli jsi ještě nikdy nelétal..tak si určitě pořiď vteřiňák s aktivátorem..možná i vrtuli 8¨-)

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 11:40

Tak ten Cub Carbon-Z Bind & Fly Basic je muj sen,toho jsem chtel
Myslite si,ze kdyz zacinas litat s modelem v klidku a jen tak si krouzis nedelas kraviny,ze ho za cas neosedlas?
Prosim jeste jak to je teda s tema vrtulema-cetl jsem,ze vrtule muze mit nejake max.velikost jinak hrozi spaleni motoru?

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 12:32

létání s carbonem:
https://www.youtube.com/watch?v=fHDJ4SbEYx4

vrtuli tam zatím nech doporučenou výrobcem

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 12:35

nejde jen o kraviny, ale nečekaný poryv větru..turbulence..oslnění sluncem..ztráta viditelnosti..čitelnosti (nevíš, kam letíš)..nějaký rušivý element (malé děti jsou na toto výtečné 8¨-) )...atd.

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 12:52

Moc pekne video,vypada to ze letadlo je pekne klidne i primerene pomale-urcite umi frcet vic,ale tento styl je pekny realisicky

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 12:53

jo, když ho řídí libor kolman, tak to vypadá lépe, nežli v mých rukou 8¨-)

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 13:17

Je lepe zaletat model zkusenym pilotem,nebo to zvladnu sam?
Protoze kdyz tak koukam je treba doinstalovat klapky coz jsem teda zvedav jak to zvladnu :)
Pocasicko preje.......... jen ten vetrik

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 13:33

vždy je lepší, když ti to zalétne někdo zkušený
pokud ho máš dobře vyváženého a sestaveného, tak to zkus sám
doporučuji k přistání si pro jistotu vybrat i místo s nějakou vyšší trávou (což je teď problém)
nelítej u domů..lidí..aut
klapky - pokud je chceš používat, musíš si k nim namixovat výškovku, jinak se ti bude vzpínat
kolik - to chce zkusit experimentem..dostatečně vysoko nad zemí
používání klapek je dobré, ale dá se i bez nich přistát, zvláště, když trochu fouká (vždy proti větru! 8¨-) )
mno..přeji hodně štěstí..8¨-)

p.s. jestli můžeš, zdokumentuj svůj let

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 14:16

Možná jsi velmi šikovný a zvládneš to v pohodě,ale je to poměrně drahé éro,byla by škoda ho hned lepit.Pokud jsi lítal jen na simu,1.let raději svěř někomu zkušenějšímu,i když chápu tvou nedočkavost.Já taky nedal na rady zkušenějších a 1.let trval asi 10 sec.,ale zase jsem si to nezkusil na simu.Tak přeji hodně štěstí! :D

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 14:35

Dekuji za informace,budu se snazit letadlo napred pekne slozit,poradne precist a nic neuspechat.
Jestli se tady nekdo koukne s Ostravska a byl by ochoten pomoc pri zaletu,byl bych rad kdyby zde na sebe nechal kontakt.
Urcite svuj prvni let?zdokumentuju,bud ze to jde s nacvicenim na simulatoru-a nebo ze se maji poslouchat zkuseni letci.
Zatim dekuju,budu rad,kdyz toto vlakno nezanikne a rozvinou se dalsi prispevky-nazory-zkusenosti.
Pozor na kustky s kapriku a budu se tady semo tamo po ocku divat.
LETU ZDAR :)

Re: Sport Cub BNF

čtv 24.12.2015 21:53

Zdravím,nemáš to daleko do Poruby.zítra jsme u Kauflandu.Na 5obv.

Re: Sport Cub BNF

pát 25.12.2015 9:24

Je to pohodové éro, ale trénink na simulátoru nemusí být všechno. Doporučil bych aspoň prvních pár letů s někým na kabelu, byla by to škoda model hned poškodit. A hned zjistíš na čem si, jestli to zvládneš opravdu sám nebo bude potřeba delší trénink na simu či na kabelu. Přeji mnoho zdaru při létání.
Odeslat odpověď