Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: čtv 13.11.2014 10:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2011
Příspěvky: 123
Bydliště: Královice u Slaného
Obrázky: 21
Tak mám za sebou první lítání, ale bohužel jsem ani nestihnul přehodit druhou baterku :(....letadlo jsem sbíral z pole v počtu několika kusů. Zkoušel jsem si několik přistání, sice ne k noze, ale lehounce se posadilo. Poslední hod s tím, že potom vyměním baterku. Při plném plynu mi začal pípat hlídač napětí nastavený na 3,8V, a protože jsem byl dole pod svahem, zapnul jsem plyn a začal stoupat k sobě nahoru. Nahoře jsem se chtěl otočit a plachtěním jít na přistání. Jenže tady se projevilo že ještě nic neumím :lol: .......přidal jsem plyn a asi v 45 stupních jsem to začal zvedat abych nabral výšku. Najednou se letadlo překlopilo na záda a než jsem vůbec zareagoval, tak leželo na zemi. Stoupat na skoro plný plyn jsem začal v nějakých 5metrech a pád začal o pár metrů výš. Nevím co se stalo, před tím jsem si takhle zkusil stoupat a v pohodě. S Arcucem jsem takhle stoupal v pohodě. Bylo takřka bezvětří, ale asi to z druhé strany svahu trochu foukalo...nevím. Ještě mám podezření, že se uvolnilo závaží z baterky. Upevnil jsem ho na suchý zip, ale oboustranná lepící páska nějak moc nedržela a několikrát jsem to musel přelepovat. No byl to tvrdý pád....trup za vrtulí kompletně ulomený, ale tem jsem bez problémů přilepil hned na místě. prasklý konec pr. křídla který jsem taky hned zalepil. Odešlo servo na směrovku....ale tam by snad šly vyměnit převody, nebo koupím nové. Na baterce se vytrhnul jeden kablík na servisním konektoru a je nějak pomuchlaný obal u silových kabelů. Vypadá to ale jen na obal baterky. Horší je čumák, ten je jen z poloviny a ještě ohnutý. Složím to z kousků co jsem posbíral, ale nějak potom musím vyplnit chybějící kousky a to netuším jak...snad Purex? :cry: .Taky jsem si našel na diskuzích, že to potom ponořím do horké vody a mělo by to jít vyrovnat.
No mohl jsem dopadnout hůř.....takže polepím, opravím a jdu zase do vzduchu a už budu snad opatrnější :lol:

_________________
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
*SWIFT II*ASW28*Defender Truggy-Axial SCX10*Loď Carina*


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: čtv 13.11.2014 12:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Slozit, doplnit, prolejt purexem a prelepit izolepou aby ti nevylezl ven tak moc. Po vytvrzeni izolepu sundat a zacistit.

Tvar cumaku nema vliv na letove vlastnosti tohodle letadla a jeste jsem nevidel zacatecnickou Betu nebo Surfera ktery by ho mel v cajku :-)

K te havarii - pro priste uz budes vedet ze kdyz ti zacne pipat letadlo ze nema stavu tak je dobre ho poslechnout a radsi se projit. Podle mne jsi ho pretahl, proste uz nemelo silu na tvuj obrat takze se urvalo a spadlo. Kdyby jsi mel plne aku tak by jsi to mozna dal.

Co bych dopocucil :

1. pokud si reknes "posledni hod a pak ... " tak je to cesta do pekla. Nedelej to a radsi skonci nebo vymen aku. Posledni lety jsou vzdy pruser :-D

2. pokud nemas neco co ti meri spotrebu baterek tak si nastav ten pipak trochu vejs aby jsi vedel ze mas rezervu

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: čtv 13.11.2014 12:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jeste jedna vec - po slepeni prevazit, purex je tezsi nez epp tak at ti to nezmeni nejak teziste.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: čtv 13.11.2014 14:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2011
Příspěvky: 123
Bydliště: Královice u Slaného
Obrázky: 21
Příště už baterku vyměním včas a hlavně pevně upevním dovážení na baterku :D . Jinak letadlo už je skoro jako nové :lol: ....jen ted trochu dotvaruju čumák v horké vodě, přebrousím a pak jen sehnat nové servo.

_________________
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
*SWIFT II*ASW28*Defender Truggy-Axial SCX10*Loď Carina*


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: čtv 13.11.2014 17:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
Taky jsem asi při třetím letu amputoval celý čumák a půlku výškovky, to k tomu patří. Pokud to jde opravit, je to dobrý a je lepší omlátit a naučit se na éru relativně za pár korun, než potom rozstřelit něco čtyřikrát dražšího :D :D . I když i to se stává a asi i to k tomu bohužel patří :wink:
Tak ať to lítá.

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pát 19.12.2014 16:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 118
Bydliště: Břeclav
AHoj, tak konecne jsem zakoupil vrtulky APC 5x5 a 6x4 ktere jsou doporucene na skysurfera a ejhle originalni vrtulka ma jinaci stredovou diru pro upinani te vrtulky naz ty APC sice k tomu davaji jakesi vsemozne kolecka a nevim co ale nic z toho nejde pouzit jak to mate poresene vy s jinyma vrutlkama nez org.

_________________
DX6i DSMX, Phoenix 3,0, minititan325, blade msrx, blade cx2, sky surfer 1400, e-revo 2.0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
Předpokládám že je malá díra pro nasazení na unašeč. Takže jednoduše vrtuli převrtat na potřebný průměr, aspoň já to tak řešil :wink:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pát 26.12.2014 11:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 118
Bydliště: Břeclav
Ano přesně tak, originální vrtulka má vetší středovou díru než od APC, jelikož k tomu dodaly spoustu kroužku, tak jsem myslel, že se to tím nějak vystředí. Bohužel žádný nesedí přesně, nezbývá teda nic jiného než vrtat. Dík.

_________________
DX6i DSMX, Phoenix 3,0, minititan325, blade msrx, blade cx2, sky surfer 1400, e-revo 2.0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2015 21:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2011
Příspěvky: 123
Bydliště: Královice u Slaného
Obrázky: 21
Takhle dopadl můj poslední let za asistence myslivců :evil: ....ale vše je už opraveno dle možností, a jakmile se vítr utiší, půjde zase do vzduchu :D


Přílohy:
havarie 13.12.14.jpg
havarie 13.12.14.jpg
[ 128.31 KiB | Zobrazeno 2800 krát ]

DSC_1241.jpg
DSC_1241.jpg
[ 114.06 KiB | Zobrazeno 2800 krát ]


_________________
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
*SWIFT II*ASW28*Defender Truggy-Axial SCX10*Loď Carina*
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 13.01.2015 2:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha 11 - Ujezd
Za asistence myslivců?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 13.01.2015 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
To vypadá přímo na zásah na komoru :lol: :lol: :lol:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 13.01.2015 21:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2011
Příspěvky: 123
Bydliště: Královice u Slaného
Obrázky: 21
bv9 píše:
To vypadá přímo na zásah na komoru :lol: :lol: :lol:

Vydal jsem se lítat na pole. Sice foukal vítr, ale lítal jsem i pří silnějším a Sky Surfer to vcelku v pohodě zvládal. Kontrola provedena a šup do vzduchu. Najednou se všude kolem mě vyrojili myslivci a stříleli o sto šest. Vůbec je netrápilo, že mi střílejí pomalu kolem uší. Jeden na mě křičel, že si zkusí střelit moje letadlo a začal na něj mířit. Přestal jsem se soustředit na let a řval na něj, že to by bylo poslední co by s tou puškou udělal. Letadlo jsem ztratil z dohledu, když jsem ho po pár vteřinách objevil, mířilo kolmo k zemi. Bohužel jako začátečník jsem s tím již nic nestihl udělat. Pád byl tvrdý. Hned na místě jsem přilepil trup za křídly, který byl totálně odlomený, zbytek posbíral a odnesl domů. Poskládal, polepil a páskou na opravu ochranných obleků zpevnil. Kabinka byla totálně rozlámaná a na místě pilota teď bude kamerka Už jen čekám až se nějaký den vítr trochu uklidní a jde zase do vzduchu

_________________
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
*SWIFT II*ASW28*Defender Truggy-Axial SCX10*Loď Carina*


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: stř 14.01.2015 2:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha 11 - Ujezd
Hezká příhoda s poměrně šťastným koncem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: úte 20.01.2015 21:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2011
Příspěvky: 123
Bydliště: Královice u Slaného
Obrázky: 21
Ted lítám skoro každý den dvě baterky a je sakra poznat každá nalítaná hodina. Letadlo už dělá to co chci já a ne naopak, jako to bylo první lety :). Zkouším nízký průlet třeba 2 metry nad zemí co nejpomaleji i pod skoro plným plynem...pěkně rovně. Trénuju osmičky, přemety i zkouším výkrut, ale ten je hodně rozházený...někde jsem četl, že křídla s ušima s výkrutem mají problém. Nebo je to mýma rukama :D. Teprve teď po dvou velmi destrukčních pádech zjišťuji, jak je Sky Surfer poslušný a pohodový. Mám ho po opravách o dost těžší, ale motor to pořád bez problémů zvládá. Učím se přistání na určené místo, nebo jít z výšky dolů s křidélky vychýlenými jako klapky nahoru. Těším se na každý další den co nebude foukat :lol:

_________________
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
*SWIFT II*ASW28*Defender Truggy-Axial SCX10*Loď Carina*


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer 1400
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 11:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2016
Příspěvky: 20
Bydliště: Lanškroun
Zdravím jsem novým majitelem tohoto letadla. Složil jsem letadlo nabil baterku, vložil, nastavil vše do základní polohy, vyzkoušel jsem těžiště podle návodu. Vše sedělo tak jsem vyrazil na pole. trošku pofukoval vítr ale to se sotva hýbali listy. Tak jsem chtěl zkusit první hod, dal jsem půl plynu a hodil, letadlo kousek poletělo a hned čumákem do země. Tak jsem zkusil hned zase to těžiště i podle toho co tu píšete vy vždy letadlo drží krásně rovně, ale jak ho hodím jde hned dolů na čumák tak jsem to po pár hodech zabalil jelikož se celej čumák rozšklebil a já už musím lepit a to jsem ještě nebyl ani pořádně ve vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kuba5 a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz