Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 8:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 193
Co byste radili po Easy Staru? Je to moje první letado, ale už bych chtěl něco ostřejšího. Hledám letadlo, asi el. motorák, které bude co nejuniverzálnější, aby se s ním dalo létat všude ( i ve větru) a cokoliv (základní akrobacie), ev. přidat plováky, protože bydlím u rybníka. Líbí se mi makety (ne vojenské).

A nebo je dobrý bápad vytunit Easy Stara kkřidélkami a sříďákem? Anebo koupit Easy Glidera?

Díky!!!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 8:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Superuniverzalni ero neexistuje...
Jinak vsechny tri moznosti co pises jsou schudne. Na tuneni Easyho bych se asi vykaslal. Easyglider je docela dobra volba, pokud se chces venovat vetronum. A rovnou bych do nej dal stridak misto puvodniho pohonu. Ale uz je to preceje trosku vetsi ero na litani nekde na zahrade.
Nebo pak nejakeho hodneho EPP akrobata. Chtel jsem navrhnout dvojplocha (Uzi, Ultimate, Shark) ale ty jsou dost nachylny na vitr. Po pridani plovaku pujde litat i z vody, ale bacha, neni to zase tak uplna sranda a koupani elektronice moc nesvedci!

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 9:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 193
Hmm, koukám, že zde má každý alespoň 5 letadel. Zatím mě baví všechno, chtěl bych to omezit tak max. na dvě letadla: jeden motorák a jeden el. větroň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Mat: Na rybnik bych doporucil zatim lodicku a s hydroplanem jeste pockat. Staci jedna koupel a elektronika je v haji.

Pokud chces neco univerzalniho, co zaleta kdekoliv, pak ti nezbude asi nez dat nejakeho toho mensiho EPP akrobata, jak pravi Abu.

Pokud chces neco ostrejsiho, tak muzu doporucit Extru od VA:

http://www.rcserver.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=40

Letal jsem s ni hodne casto a clovek se s ni vyblbne. Ve vetru se drzi statecne i kdyz porad je to 600 g ero, takze ve vetru to neni ono, ale da se to.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Kdyz on je to docela problem vystacit jen s jednim vetronem a jen s jednim motorakem.... Nekdy fouka, chces na svah, jindy je termika, tak neco vetsiho, kdyz to nenosi tak neco rychlyho na vyblbnuti, par mensich letadylek pro litani nekde "za barakem" kdyz neni cas jet na letiste,......
Taky se mi to doma uz nejak moc hromadi, budu muset zase neco prodat, ale kteryho milacka se mam zbavit... to je problem :(


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 10:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 193
Pánové a nějaká maketa, polomaketa by nebyla? Po Easy Staru, nějaké realisticky vypadající letadlo. Jak létají modely od Afa models?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 10:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
mat píše:
Pánové a nějaká maketa, polomaketa by nebyla? Po Easy Staru, nějaké realisticky vypadající letadlo. Jak létají modely od Afa models?
To je dobrá volba na pokračování. Akorát bych tam dal stříďák a LiPoly. Měl jsem tam NiMh a bylo to těžké.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 11:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Alfy litaj hezky, ale jednak je to tenky a krehky polystyren, pomerne malo to vydrzi, staci nesetrne pristani na horsim povrchu a je tam dira. Navic jsou to polomakety a jak rika znama pravda - nic nelita hur nez polomaketa skutecnyho letadla :wink: Jako druhy ero po Easystarovi bych to moc nevidel, jedna trosku vetsi rana a je to na totalku :(
Ja mel jako druhy ero EPP Mustanga od L.Masika, kdyz se postavi lehkej (350-400g) s prikonem aspon 100W, tak je to prijemny a svizny ero, ktery ve vzduchu vypada i jakztakz maketove. A pevnost a opravitelnost velice dobra. L.Masik dela i Fockewulfa a Jaka ktery pry litaj jeste lip nez Mustang. Nebo cokoli podobneho pro zavody v EPA/ESA kombatu, vyrobcu je vic.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ja jsem take s Easy STarem zacinal a nutno priznat, ze jsem po jeho zaniku moc letat neumel. Respektive vubec. Odvazne jsem si koupil Canaryho na 7.5 ccm a docela to s nim slo. Ale to bylo hodne letadlo.

Je skoro jiste, ze pokud si koupis nejakou maketu stihacky nebo akrobata, tak s ni velmi rychle riznes o zem. A pokud to nebude EPP, tak je na odpis.

Kazdopadne zde si muzes precist clanek od PP, jak znovuzprovoznil bouraneho Lavockina od Alfy:

http://www.rcserver.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=40


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Hele já to vidim ve svém okolí kdo začíná. Kde jsou ty doby kdy nic pořádně nebylo a na začátek jsem měl Tracy od Svoru. A naučil jsem se lítat na ní a to nebylo EPP. O to jsem to měl težší. Takže bych to viděl třeba na Easy Glider(moc hezký letadýlko) nebo něco ostřejšího. Spíš kup EPP, ale ne od Alfy to by si byl sebevrah. Maj to sice pěkný, ale nejspíš nemáš tolik zkušeností, aby si s tim netřískl. Nechci tě podceňovat, ale zamysli se nad tim, přece jenom na co budeš mít to kup.

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 13:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 193
Napadlo mě ještě jít do nějakého uniiverzálnějšího elektro větoně na svah i termiku. Co říkáte na Filipa 400 Sport, nebo dokonce Filip 600 Sport?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 13:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Na svah kup Tracy. Mám ji a spousta lidí tady taky. Je to hodný letadlo, klidný a odpustí. Jinak Vydrží nehorázně. Náraz to stromu taky přežilo vřele doporučuju.

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 13:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Na Filipa jsem slysel ne moc pekne nazory, uz si nepamatuju ktera presne verze to byla, ale majitel byl rad ze se ho rychle zbavil. S EG se da litat i na svahu, ostatne jako s kazdym vetronem, ale nesmi moc foukat, pak to chce neco rychlejsiho nebo aspon kombatove samokridlo.... Tracy je taky dobry a vyzkouseny letadlo, ale na svahu bude pomaly a bez kridylek malo obratny. Litat se bude dat, ale zase jen za slabeho vetru.
Modelu v tyhle kategorii (1.6 - 2m) je spousta, je z ceho vybirat. Velice hezky treba lita Relax od Leose Svobody (stejne jako vsechna ostatni era od nej). Nebo i novinka Twister nevypada spatne, ikdyz jako druhej model mozna zbytecne moc zivy.
http://lsmodel.wz.cz/

Jinak jedinej opravdu univerzalni vetron je model kategorie F3B, ten umi rychle i pomalu, termiku i svah,... akorat to neni levna zalezitost a uz vubec ne pro zacatecnika :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 14:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 193
Ještě k tomu motráku, když by měl být z EPP tak co zkusit od Multiplexu Magistra nebo Mini Mag? Je to EPP ale vypadají elespoň trochu maketově.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2007 14:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Magistra a Minimaga si vsichni chvalej a urcite to je hodnejsi ero nez stihackovity dolnoplosniky z WWII. Jde o to jestli to nebude za 14dni uz jen "nuda nuda, sed sed" ?? Ale nevim, nikdy jsem s nim nelital, tak nedokazu posoudit jestli na tom pujde treba vyuka zakladni akrobacie a tak. A Magistr uz je docela velkej, rozumnej pohon do toho vyjde asi uz trosku draz (hlavne jde o baterky, ceny stridaku i reglu jsou dnes uz srovnatelne se stejnosmernejma).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz