Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Re: Sky Surfer X8

sob 13.06.2020 16:49

Ahoj, potřebuju radu, jsem v koncích :mrgreen: . Před dvěma třemi lety jsem lítal se Surferem, žádný problém. Teď jsem ho vyhrabal a chci si zalétat a zaboha ho nemůžu nastartovat... baterka nabita, baterie v ovladači nové... zapomněl jsem správný postup, zapnu ovladač, zapojím baterku? Prostě se mi neozve správný ton, baterka funguje, mohu ovládat směrovku atd., ale motor nenatočím...

Re: Sky Surfer X8

sob 13.06.2020 19:56

A kalibraci plynu jsi zkoušel?

Re: Sky Surfer X8

sob 13.06.2020 19:58

Nemá vysílač po zapnutí automatický blok motoru, který je třeba vypnout? Podobně jsem se vystrašil s RTF modelem Multiplex Shark, u jejich vysílače Smart SX12 se musí po zapnutí aktivovat motorový kanál. Nebo také může regulátor vyžadovat aby při zapnutí byla páka plynu na minimu.

Re: Sky Surfer X8

ned 14.06.2020 11:30

Tak jsem fakt blbej... nevím proč jsem žil v domnění, že nulová poloha plynu je ke mně na doraz... zkoušel jsem kalibraci a pak zjistil, že nulová poloha je ode mě na doraz. :roll:

Re: Sky Surfer X8

ned 14.06.2020 12:16

DannyT píše:Ahoj, ..., baterie v ovladači nové... zapomněl jsem správný postup, zapnu ovladač, zapojím baterku? Prostě se mi neozve správný ton, baterka funguje, mohu ovládat směrovku atd., ale motor nenatočím...

Jen technickou poznámku, ten "ovladač" se správně jmenuje vysílačka. K zámku máš klíč, ne odemykač. Stejně tak není zcela správný výraz "dron", ale s tím se už nejspíš nic neudělá.
Všude se prodávají RC vysílače - viz např. https://www.astramodel.cz/cz/katalog/rc ... -c137.html, které jsou vybaveny křížovými ovladači.
P.S. I zde je sekce "vysílače", nikoliv ovladače.

Re: Sky Surfer X8

čtv 25.06.2020 18:29

Je to divné. Když se ti po zapnutí baterky neozve ten správný tón, tak bych hledal chybu někde kolem regulátoru otáček motoru nebo baterky.

Re: Sky Surfer X8

sob 12.09.2020 20:57

Dobrý večer. Kúpil som si toto obľúbené lietadlo. V živote som nelietal až dnes prvý krát. Dopadlo to celkom dobre až na pokrčeny nos. Mal by som pár otázok.
1. Po zapnutí vysielača a pripojení batérie sa ozve melódia a potom to stále pipa a trhá s motorom. Všetky serva reagujú len motor nereaguje. Prestane to pipat až keď dám motorovú páčku na max a potom na minimum a spravím to aspoň 2x. Potom už motor funguje. Je to normalne alebo je to chyba.
2.Po každom pristani sú povolené krídla.Uz to dotahujem tak že sa bojím že to strhnem ten inbus a aj tak sa to povolí.
3.Vsade sa píše aj v tomto vlakne ako majú byť antény z prijímača do pravého uhla ale mne ide z prijímača len jedna anténa. Ako ju mám umiestniť?
Inak to letelo parádne len som bol prekvapený že som musel dať do nosa kopu železa na dovazenie.
Ospravedlňujem sa za možno hlúpe otázky ,za každú pomoc budem vďačný.

Re: Sky Surfer X8

ned 13.09.2020 9:41

Je potřeba nakalibrovat plyn. Zapnout vysílač, páka plynu na maximum, pak teprve zapojit baterku v letadle. Po odpípání stáhnout plyn na nulu. Pokud to nepomůže, je potřeba se podívat, jestli nemáš nastavený trim plynu (čudlík vedle plynové páky) a případně ho stáhnout dolů. Napiš, co máš za vysílač.

Pokud se ti povolují křídla, zkus rozhraní křídel a trupu přelepovat nějakou páskou.

Když má přijímač jen jednu anténku, samozřejmě úhel neřešíš, přijímač je určený k létání na menší vzdálenost - řekněme 200 -300 m. Jen by neměla být anténa zamotaná do drátů nebo ležet na baterce apod. Měla by být volně bez překážek. Mimochodem rozhodující je konec antény (cca 31 mm) a nejlepší příjem je tehdy, když je anténa vysílače a přijímače stejným směrem - rovnoběžně.

Pokud máš těžiště podle návodu až s "kopou železa", hodila by se místo železa větší baterka.

Re: Sky Surfer X8

ned 13.09.2020 11:49

Trim plynu mám v strede. Skúsim tak ako píšeš. Vysielač mám originál setovy flysky. Tie krídla sa chovajú tak že keď pristanem tak sú vysunuté každé asi pol centimetra a potom sa vzájomne posúvajú do strán po tej stredovej trubke. Prelepil som ich tou páskou čo sa lepí aj na spodok a aj tú odlepilo. Nad tou baterkou som aj ja rozmýšľal ale potom mi zostane tá 1500 ka nevyužitá. Teraz ešte riešim že som vo vzduchu stratil páku kridelka aj s tiahlom. Zlihalo lepenie sekundakom. Horšie že tie náhradné páky nikde nemajú. Tak zatiaľ ďakujem za rady. Mám sa na staré kolená čo učiť.

Re: Sky Surfer X8

čtv 17.09.2020 19:07

Zdravím páni.
V prvom rade ďakujem zelkarovi za radu. Je to presne ako hovoril s tým motorom.
Čo sa týka krídiel tak som zistil že jedna tá uhlikova trubka v krídle drží napevno a druhá sa dá vytiahnuť. Mám to zalepiť?
Potrebujem vpredu dovazit 240g. Tak by som kúpil novú väčšiu batériu. Ale teraz neviem akú veľkú dokáže táto moja setova nabíjačka nabiť https://emotors.cz/cs/nabijece-ostatni/ ... -240v.html Už pri tejto 1500 mA bola riadne horúca. Zatial ďakujem.

Re: Sky Surfer X8

úte 22.09.2020 11:05

Tak som to trochu napalil do lesa.Nechapem ten zly odhad vzdialenosti.Vobec som neodhadol ze uz som nad lesom. Cim lepit. Kupil som uhupor ale to asi neni dobre. Co citam tak purex rapid alebo purex standart.Alebo staci ten stredny sekundak? Najviac ma stve ze som prisiel o vrtulu aj unasac. Nejak to zmizlo.

Re: Sky Surfer X8

ned 11.10.2020 9:38

Tak som polepil a včera som si pekne polietal. Bohuzial pri pristávaní som zavadil krídlom o zem a samozrejme prasklo uchytenie krídel. Už druhý krát. Zdá sa mi že to staršie prevedenie bolo lepšie. Teraz je celé to uloženie krídiel z preglejky v hornej časti a to asi neni moc dobre lebo pri zavedení krídlom prichádza ku kruteniu a cez tú uhlikovu vystuhu to má veľkú páku a tak to vždy praskne lebo ta hrúbka EPP je tam len 2mm.Moc skúsenosti nemám ale kôli tomuto by som pre začiatočníkov volil niečo iné.

Re: Sky Surfer X8

pon 12.10.2020 6:07

Můžete to prosím vyfotit. Můj nemá takové problémy, ale je fakt, že ho mám dlouho.
Pokud tedy došlo k nějaké inovaci, chtěl bych porovnat to "vylepšení".

Re: Sky Surfer X8

pon 12.10.2020 6:49

Samozrejme to môžem odfotiť ale momentálne som v práci. Ale na tejto stránke je to rozobrate perfektne. http://xuav.blogspot.com/2013/01/xuav-s ... c.html?m=1
No a potom to dopadne takto. Skúsim vložiť foto. Zabudol som že to mam v telefone :D
Přílohy
20200920_103733.jpg

Re: Sky Surfer X8

pon 12.10.2020 6:55

Tak já mám tu novou verzi.
Ale s křídlama problém nemám. Jen je trošku pracnější je utáhnout tak, aby drželi a neměli vůli. Nejlíp ve dvou lidech. Jeden to mačká k sobě a druhý utahuje.
V autě to vozím v celku, takže je nesundavám.
Ale než jsem začal létat, tak jsem létal simulátor, takže asi to nedostalo úplně ty začátečnické prdy o zem.
Odeslat odpověď