Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2014 21:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.4.2013
Příspěvky: 20
Bydliště: Villach, Rakousko
Zkousel nekdo posadit ESC z vrchu na trup, mezi motor a kabinu?

Nejake tipy, problemy, fotky?

Diky,
David


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 14.03.2014 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Pánové mám problém:
Dneska jsem si byl zalétat s Bixlerem, všechno OK ale:
Při přetažení nebo ztrátě rychlosti padá do docela brutální vývrtky... Nevím co s tím... :?
Nedávno jsem na vrch křídel nalepil led pásky, tak jsem si říkal jestli by za to nemohli ty pásky jako "turbulátory"

Těžiště mám 65mm od náběžky...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 14.03.2014 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
No mne to přišlo že se kroutí řídící plochy, stávalo se mne to taky, že při ostřejších manévrech (hlavně výškovka) to vyvádělo nepředvídatelné věci. Zpevnil jsem jsem jak klapky tak výškovku vlepenou uhlíkovou pásnicí a je klid. Už jsem to nezpozoroval.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: sob 15.03.2014 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Sakra, Ancistrus, litas uz dost dlouho nez abys zustaval u Bixleru. Mel bys jit o level nebo dva vys.
Rozhodne na to mas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 7:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Já vím, letošní zimu jsem nějak neměl na modelaření chuť, nebo měl, ale spíš teoreticky... Jinak Bixlera jsem po zimě "zalétával" kvůli natáčení...
(Jinak mě to s ním už vůbec nebaví)

Teďka si budu pořizovat F3F 3metrového svaháka :twisted: na to se hodně těším...
A v létě chci dát do kupy havarovaného 2,8 metrového akrobatického FOXe


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 25.03.2014 13:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.2.2012
Příspěvky: 31
Bydliště: Dobris
Obrázky: 6
Tak ja se taky pridam s e svym Bixlerem sice mam jen starou verzi 1 ale je to v podsate to samy akort to nema klapky. Ted jsem se vratil po uspesnem vyprazdneni 2 baterek a vpodstate poprvy co po navratu nemusim neco lepit takze jen co je nabiju vyrazim znova ale chtel bych se zeptat kdyz letim proti vetru a nebo i po vetru kdyz tomu dam plnej knedlik tak to zveda cumak a ma tendenci se to preklapet na kridlo tak by me zajimalo jestly nemam neco spatne nastaveny, a dlasi vec je ze kdyz pripojim baterku a sparuju s vysilacem tak mi regulator neustale v dlouhejch intervalech pipa tak to taky nevim jestly je uplne spravne ?
Za vsechny rady predem dekuji :wink:

_________________
Spektrum DX8, PZ Ultra Micro F4U Corsair, HK Durafly F4U Corsair , PZ Albatros D.Va, HK Bixler


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 25.03.2014 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Zvedání čumáku pod plynem nemusí nutně být chyba. Záleží jak moc. Pokud v kluzu plachtí dobře a i dive test má dobré výsledky, pak si můžeš pohrát s vyosením motoru, ale je to vopruz.
Mixy kormidel do plynu by ti také pomohly, ale já je nedoporučuju.
Moje Beta 1 pod plynem taky stoupala.
Každé letadlo má svou optimální rychlost. Mimo tuto rychlost se chová tak, že musíš korigovat nebo mít různé letové režimy.
S pípáním nevím. Jaké máš rádio a jaký regulátor?
Na Bixleru se nauč létat a páčkovat. Neztrácej čas laděním nedoladitelného. Pak pořiď něco lepšího s klasickým tažným pohonem. Tam si teprve hraj s vyladěním. To je má rada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 26.03.2014 9:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.2.2012
Příspěvky: 31
Bydliště: Dobris
Obrázky: 6
OK diky v kluzu leti pekne rovne tak to asi bude v poho dive test sem nedelal ale priste skusim predpokladam ze to je jen stemhlavej let a ma bejt pod plynem nebo bez ? A pak me cim dal tim vic zacina znervoznovat to pipani nevite nekdo co by to mohlo bejt ? regulator mam tenhle : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14871
reciver tento : https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... eiver.html
a radio mam Spectrum DX8

_________________
Spektrum DX8, PZ Ultra Micro F4U Corsair, HK Durafly F4U Corsair , PZ Albatros D.Va, HK Bixler


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 26.03.2014 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Shivaja píše:
OK diky v kluzu leti pekne rovne tak to asi bude v poho dive test sem nedelal ale priste skusim predpokladam ze to je jen stemhlavej let a ma bejt pod plynem nebo bez ? A pak me cim dal tim vic zacina znervoznovat to pipani nevite nekdo co by to mohlo bejt ? regulator mam tenhle : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14871
reciver tento : https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... eiver.html
a radio mam Spectrum DX8

pokud regulator pipa tak neni nastaveny rozsah plynu, zapni vysilac dej plyn naplno, pripoj baterii v letadle a pockej az to zapipa asi dvakrat a stahni plyn na 0 zase to zapipa a je nastaveno. dive test bez plynu, jinak to zapichnes do zeme.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 27.03.2014 0:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Dive test: z dostatecne vysky, bez plynu, pod uhlem 45st dolu. Nezasahovat do kormidel (ale zase ne abys to zapich do hroudy) Sledovat chovani letadla.
Melo by se samo zvolna vyrovnat do vodorovneho letu.
Pokud se rovna moc rychle nebo dokonce houpe, posun teziste vzad.
Pokud nevyrovnava nic nebo dokonce jde cumakem vic k zemi, posun teziste vpred.
Pak zase vytrimuj vodorovny let (kluz) a opakuj dive test.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 27.03.2014 7:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.2.2012
Příspěvky: 31
Bydliště: Dobris
Obrázky: 6
Ok dekuji vsem urcite skusim poladit bohuzel jsem vcera dolital po obede sem vyrazil za barak na kopec a hup do vzduchu sice dost foukalo eru se nechtelo proti vertu ani na plnej knedlik zapasil jsem stim zdatne ale po vetru to letelo pekne, tak sem si rek no co kdyz se nebudu schopen vratit prinejhorsim stim placnu nehde v dalce na pole a dojdu si pro nej tak se tam peru stim vetrem a snazim se stoupat a najednou ejhle ero je neovladatelny toci jen na jednu stranu tak se snazim kvrdlat kniplama abych zamezil uplne nekotrolovatelnemu padu do lesa nastesti je todle ero tak hodny ze i dyz se to nedalo ridit tak to sebu placlo na zem bez vetsi ujmy (trosku pomackana spicka). no abych to skratil kdyz sem dorazil k eru a koukam co se stalo tak vidim ejhle upadlo tahlo od serva ke kridelku a nahradni nemam :( a na sklade je taky nemaj taze nez dorazi novy tak to bude minimalne tejden a to nevydrzim asi to skusim nak provizorne zbastlit. netusite nekdo co maj zavity na tyckach tahel za stoupani strejda ma hodne slusne vybavenou dilnu takze bych mel sanci nak vyrobit plastovy drzacky naky nahradni mam takze vpodstate potrebuju vyrobit akorat tu kovovou cast.

_________________
Spektrum DX8, PZ Ultra Micro F4U Corsair, HK Durafly F4U Corsair , PZ Albatros D.Va, HK Bixler


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 27.03.2014 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
zajdi do obchodu kde prodávají věci na svareni a kup si nerez svareci drát asi to bude 1,25 mm to si nejsem jistej.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 27.03.2014 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Bixlera nemám, ale co jsem koukal na fotky, tak bych to viděl spíš na rozlomený ten plastový závěs ne? Na té tyčce se nemá co zničit, maximálně se ohne a to jde narovnat. Pokud je rozlomený ten plast, zkusil bych to omotat nití a zalepit vteřinovým lepidlem.

Co se týče toho pádu ve vývrtce, nemáš moc velké výchylky na VOP/SOP? Zkus kontrolu s manuálem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2014 8:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.2.2012
Příspěvky: 31
Bydliště: Dobris
Obrázky: 6
diky moc za rady jeste se zeptam na jednu vec dirky na packach serv a na uchytech kormidel co zmena direk ovlivni a v jakejch dirach bych to jako zacatecnik mel mit doted jsem to neresil a nechal to jak to na eru bylo kdyz prislo ?

_________________
Spektrum DX8, PZ Ultra Micro F4U Corsair, HK Durafly F4U Corsair , PZ Albatros D.Va, HK Bixler


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2014 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Páka na servu: Čím blíže je táhlo ke středu serva (bodu otáčení páky), tím menší je výchylka.
Závěs na ovládané ploše: Tam to platí naopak.

Doporučené výchylky uvádí výrobce v návodu, např. EasyStar II (vzor všech Bet, Bixlerů apod.) má:

VOP + 5 mm / -4 mm
SOP +/- 10 mm
křidélka + 8 mm / -4 mm

Takže když máš třeba moc velkou výchylku na VOP, stačí dát táhlo na páce serva do díry blíže ke středu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz