Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2015
Příspěvky: 11
Za skříní jsem našla staré RC letadlo, je možné že tam přežilo mnohem déle než pět let, ironicky proto, že nikdy nelétalo, tedy vlastně létalo, ale zatáčelo pouze na jednu stranu, tehdy když jsem ho dostala to pro mě byl neřešitelný problém, létalo asi jen dvakrát a potom šlo za skříň. Ale přemýšlela jsem o tom jestli by šlo zprovoznit, konstrukce očividně není nijak sofistikovaná, ale určitě bude baterka v háji, jinak ostatní je v pořádku tak jak bylo než šlo do krabice, vysílač pořád očividně funguje i s tužkovými baterkami co v něm celou doby byly :D

Zde dávám fotky pro nějaké zkušené oko, toto bylo opravdu moje první i poslední rc letadlo, nechce se mi kupovat nové za i celkem slušný obnos, když si můžu sednout do opravdového, ale z nostalgie bych ráda tuto hračku dala do chodu pokud by to šlo snadno a rychle nebo nebylo dražší než nové.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek



Děkuji za odpovědi, jinak jsem z Prostějova


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
Zdravím,
zkusil bych:
1. nabít baterku v letadle z vysílače.
2. zkusit plný plyn, točí se obě vrtulky?
3. na vysílači je otočným trim. Zkiontroloval bych polohu.

Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
To má dělenou výškovku a směrovku, nebo se to řídí pouze změnou tahu motorů? Vypadá to spíše na ten tah motorů.
A v reále lítáš s čím?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2015
Příspěvky: 11
jipav píše:
To má dělenou výškovku a směrovku, nebo se to řídí pouze změnou tahu motorů? Vypadá to spíše na ten tah motorů.
A v reále lítáš s čím?

Řídí se to pouze změnou tahu motorů


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
A baterku to má jakou? Před pěti lety, nebo ještě dříve, to určitě nebude LiPolka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Pokud je to starší pěti let, rovnou bych vyměnil akumulátor v letadle. S tím původním to nejspíš nebude mít potřebný tah a budeš se jen trápit. S původním aku jen vyzkoušej, jestli fungují motorky a mění otáčky podle polohy kniplu na vysílačce. Popravdě, ten model je pro malé dítě a zážitek z letu nebude nic moc.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2015
Příspěvky: 11
rbiciste píše:
Zdravím,
zkusil bych:
1. nabít baterku v letadle z vysílače.
2. zkusit plný plyn, točí se obě vrtulky?
3. na vysílači je otočným trim. Zkiontroloval bych polohu.

Radovan

Po vyčištění konektoru a změně baterií to vypadá že se letadlo nabíjí a myslím si že trim jen vyřešil to když zatáčelo na jednu stranu, potom sice letělo hezky rovně ale jak jsem psala zatočilo potom jen myslím doleva a doprava nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2015
Příspěvky: 11
jipav píše:
A baterku to má jakou? Před pěti lety, nebo ještě dříve, to určitě nebude LiPolka.


Na krabici jsem našla že by to mohly být baterie NiMH 4,8V a 9W, ještě jsem našla, že letadlo bylo vyrobeno v roce 2005 :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2015
Příspěvky: 11
JosefSvejk píše:
Pokud je to starší pěti let, rovnou bych vyměnil akumulátor v letadle. S tím původním to nejspíš nebude mít potřebný tah a budeš se jen trápit. S původním aku jen vyzkoušej, jestli fungují motorky a mění otáčky podle polohy kniplu na vysílačce. Popravdě, ten model je pro malé dítě a zážitek z letu nebude nic moc.


Bohužel nevím jestli půjde akumulátor nějak šetrně vyjmout, letadlo je celé zalepené i krytka kde by se mělo jít dostat dovnitř, a co se týče zážitku z letu jako zábava s menšíma dětma u moře to bude fajn a když už ho mám byla by škoda ho jen tak vyhodit. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Tahle letadélka nerada létají i proti slabému větru, takže na tu zábavu bych fakt moc nespoléha :roll: l.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2015
Příspěvky: 11
JosefSvejk píše:
Tahle letadélka nerada létají i proti slabému větru, takže na tu zábavu bych fakt moc nespoléha :roll: l.

Tak s tím počítám večer obvykle bývá buď bezvětří nebo vichřice obvykle ale stejně většina levnějších modelů nezvládá vítr. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Myslím, že bez té výměny baterky to určitě nepůjde. I když je to zalepené, tak pomocí žiletky to musí jít kuchnout a potom znova zalepit. NiMh po deseti letech ??? Problém bude co tam dát? Ono se to tou baterkou určitě i vyvažovalo, no asi zajít do modelářské prodejny a něco podobného tam najít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Mám tohle éro doma, baterka je tam nějaky čtyřčlánek NiXX. Vyndat se s trochou mírného násilí dá, stačí vypáčit celý ten kaslík s elektrikou. Jinak je to dobré tak na vykuchání elektroniky a použití do něčeho létavějšího, případně do lodičky na zahradní jezírko. :lol: Nelétá to. Na tu velikost moc těžké a zkroucené

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 20:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.7.2015
Příspěvky: 11
Dal by se na tu elektroniku koupit třeba jiný trup nebo tak něco ale to bych zase nedala dohromady. letadlo bylo na nabíječce dost dlouho a ani se nepohlo takže ho zkusím vykuchat, o modelářské prodejně vím že je v olomouci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.07.2015 8:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
JanaSeb píše:
Dal by se na tu elektroniku koupit třeba jiný trup nebo tak něco ale to bych zase nedala dohromady. letadlo bylo na nabíječce dost dlouho a ani se nepohlo takže ho zkusím vykuchat, o modelářské prodejně vím že je v olomouci.

Doporučuji se podívat na modelbazar.cz a koupit něco jiného. Pokud budete chtít vyměnit baterku dobře zvažte kolik to bude stát. Pokud zaměníte NiMH za LiPol narazíte na problém nejen s těžištěm ale hlavně s dobíjením. LiPol mají zcela jiný režim nabíjení než NiMH.
Recyklace vybavení je např. zde: http://www.tatageek.cz/2015/06/recyklac ... zzy-chick/
Sám jsem něco podobného dělal, ale s novější verzí Silverlitů.

Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz