Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MiniTornado - osazeni
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2007 23:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: praha 6
Stavim MiniTornado, mam tu prvni verzi stavebnice s drevenym uchycenim motoru, 280tkou motorem, 3:1 prevodovkou a vrtuli graupner 200*150.

Dal nemam VUBEC NIC. Vysilac budu pravdepodobne kupovat nejaky Hi-Tec Optic, pripadne Laser (jeste nevim).

O minitornadu kazdy pise "na netu je toho spousta, takze se nebudu rozepisovat". No, jenze tohle napsal kazdy, takze konkretni komponenty nikdo nenapsal :-)

Chtel jsem se tedy zeptat, jake dalsi veci doporucujete koupit. Pokud by bylo mozne dat nejake konkretni navrhy, co tam mate vy, takze:

1. baterky - v navodu (ktery je ale tak 5 let stary, treba je dnes technologie jinde) doporucuji 7 clanku NIMH 720mA/h v mikrotuzkovem provedeni. U pecky jsem tohle nevidel ale budiz.

2. Serva. Doporucuji 5-11g a "pokud doma najdete" tak bez patek. Vzhledem k tomu, ze nenajdu nic, tak jake servo treba od Hi-tecu by bylo optimalni?

3. Prijimac. Nejaky maly...

4. Regulator, doporucuji JES 05 micro nebo nejaky jiny?

Takze jde mi o to postavit nejakou spolehlivou a ozkousenou sestavu dilu aby mi to pekne letalo :-) A zaroven abych nemusel nejak dramaticky resit teziste, kdyz tam dam servo z plachetnice :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2007 23:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.5.2006
Příspěvky: 312
Bydliště: Brno
nějaký vysílač co umí elevony, nejlépe Optic
1. libovolné 7 článkové NiMh nebo Li-Pol, ale ty jsou dražší
2. carson micro, kus za 200 Kč
3. těch je
4. třeba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2007 23:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
neviem kolko cucá 280 s tým prevodom...

ja som mal toro 300 (aj mám), bol tam motor s300 prevodovka 5:1 a vrtula 8/6 a cucalo to niečo okolo 12A ak sa nemýlim... tak som použil jeti jes 020

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2007 23:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
1. v dnesni dobe bych zvolil lipolky, dvouclanek lipolek koupis v dnesni dobe za stejne penize co NICD akorat jsou mnohem lepsi..jinak o lipolky je nutne se trosku starat, na netu najdes spusty informaci, i tady na manii, staci hledat..

2.klidne carson micro jak pise kolega, jinak zase muzes zvolit temer jakekoliv servo, pokud bys nevedel co s penezma tak treba HS-55, HS-81, pripadne GWS naro pro...rozhodni se sam, je to v podstate fuck..

3.pokud budes vysilacku kupovat jako sadu tak tam prijimac bude, jinak bys mohl zvolit napr. Rex 4 MPD, Rex 5 MPD (www.jetimodel.cz), nebo nejaky maly od hitecu, staci hledat a neco najdes..jinak ja mam do hitecu MSF-4MG, takovy modry ctyrkanal, ma akorat blbe zasouvani konektoru z ,,vrchu", takze do samokridla ne moc vhodne, spis bych to videl napriklad na toho Rexe, to je osvedceny prijimac..

4.regulator bych zvolil napr. Jes 12, podporuje lipolky, ma brzdu, nestoji moc..pokud zvolis lipol baterie misto klasickych NiCd je nutne koupit regulator s podporem lipolek, jinak se ti podbijou a nafouknou se..

jinak jak psal kolega, vysilac na samokridlo musi umet tzv. delta mix, mix pro samokridla, ja byt tebou tak bych rovnou zainvestoval alespon do opticu, laser je v dnesni dobe prekonane radio, ja sam chtel 2 roky nazpatek kupovat lasera ale nakonec me kolegove presvedcili na flashku, protoze optic jeste nebyl a eclipsa stala mailant..mi uz programovyma funkcema nestaci ani ta flashka...fakt bych nesetril protoze stejne kdyz ted koupis levnejsi radio tak ho za chvili budes prodavat protoze ti nebude stacit funkcema..

EDIT:klidne by stacil 5A regl ale vzhledem k budoucim vyhledum bych zvolil alespon 12A, cenovy rozdil je minimalni, stejne jako hmotnostni..


Naposledy upravil zelda dne pát 03.08.2007 23:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2007 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
helbo píše:
neviem kolko cucá 280 s tým prevodom...

ja som mal toro 300 (aj mám), bol tam motor s300 prevodovka 5:1 a vrtula 8/6 a cucalo to niečo okolo 12A ak sa nemýlim... tak som použil jeti jes 020

mi cucala 280ka naprimo s jogurtovkou kolem 4 A, na netu sem kdesi videl tabulku prevodu a odberu, zkusim to najit..ale myslim ze pres 12A to nepujde ani za nic..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2007 23:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
http://aviarium.wz.cz/Speed280.htm

zde je slibovana tabulka odberu, doufam ze mi pan Busek nebude nadavat ze to sem davam :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2007 23:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
tak na s300 s tým prevodom a s tou vrtuľou, by som sa ani nečudoval

teraz tam mám axi 2208/34 z vrtula ostala 8/6 stále žere niekde medzi 11 a 12A

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2007 0:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: praha 6
jinak k tomu vysilaci Optic. Koukam, ze ho maji v setu bud s prijimacem HFD-08, nebo ELEKTRON.

Ten ELEKTRON je pro mne lepsi protoze je mrnavej, co. To bych pak mel vyreseno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2007 0:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
jj to sa zmestí :)

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2007 0:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Rejnok píše:
jinak k tomu vysilaci Optic. Koukam, ze ho maji v setu bud s prijimacem HFD-08, nebo ELEKTRON.

Ten ELEKTRON je pro mne lepsi protoze je mrnavej, co. To bych pak mel vyreseno.

nemel, elektron ma konektory z horni strany, blbe se to bude zapasovavat, ten HFD ci jak ma kamos a on se nezda ale je taky celkem maly, on vypada velky ale na odhadem tak 7*3*1 cm...ale fakt odhad..mozna nekde najdes rozmery, ja bych vzal tento protoze elektron budes mit problem tam napasovat, vim o cem mluvim:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2007 0:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: praha 6
2Zelda: ajaj, tak dikes za upozorneni!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2007 0:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
zelda píše:
Rejnok píše:
jinak k tomu vysilaci Optic. Koukam, ze ho maji v setu bud s prijimacem HFD-08, nebo ELEKTRON.

Ten ELEKTRON je pro mne lepsi protoze je mrnavej, co. To bych pak mel vyreseno.

nemel, elektron ma konektory z horni strany, blbe se to bude zapasovavat, ten HFD ci jak ma kamos a on se nezda ale je taky celkem maly, on vypada velky ale na odhadem tak 7*3*1 cm...ale fakt odhad..mozna nekde najdes rozmery, ja bych vzal tento protoze elektron budes mit problem tam napasovat, vim o cem mluvim:)


hitec sú všetky nahovno riešené :)

keď sa bavíme o malom :), tak by som tam dal asi profi pentu :)

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2007 0:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: praha 6
ja nechapu, proc to neprodavaji take ne v setu... bych si radeji koupil vsechno zvlast. Takhle k tomu snad je nekde i nejake servo, ktere ted nepouziju.... ach jo.

Jinak nekde maji v nabidce jeste Flash 5SX, ma cenu kupovat tenhle, nebo je Optic o hodne lepsi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2007 0:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
optic ma navic par funkci na vrtulnik, mrkni na www.hangar1.cz , ja i kamos sme tam koupili vysilky ne v setu ale samostatne, mrkni na to, urcite tam neco najdes..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2007 0:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
helbo píše:
zelda píše:
Rejnok píše:
jinak k tomu vysilaci Optic. Koukam, ze ho maji v setu bud s prijimacem HFD-08, nebo ELEKTRON.

Ten ELEKTRON je pro mne lepsi protoze je mrnavej, co. To bych pak mel vyreseno.

nemel, elektron ma konektory z horni strany, blbe se to bude zapasovavat, ten HFD ci jak ma kamos a on se nezda ale je taky celkem maly, on vypada velky ale na odhadem tak 7*3*1 cm...ale fakt odhad..mozna nekde najdes rozmery, ja bych vzal tento protoze elektron budes mit problem tam napasovat, vim o cem mluvim:)


hitec sú všetky nahovno riešené :)

keď sa bavíme o malom :), tak by som tam dal asi profi pentu :)


ja bych tam profi pentu nedal, preci jenom je to nekde tak na ztraceni, do tohodle nejaky standartni prijimac typu rex atd. , penta je dle meho zbytecny luxus..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz