Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2013 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Bojkas píše:
Lital sem na MODE3, ale kvuli memu mentorovi se to musim ucit na MODE1, protoze by me pripadne nemohl v nejhorsim pomoct. :-(
Sakra, je to tezky, cely zivot ovladam jednou pakou vsechny dulezite smery. Ted sem lital na simulatoru a ovladat kridelka na plynu mi proste nejde. Ted na trikanalu mi uz nejde ovladat ani smer, byl sem zvyklej jen na doladeni pristavani na plynu. :-(


Celý život jsi létal v mode3 :?: To je nějaký divný :? .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2013 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
"cely zivot ovladam jednou pakou vsechny dulezite smery"
Na pocitaci sem hral hry, letadla jedou pakou, pak sem koupil asi pred rokem Colibri V4, ktery ovladam hlavne jednou packou a upravuji naklon na plynu. :-) A pak sem se ctvrtrok ucil na mode3, protoze mi to prislo v tu chvili nejprirzenejsi. :)

Uz vim proc sem obe letadla shodil. :-) Ani na simulatoru mi to na ten mod moc nejde, zvyknout se ale da. Takze, par hodin treningu na simulatoru s Easystar mam pred sebou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2013 21:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Já bych se na nějaké předělání vyprd. Já také létam MOD2. Ano, moc lidí to nelétá, ale je mi to fuk. Prostě jsem se do toho vrhnul a bylo. MOD2 mam léta na joysticku na MS FS. Křidélka a výškovka na pravé a plyn s rudlerem na levé. Nedokázal bych si to v hlavě přehodit.
Ale je pravda, že jsem introvert, takže se nikam extra na letiště nehrnu a letadla si s ostatníma nesdílím.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2013 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
A naucil si se litat sam? S cim?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2013 0:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Jak jsem psal, napřed jsem v zapálení koupil cessnu. Ale když jsem ji "složil", kouknul na forum, tak jsem si na ni netroufl.
Tak jsem ji uložil. Začal trénovat na simulátoru a pak koupil Easystar a Flopa II od Šadu.

Ano, učil jsem se sám. Základy létání jsem uměl, léta létám Microsoft Flight Simulátor. Takže křidélka, výškovka a směrovka mi něco říkala. Spíš si svyknout na let proti sobě a vůbec na jinej úhel pohledu a tak. I když je to to samé, tak je to přitom v nějakých věcech strašně odlišné.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2013 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
A ty se s tim easystarem rozloucit nechces? ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2013 0:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Teď se s ním učí synovec :-(

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2013 0:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Ok, nevadí. ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Bojkas píše:
A naucil si se litat sam? S cim?


Před rokem jsem koupil olétanou cessnu480 (taky není úplně vhodná), početl jsem si o modech, jakym směrem nastavovat výchylky a podobně (dost i tady na fóru). Pak jsem hledal v okolí, ale bohužel tady to funguje jinak a nikoho ochotného jsem nenašel. Tak jsem to hodil sám, chvíli i letěl a první přistání dopadlo
zlomenou vrtulí a prasklým křídlem
Dospěl jsem k tomu, že je potřeba po startu vyletět dostatěčně vysoko a až pak dělat něco jiného, třeba zatáčet. Pak už to šlo čím dál líp. Když se teď po roce dívám na nějaké záběry vše ve mě kříčí co to dělám, ale lehce vzrostlá pšenice leccos zachránila. Několik přistánítady. Tehdy jsem se vážně nachodil, přistání vcelku se počítalo, ty stovky metrů byla pěkná procházka.

Chci tím říct, klidně se do létání pusť, v modu na který se cítíš. Dohled zkušeného je dobrý i jen na smysl a velikost výchylek, celkové nastavení modelu, hození, nebo rady při letu. Vyleť přímým letem do dostatečné výšky, vše co budeš zkoušet dělej plynule a v klidu a pokud po nějakém manévru ztratíš výšku, nezapomeň nastoupat.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 23:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Asi máš pravdu, pro mě je nejepsi mode3, tak ho budu lítat. Jako, základ uz chápu, letadlo mám na čumák pevny a koupil sem teď unasec na gumu, tak s lepidlem na letišti a případnou novou vrtuli bych to mohl zvládnout. Jen chci prostě lítat, ale počasí mi nepřeje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2013 2:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Ahoj, líbí se mi, jak jsi do toho zapálenej, tak jestli bys měl zájem, stav se někdy za mnou, dám ti školení, můžeme vzít nějaká éra a kousek za barákem si zalítat.Mám tu i nějaké začátečnické modely, Floatera z HK, můžeme ho zkusit. Mám tady elektriky i spalováky a rád předvedu a můžeme o tom zevrubně pokecat a zalítat si...sám vím, jak byly začátky těžký, když člověk musel na spoustu věcí postupně přicházet sám a jak by mi v začátku pomohlo, kdyby se mě někdo ujal. Proto jsem si dal závazek, že každý rok zaškolím aspoň jednoho nového pilota.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2013 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2009
Příspěvky: 888
Bydliště:
Obrázky: 0
bighugo píše:
Ahoj, líbí se mi, jak jsi do toho zapálenej, tak jestli bys měl zájem, stav se někdy za mnou, dám ti školení, můžeme vzít nějaká éra a kousek za barákem si zalítat.Mám tu i nějaké začátečnické modely, Floatera z HK, můžeme ho zkusit. Mám tady elektriky i spalováky a rád předvedu a můžeme o tom zevrubně pokecat a zalítat si...sám vím, jak byly začátky těžký, když člověk musel na spoustu věcí postupně přicházet sám a jak by mi v začátku pomohlo, kdyby se mě někdo ujal. Proto jsem si dal závazek, že každý rok zaškolím aspoň jednoho nového pilota.


Chvályhodnej počinek :D


Přílohy:
is.jpg
is.jpg [ 5.21 KiB | Zobrazeno 1901 krát ]

_________________
Loop VA Models ; Spacewalker II SIG 1/4 ve výstavbě
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Ahoj Bojkas, jestli můžu být tak smělej a zeptat se, jestli už jsi pokročil s Floater Jetem?

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Tak jsem po letech narazil na toto téma a mám pár rad pro začátečníky, kteří jsou horlivý jako jsem býval já. :-D

1.) Nezačínejte s létáním s něčím, co si postavíte! :-D
2.) Nejlepší na naučení je nějaký polystyrenový motorový větroň, kupte z bazaru, ušetříte.
3.) NE, vlastní stavba NENÍ opravdu o moc levnější, než nákup osazeného modelu třeba z Hobbykingu.

Všichni kdo vám tu radí, že je lepší pro začátek nějaká ošklivá BETA 1400 bez koleček to neříkají, že by vám nepřáli krásnou cessnu, ale proto, že je to prostě pravda. :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 22:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 346
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Bojkas: Ty jo, tak jsem precetl posledni stranku vlakna a gratuluji, po tvem poslednim prispevku jsem pochopil, ze uz letat umis :)
Ano, jak rikas v radach, neni to nadarmo, rikat ze letadla typu beta jsou na zacatek nejlepsi. Uz jsem narazil i na nazor, ze pro zacatecnika je dobre treba samokridlo TORO900. Sam ho mam, ale myslim, ze pro zacatecniky uplne nejvhodnejsi neni.
Nicmene jak jsi psal, tak ja byl jeste odvaznejsi pri svych zacatcich. Jako prvni letadlo jsem si koupil RTF set F4U Corsair od Horizon Hobby. Byla to polomaketa stihacky 2 sv valky, takze dolnoplosnik, jeste se zalomenymi kridly a kolecky na pristani :D Snad asi nejhorsi kombinace, co mohla byt. Pamatuji, ze jsem to koupil a bylo to v MOD1, tudiz plyn a smerovka vpravo, ostatni vlevo.
Dnes nechapu, jak jsem to mohl zvladnout. Letam ted MOD2 (plyn+smerovka vlevo, ostatni vpravo). Nejak mi to prijde logictejsi, protoze i v letadlech z valky maji plyn na leve ruce a knipl pro vyskovku a kridelka. Pokud si ten Mod1 nepletu :)
Takze letu zdar ;)

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz