Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2015 10:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 4
Ahojte, chtěl bych si pořídit své první letadlo. Vybral jsem si Go Discover a chtěl bych se optat, zda-li tu má někdo s tímto strojem zkušenosti a byl by se ochoten o ně podělit. Pro spoustu z vás budu mít možná dost hloupé otázky, ale přesto bych se rád zeptal, jak to chodí s přistáváním... přistává se jen na břiše, nebo jsou i jiné alternativy ? Nerad bych letadlo poškodil svou nešikovností a chytat ho za letu do ruky mi přijde jako úlet :)

Btw... tu je odkaz na letadlo:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__51528__HobbyKing_174_8482_Go_Discover_FPV_Plane_EPO_1600mm_PNF_EU_Warehouse_.html

Předem díky
Míra


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2015 14:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
Příteli nevím jestli jsi se pro začátek rozhodl pro to pravé. Učit se zrovna na tomto kousku asi není moc rozumné. Asi by bylo vhodnější se naučit základy na něčem hodném a nezáludném a pak to zkusit s tímto :wink:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2015 15:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
Priklanam sa k bv9. Toto nebude najlepsi krok na zaciatok. Nechces skusit na zaciatok nieco ako Easy Star 2 ? ja som takto zacal a som rad ze som ho zvolil.

Co ta na nom tak laka?
Ak je to prave predstava FPV a ak nemas ziadne skusenosti, ver mi ze FPV prave s tymto prvym kupenym kusom lietat nebudes a ak, tak maximalne chvilku :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2015 16:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 154
Souhlasím s tím , že pro začátečníka to není model který by dokázal uřídit. Na začátek to chce opravdu něco pomalejšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2015 16:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.10.2013
Příspěvky: 330
Bydliště: Olomouc
Na začátek bych doporučil z HK bixlera. Ať už 2 nebo 3. Sám jsem se učil na 2, a je to na tolik blbuvzdorné letadlo, až se mi tomu občas nechce věřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 17.05.2015 19:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 4
Aha, tak to jste mě docela dostali :) Měl jsem za to, že se jedná o letadlo pro začátečníky, alespoň jsem to na webu četl.. asi jsem jen špatně pochopil, má angličtina není zrovna oslňující. Dobrá tedy, dejme tomu, že bych si pořídil Bixlera 3, dáte mi nějakou tu radu, co k tomu dokoupit ? Jde mi hlavně o výběr baterky k tomuto letadlu.. chtěl bych zůstat ve vzduchu co nejdéle, ale zas to nechci přetížit.. no a pak co jsem koukal, je k tomu potřeba pořídit serva pro klapky, ale nevím, zda serva samotná stačí, nebo je třeba ještě něco..

Každopádně díky, vážím si varování a snahy o pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2015 8:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.10.2013
Příspěvky: 330
Bydliště: Olomouc
Baterky 3S 2200 mAh, používám já a jsou v poho. Rekord ve vzduchu mám 30 min na 1800mAh. Jestli chceš 3000 mAh to určitě unese taky. Serva ke klapkám stačí. Ale nutně je nepotřebuješ. Každopádně když už to kupuješ, tak bych ty serva koupil. Stačí 2 kusy 9g serv. Na tohle klidně obyč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2015 10:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 4
Ok, díky. Snad jen ještě jedna věc k té baterce. Je jedno, jestli se koupí baterka s označením 2s, 3s, 3sp1 atp, nebo musím vybírat nějakou konkrétní ? Případně 20c, 30-50c atp ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2015 13:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ad Go Discover - ono se to za letu možná bude chovat slušně, ale tento styl samokřídla je docela věda dostat do vzduchu. Měli jsme doma nějakou dobu koncepčně podobné X5 a byl to pěkný "oser" - pořádně to není za co chytit atd... Zkušenější pilot si s tím samozřejmě poradí, ale sledovat při startu začátečníka by bylo možná pro okolí poměrně "zábavné" :-(

Bixler je proti tomu úplná idylka, tam není žádná záludnost a naučit se na tom dá dost.

Jinak si trochu přihřeju vlastní polívku - na jeden kus na prodej mám zrovna inzerát: viewtopic.php?f=98&t=71563&p=1208482&hilit=Bixler#p1208482


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2015 14:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 4
No, je pravda že na bixlera 2 jsem taky koukal, jen by mě zajímal názor někoho, kdo má alespoň nějaké zkušenosti a kdo vidí nějaký podstatný rozdíl mezi bixlerem 2 a 3. Předpokládám, že sundat podvozek a přistávat s tím na trávě asi nebude problém. Vyplatí se kupovat trojku místo dvojky, nebo je mezi nimi jen nepatrný rozdíl ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2015 15:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
Skus si pozriet tieto videa:

https://www.youtube.com/watch?v=nyrlHOCEgHw

a

https://www.youtube.com/watch?v=L9rJX9dzzyk

uzivatel Rimr ho pre niekoho "skladal" a zalietaval, tak ak ho pekne poprosis a bude mat cas urcite ti nejake otazky zodpovie ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 19.05.2015 9:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Mira86 píše:
No, je pravda že na bixlera 2 jsem taky koukal, jen by mě zajímal názor někoho, kdo má alespoň nějaké zkušenosti a kdo vidí nějaký podstatný rozdíl mezi bixlerem 2 a 3. Předpokládám, že sundat podvozek a přistávat s tím na trávě asi nebude problém. Vyplatí se kupovat trojku místo dvojky, nebo je mezi nimi jen nepatrný rozdíl ?


Je to celkem podobné, výhodou BIX3 asi je podvozek, ale to platí jen pro člověka, který má po ruce vzletovou plochu.
Při létání na trávě "z ruky" pro učení je reálný rozdíl blízký nule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 19.05.2015 14:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 4
Videa jsem zkoukl a celkem se mi líbí. Děkuji tedy všem co byli tak hodní a nasměrovali mě správným směrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Go Discover - zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 21:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Hele a s Go Discoverem ma nekdo zkusenosti ? Budu stavet katapult pro metrove EDFko takze start neni problem.

Ale zajimala by mne hlavne vytrvalost

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz