Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2016 12:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mimochodem - polozit nekam telefon a ten let nahrat by nebylo vubec od veci kdyz uz jsi se rozhodl se to naucit podle internetu :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2016 12:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2016
Příspěvky: 20
Bydliště: Lanškroun
Mám tam taky 2200mah baterii, těžiště je podle návodu 71 mm za křídly dokonce tam je značka dám letadlo na prsty na značky a letadlo stojí rovně. Děkuji všem za rady počkám až bude úplně bezvětrno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2016 14:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
tlacnou vrtuli mas namontovanu spravne? skus udelat foto pohlad na ni shora
(od jedneho pana jsem dostal skysurfera, nedarilo se mu s nim naucit letat, a kdyz sem zistil ze ma vrtuli naopak tak jem mu volal naspatek ze ci to este jednou nechce skusit ze uz vim proc mu to neletelo)
a este skontroluj kterym smerem se otaci vrtule, kdyz se ti rozpojili kabeli k motoru jestli si ich spravne zapojil
kdyz ich spatne zapojis tak se meni smysl otaceni motoru

edit: spomenul jsem si ze ked som zalitaval SkySurfera kamaradovi tak ta vrtule hodne malo ofukuje smerovku a vyskovku, proto jsem hodne zvecsil vychylku vyškovky aby SkySurfer pri pomalem letu take reagoval na vyskovku
skus udelat foto vyskovky
1.jak to mas v neutralu (knipel ve stredu)
2 jak to mas kdyz maš vyškouku pritazenu (knipel k sobe)
3 a sfot take kridelka v akej su polohe kdyz das knipel uplne vlevo

musime najdriv zistit jestli mas spravne nastavene letadlo


Přílohy:
Poznámka: špatne (vrtule je opačne)
DSC_0970a.jpg
DSC_0970a.jpg
[ 179.32 KiB | Zobrazeno 2342 krát ]

Poznámka: spravne osazena vrtule a smer toceni vrtlule
x-uav-x8-sky-surfer-rtf-[3]-1643-pa.jpg
x-uav-x8-sky-surfer-rtf-[3]-1643-pa.jpg
[ 149.31 KiB | Zobrazeno 2337 krát ]


_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2016 17:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
uai1:
Také doporučuji letové pokusy natáčet. Zkus někoho ukecat, umí to skoro každý mobil nebo digifoťák. Mě video hodně pomohlo, každou havárii jsem si v klidu několikrát přehrál a hledal příčinu. Dávám to na YouTube, na RCmanii se to pak vloží jednoduše. Moje lety a pády se SkySurferemX8 jsou na https://premsvo.wordpress.com/sky-surfer-x8/

Dále doporučuji pečlivě prostudovat staré Modelářské listy, jsou např. na http://www.rc-plachtak.cz/index.php/dow ... ty-svazarm , Letecké modely č.3 - Létání s RC modely , mě to hodně pomohlo, konečně vím, proč jsem občas padal v zatáčkách.

K těžišti: mám SkySurferaX8, u 1400 to může být jinak. U X8 má být těžiště 51 mm od náběžky, Hořejší docela píše 50mm. Už jsem někde četl, že u nějakého modelu to bylo špatně uvedeno - chyba v návodu. Vše se pozná při záletu bez motoru, model musí letět tak, jak se píše v Mod. listech nebo je vidět např. v návodu na : https://www.youtube.com/watch?v=DBi9JTvOUHs . Musí se to ale hodit dostatečnou silou a správným směrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 10:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2016
Příspěvky: 20
Bydliště: Lanškroun
Děkuji všem za pomoc až teď se k tomu dostávám. Dodávám video akorát bohužel se mě zlomila vrtule a v rckingu ji budou mit az za 20 dní. Po hodu jsem pouze trošku zvedl výškovku nahoru jinak nic a plný plyn.
Večer vám ještě natočím ty výskovky a směrovku.


[youtube]https://youtu.be/0sABSiuqkg0[/youtube]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 11:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
uai1 píše:
...
[youtube]https://youtu.be/0sABSiuqkg0[/youtube]

Možná to bude lepší takhle :wink:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 11:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
uai1 píše:
Děkuji všem za pomoc až teď se k tomu dostávám. Dodávám video akorát bohužel se mě zlomila vrtule a v rckingu ji budou mit az za 20 dní.


U Horejsiho maj tu vrtuli skladem - http://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.a ... cislo=2310

ad video
- mas to letadlo krive. Takze pak tahne k jedne strane a jde do spiraly
Příloha:
sky.png
sky.png
[ 307.59 KiB | Zobrazeno 2223 krát ]


- hazes to moc nahoru. Vyhodis to, nahore mu dojde energie a srovna se dolu, ty asi pritahnes cimz ho zase zpomalis az se urvou proudnice a jde dolu.

Skysurfer (když je rovnej) po odhodu leti sam a rovne. Pokud bere nekam haka tak je bud krivej nebo ho blbe ridis. To jak jsi ho odhodil by stacilo na to aby se nahore zhoupnul a pravdepodobne pokracoval v klidu v letu. Bohuzel se neda odhadnout co z problemu na videu delas rukama a co dela letadlo tim ze je krive.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 12:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2016
Příspěvky: 20
Bydliště: Lanškroun
Večer vám hodím video a fotky. Ale nepřijde mi že by bylo letadlo křivě aspoň teda od pohledu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 12:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
no nevim ale vsiml jsem si toho i pri normalni rychlosti videa. To co jsem postnul jsem rozhodne nijak neupravoval a krive me to prijde.

Ale pokud to tobe prijde ok tak je to tvoje volba (a penize) :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 12:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ještě mě napadla jedna věc - jak velké máš výchylky?

Mi se z toho videa moc nezdá, že by to šlo dolů kvůli ztrátě rychlosti. Spíše mi to připadá jako snaha o zatáčku s příliš velkými výchylkami.

Jinak to letadlo je fakt křivé - když se na podíváš zepředu (nebo zezadu), tak křídlo a VOP musí být v rovině. A to Ty jednoznačně nemáš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 13:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2016
Příspěvky: 20
Bydliště: Lanškroun
A nějak srovnat by šlo ? Nebo to je vyrobni vada což je teď už pozdě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 13:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Otázka je, co tu nesouosost křídla a VOP způsobuje. Je to špatná poloha křídla vůči trupu nebo špatná poloha VOP vůči trupu nebo zkroucený trup?

Srovnat to půjde, ale nejdříve musíš zjistit, kde problém vzniká.

Co ty výchylky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 13:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Při tomto ,, nastavení,, výškovky ti už ona funguje jako směrovka či jako vysunuté křidélko. Pak ti to padá do vývrtky po přitažení výškovky jaksi samozřejmě. To co ti kolegové píší by mělo být přece vidět. Postav si ero čumákem k nosu a musí to být symetrické.
Příloha:
sky1.PNG
sky1.PNG
[ 538.09 KiB | Zobrazeno 2184 krát ]

:roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 13:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
1. ja by som naozaj chcel vidiet tu vrtulu ci je naozaj dobre namontovana a ci sa spravnym smerom toci
lebo pocujem na videu ze motor ide naplno a lietadlo to absolutne netaha

2. dalej by som chcel videt kam sa vyklopia kridelka, vyskovka a smerovka ked pohnes pačkami
lebo podla videa to vyzera ako keby si dal plnu pačku vlevo a kridelkami to letadlo stocilo vlevo ak mas naozaj spravne vsetko nastavene (mozna mas spatne nastaveny reverz na kridelkach a vzdy tym dostanes lietadlo do smrtelnej levej spirali namiesto vyrovnani) pochybujem ze by tak reagovalo na smerovku, letal jsem i s vic poničenymi letadlami bez geometrie a slo to dorovnat trimrami nebo nastavenim dlzky pak a az pak doma se srovnala geometrie letadla

3. vyskovku daj rovno, nenechavaj ju v neutrali pačky pritazenu! (mozna jenom mirne 1mm) po odhozu by malo letadlo letet vodorovne a ne se vzpinat hore, to brzdi letadlo a pak strati na rychlosti a padne po kridle ako to mas na videu a jak ti to spravne pisu i ostatni
zvetsi jenom rozsach vychylky, a teziste posun o aspon 1cm viac dopredu
po odhozu hned nepritahuj vyskovku, nech letadlo letet vodorovne nebo iba mirne stoupat nech najdriv nabere rychlost

tu je krasny videomanual pre zaciatocnikov


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

pan ve videu hodi letadlo bez motora a doletne dal ako tvoje s motorem ve tvem videu

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Naposledy upravil ecoone dne pon 07.11.2016 14:42, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 14:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2016
Příspěvky: 20
Bydliště: Lanškroun
To video jsem právě viděl i proto jsem se poprvé snažil létat pouze na půl plynu což on tam i sám říká.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz