Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 13:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Jelikoz nechci zasirat jine tema a zajimaji mne nazory majitelu prave tohoto letadla, zakladam nove tema.

Okoukaval jsem fotky Bety i EasyStaru a nektere veci se mi u Bixlera 2 libi vice. Jedine co tam v zakladu postradam je ta sklopka, ale nepredpokladam ze by se nedala z toho Easystaru 2 pouzit.

Rad bych proto v prvnim postu udelal nejakou aktualni idealni konfiguraci z HK, tzn co koupit, cim osadit a to v obou verzich at KIT, nebo ARF.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mozna by nebylo od veci zminit, ze model je jenom model. Pokud nemate zadne RC vybaveni z jinych modelu, bude potreba si poridit dalsi dulezite veci, nutne k provozu jakehokoliv RC modelu jako vysilac, nabijec s balancerem, baterie pro modely, nebo treba pajeci stanici a konektory pro baterie a regulator...

U vsech techto veci je mozne jit dvemi cestami. Budto cestou aktualne minimalnich nakladu, rekneme pokud se vam financi nedostava a tim padem ani neni predpoklad nejakeho blizkeho zvyseni narocnosti na tyto komponenty vasi RC vybavy, nebo cestou nizsich celkovych nakladu s ohledem do budoucna, pokud se chystate pak kupovat ci stavet dalsi, lepsi a narocnejsi modely.
Penizky, ktere totiz usetrite na zacatku pri investici do toho nejlevnejsiho, nebo adekvatniho treba prave k modelu Bixler 2 a jinym z teto cenove kategorie mohou totiz nakonec byt temi vyhozenymi z okna, protoze vam nemusi tyto levnejsi veci pozdeji stacit, takze pravdepodobne skonci neupouzivane nekde ve skrini... (prodejnost je temer nulova a rozhodne nerentabilni)
Pocitite to zejmena u vysilace, nebo nabijece. Je vhodne volit tak, aby bylo mozne tyto komponenty pouzit i pozdeji, ale da se to i za cenu neprilis presahujici ceny tech minimalnich nakladu.

U vysilace je situace preci jenom trochu slozitejsi a tezko si jako zacatecnik budete umet predstavit to, jake naroky budete na svuj vysilac mit za par let, ale treba i jenom za 3 mesice...
Je dobre zvolit takovy vysilac, aby vam jeho moznosti dostacovaly i pozdeji.
Tady se bohuzel bavime o tom, ze vas zacnou znacne limitovat finance, protoze kvalitni vysilac s dostatecnym poctem kanalu je proti cene za nakup Bixlera 2 v uplne jine cenove dimenzi.
U tech levnejsich, ale rekneme necinskych vysilacu s alesopn 6ti kanaly se totiz bavime o cene okolo 4 000 korun a vyse.
Osobne bych doporucil provereny Spektrum DX6i, pro ktery muzete do levnych modelu nakupovat levne Orange prijimace v cene cca 250 korun s dostatecnym dosahem pro modely typu Bixler 2, ale zaroven si nezavirate dvere pro moznost pouziti kvalitnich full range (1.5km i vice) prijimacu s moznosti pripojeni satelitu pro dalsi zvyseni kvality signalu, ale tam se bavime uz o cenach okolo 2500 korun jenom za prijimac + satelit, coz je v porovnani s Orange prijimacem trosku jinde a jsme na urovni dalsiho modelu Bixler 2 i s baterii :) Presto zejemna pro pripadne pouziti FPV, kde uz model osadite drazsimi komponentami a porizovaci cena modelu se tak stane spise tou minoritni casti v cene vaseho modelu, je pouziti kvalitniho prijimace vhodne...
Presto bych DX6i doporucil v pripade, ze si nechcete zavrit dvere zejmena do jinych casti RC letani, jako jsou treba RC vrtulniky, kde budete 6ti kanalovy vysilac potrebovat, ale onech 6 kanalu vam bude na bezne letani opet dostacovat.
Pro opravdu narocne letani vsak neni ani DX6i dostatecnym modelem a v pripade, ze budete chtit zakusit neco z opravdoveho RC sveta vetsich a slozitejsich modelu, uz vas investice jenom do vysilace v radu cca 10 000 Kc a vyse nemine...

U nabijecu je situace trosku jednoduzsi, ale presto je dobre si dat na nektere veci pozor. Neni nabijec jako nabijec. Nejnizsi pocatecni cena nabijece jeste nemusi znamenat, ze je nejlevnejsi :)
Pokud zvolite nabijec do cca 1000 Kc, pravdepobne to bude jenom nabijec a ne prilis kvalitni. Co tim myslim ? Pro dnes pouzivane a zejmena v RC letadlech vhodne LiPol baterie potrebujete nejen nabijec klasicky, ale taky balancer. To ze nabijec umi nabijet i LiPol baterie jeste neznamena, ze je umi sam taky vybalancovat (srovnat pri nabijeni jednotlive clanky na stejne napeti). Nabijec by mel tudiz zvladat nabijet i balancovat a zaroven by mel mit i vlastni zdroj.
Z tech levnych, ale splnujicich vyse uvedena kriterie se da pouzit treba nabijec Equilibrium 3.5
Nabijec s vystupnim proudem max 6A s moznosti nabijet az 6S (6ti clankove baterie) vam v pripade, ze nebudete mit tendenci nabijet vyssim proudem nez 2C vam tim padem staci na bezne baterie do 3000mAh (pro Bixler 2 se pouzivaji zejmena 3S 2200mAh)
Samozrejme plati stejne jako u vysilacu, na vyssi naroky uz nebude dostacujici...

Baterie jsou trosku sekce sama pro sebe a je dobre volit takove, ktere vam nekdo doporuci a ma na nich alespon 200 nabijecich cyklu. (pak vite, ze vam aspon chvili vydrzi)
Je dobre zohlednit vahu vuci kapacite, u trosku pocitat, protoze napriklad 25C baterie pri 2200mAh vam je shopna dodavat 55A, coz diky bezne pouzivanemu setovemu 20A ESC je vice jak dvojnasobek toho, co je schopno ESC vubec zvladnout :)
U Bixlera 2 se podle vseho doporucuje pouzivat vsak 30A ESC a v pripade ze chcete model pozdeji trosku potrapit nakladem ve forme FPV vybavy pouzit 40A ESC. Z toho ale vypliva, ze baterie muzete volit stale s vybijecim proudem 20C pri kapacite 2200 mAh (44 A). Pokud ale budete chtit pouzivat kapacitu mensi napriklad 1300mAh (je levnejsi a lehci a vhodnejsi do termiky a svah kde budete mit mensi naroky na motorovy cas letu), uz musite pocitat, protoze vam 20C baterie stacit nemusi (ano, bavime se o dlouhodobem zatizeni baterie naplno, coz baterie sice snese, ale regulator uz muze vyhodnotit ze ne a ustrihne vam stavu ze zbytku modelu, coz se rovna ve vetsine pripadu nekontrolovanemu padu).
Ale baterie je mozna to jedine, kde se da pro zacatek trochu setrit, jelikoz je to stejne spotrebni material, ktery obvykle vice nez 2-3 sezony stejne nevydrzi, nebo je alespon vhodne, je delsi dobu nepouzivat.
Z tohoto duvodu nejsou u nize uvedenych konfiguraci modelu baterie uvedeny.

Ale dost plkani o vybaveni, pojdme se podivat na jednotlive mozne co mozna nejidealnejsi konfigurace, jake je vidi zdejsi uzivatele tohoto modelu ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro uplneho zacatecnika, ktery si netroufa na stavbu a nema ambice jit do FPV. Idealni, pokud je to vas prvni model vubec.

Kód:
ARF (NL warehouse) - celkove nejlevnejsi diky nizsimu postovnemu z NL do CZE

Bixler 2 - $83.48
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32405__Hobbyking_Bixler_2_EPO_1500mm_w_Brushless_Motor_Servos_and_Optional_Flaps_ARF_NL_Warehouse_.html


ESC 30A - $14.89
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__33617__TURNIGY_Plush_30amp_Speed_Controller_NL_Warehouse_.html

Postovne - Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Czech   $9.43

Celkem $107.80 (cca 2100 CZK)


Pro zacatecnika, ktery si netroufa, nebo nechce stavet KIT, ale ma ambice pro FPV

Kód:
ARF (NL warehouse) - celkove nejlevnejsi diky nizsimu postovnemu z NL do CZE

Bixler 2 - $83.48
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32405__Hobbyking_Bixler_2_EPO_1500mm_w_Brushless_Motor_Servos_and_Optional_Flaps_ARF_NL_Warehouse_.html

ESC 40A - $24.95
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32432__TURNIGY_Plush_40amp_Speed_Controller_NL_Warehouse_.html

Motor D2826-6 2200kv Outrunner - $8.97
(setovy to asi zvladne, ale je vhodne mit vykonovou rezervu)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=12919

Postovne - Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Czech   $9.43

Celkem $126.83 (cca 2500 CZK)


Pro ty, kteri preferuji KIT bez FPV

Kód:


Pro ty, kteri preferuji KIT a FPV

Kód:


Naposledy upravil Joshuax dne čtv 14.03.2013 11:44, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 13:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Neni moc co řešit, je to pořád stejný:

HXT 900 serva
2826-10 1400 motor turnigy
30A regl Turnigy Blueseries
2200 3S baterka modrá turnigy 20-25C

Podle mě je na tohle sklopka zbytečnost, stejně to má odpor velkej samo o sobě. Normálně vrtule 7x5, když dáš 2200 otáčkovej motor tak radši 6x4, ale bude to dělat větší kravál


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 13:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Vzhľadom na tlačný pohon je sklopka zbytočná - nie je dôvod, presnejšie viac na škodu!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 13:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Plush je lepší než BlueSeries, jinak souhlas. Sklopka ničemu neuškodí, ale ani nepomůže, neřešil bych.
Nutno dodat, že Bixler 2 není teď v NL skladem, klidně bych vzal starší http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html - je to o čtvrtinu levnější a pro začátečníka je rozdíl mizivý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Motor doporučuji spíš tento a 40A Plushe
Kdybys časem chtěl vozit třeba kamerku.
Mám to tak na svém a paráda

Motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=12919
Unašeč MPjet to je důležité a APC podle toho kdo co snese :D
Regl Plush 40A
Serva 6x HXT900 bílé převody
Baterie 3s 2200mA alespoň 25C

Ideální setup na jakou koliv zábavu. :-)

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 15:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Já jsem koupil rovnou hotovku (dárek k vánocům, učím na tom létat), protože nebyla stavebnice skladem. Regulátor jsem tam dal Plush 40. Sklopku bych tam fakt nedával. Na vrtuli je tam málo místa, takže se tam dává vrtule jen co se tam vejde. Když pevnou nahradíš sklopkou, tak ti to tah zrovna nevylepší. Vrtule nijak extra nebrzdí a klouže to dobře.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
Mam Bixlera 1, spokojenost, ale uz bych nekoupil tu celou sadu, ale jen kit a vybavil si ho sam.
- setovy motor shorel (za klidneho letu), nahradil jsem D2826-6 2200kv, lita krasne, temer vertikala.
- zkontroluj lišty, ktere tvori pouzdro na uhlikovou trubku v kridlech, jedna byla spatne (skoro vubec) zalepena, kridlo se rozlozilo za letu.
- do vyskovky doporucuji dat hned pri stavbe trochu uhliku, bez nej se prohyba jak svina. Dal jsem myslim tycku 1.5, jeste lepsi by byl pasek nastojato.
- kupodivu, setova serva, na ktera kazdy nadava, jsou stale v pohode, a to ma nas Bixlos urcite za sebou tak 50h ve vzduchu.

_________________
DX7, ven: Katana 1.8m, ION, RCF Extra 1.2m. hala: Spies, RCF Sbach 80, CrackWing, Mini Crack Yak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2013 9:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Diky vsem za tipy, ta sklopka me zaujala zejmena u ES2, z principu veci by mela byt vyhodnejsi, samozrejme v teto cenove relaci se asi tezko budeme bavit o takovem vlivu, ale i kvalite zpracovani, takze je to asi zbytecne resit a v nekterych pripadech treba i spise naskodu.

Zkusim z tech postrehu a tipu udelat nejaky vytah do prvniho postu, at to mame trosku pokupe.

Jinak to ze Bixler 2 neni skladem je fakt, ale reseni koupit 1.1 je trosku krok zpet. Preci jenom ma ta dvojka svuj smysl a veci jako klouby na kridylkach, nebo ikdyz jenom tech 10 cm, presto o neco vetsi rozmer, jsou zejmena pro zacatecnika vhodne. O moznosti osadit dalsimi dvemi servery klapky, nebo si treba primixovat klapky i do kridelek, to uz se bavime o dalsim moznem experimentovani se zacatecnickym letadlem, ktere tu moznost ale nabizi a to je rozhodne plus.

Veci jako olepeni nabeznych hran, nebo spodku, to uz asi netreba prilis zduraznovat, ale taky to tam dam, preci jenom je to zacatecnicke letadlo, je mozne ze ho budou volit i uplni amateri bez dalsich zkusenosti, coz me privadi k otazce, jake TX k tomuto stroji, pokud ma nekdo v planu zacit.

Docela se mi za ty penize libi Turnigy 9X

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rnigy%209x

Akorat netusim, jestli je to full range prijimac u toho, tzn jestli je spolehlivy dosah treba kilometr. Ac pro toto letadlo asi nerealna vzadlenost provozu, prihlizim spise k moznosti toho jiz zmineneho FPV.

Osobne to budu provozovat na Spektru a pokud to nebude stacit, holt osadim model drazsim prijimacem k Futabe, takze ja mam docela jasno, ale pokud by nekdo chtel zacit, co mu dat do ruky cenove adekvatniho k tomuto modelu.
Tech 8 kanalu by melo byt i pro zacatecnika na nejakou dobu dostacujicich ne ? Navic je diky teto cene TX docela rozsiren, existuje znacna know-how databaze rad a tipu i nemalo videonavodu na trubce. Dost premyslim, ze bych vzal jeden na test jenom abych vedel, jestli bych to pripadne mohl doporucit nekomu treba prave na EPP letadlo, na drazsi model bych to asi nedoporucil, ale v tomto pripade to asi nebude takova tragedie. Ale preci jenom maketu, nebo heli za 20k bych na to nepovesil :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2013 9:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Muzete mi prosim jeste nekdo rict, jaka serva jsou u te ARF verze ? 4x 9g asi nikomu moc nerekne :)

Pripadne procist ten blabol co jsem nahorel napsal, jestli to dava smysl, pripadne jestli to neni uplny nesmysl :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2013 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Joshuax napřiklad to s tím nabíječem, například Turnigy Accucel 6, dobrý nabíječ asi za 900Kč...

A Kdyby sis pořídil Turnigy T9X + FrSky tak NoProblem ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 14.03.2013 21:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Prima, ja ty levnejsi Turnigy veci se priznam vubec neznam, dal jsem na kvalitu, ikdyz dneska nikdo nevi, jestli to vsechno stejne neleze z jedny linky :) Ale mam kolem sebe lidi, kteri by treba do toho vzduchu taky radi a spis je odradi prave ty ceny za poradnou vybavu, takze kdybych jim mel moznost nabidnout adekvatni vybavu na urovni Turnigy atd, treba by se nase rady zase rozrostly o dalsi kousky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2013 13:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Uz ho maji zase skladem v NL ;)

Takze objednano :)

Edit: 20.3. Dnes to dorazilo z NL. To je tu skoro driv, nez z Brna :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 22.03.2013 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
Joshuax píše:
Muzete mi prosim jeste nekdo rict, jaka serva jsou u te ARF verze ? 4x 9g asi nikomu moc nerekne :)

rekl bych, ze o moc vic se o nich nedozvis - mam verzi 1 ARF a mam pocit, ze na servech nich neni vubec nic napsaneho. Ale jak jsem psal, stale funguji.

Ohledne cinskych veci: brzy to budou 3 roky od meho modelarskeho re-startu, doted jsem lital temer vyhradne "na Cinu" a spokojenost. SPatne zkusenosti mam jen s:
- servy HXT MG-14 - 3 mi shorela viz http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1516157
- setovy motor v Bixlerovi (taky shorel)
Ted jsem postupne ve fazi, kdy na "ozembousich" mam stale Cinu a na slusnejsi letadla davam nektere veci znackove (synacek ma na EPP akrosovi z RC Factory serva Savox, halacovi jsem nadelil na smerovku Dymonda a uz vubec nemluvim o velke Katane). Na modelarske zacatky (kdy nevis, jestli to cloveka bude bavit nebo ne a mlati s tim o zem hlava nehlava) je podle meho nazoru HK zasadni dodavatel :mrgreen:

_________________
DX7, ven: Katana 1.8m, ION, RCF Extra 1.2m. hala: Spies, RCF Sbach 80, CrackWing, Mini Crack Yak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 22.03.2013 19:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
no jasne, ale ja uz jsem se nejak dostal pres tu hranici, kdy mi neni lito pridat si nejakou tu stovku na lepsi servo, ale tady u tech pomalych elektrovetronu je to asi zbytecne a mozna i naskodu, takze to taky moc neresim a uvidime... Jeste jsem to nerozbalil, nechavam to na vikend, takze pak se podivam co tam je, pripadne jestli to je vubec popsane. akorat to bude asi vlepene v kridlech se obavam, tak nevim... no uvidime...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 13:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Tak jsem to zbezne slozil. Dily vypadaji dobre, zadne nepresnosti jsem nepozoroval, vsechno krasne licuje, veskere veci k sestaveni byly v baleni. Jedine cim si nejsem uplne jisty vrtulka, jestli jsem ji zasunul dost na tu osu, tam mohla byt nejaka kontrolni ryska, nebo tak neco :)
Byl jsem docela mile prekvapen, ze po slepeni a slozeni je model krasne rovny, smerovka kolma na vyskovku, vyskovka krasne soubezna s kridly.
Kabinka by asi mohla drzet lepe, ale upadnout by nemela :)

Naopak trosku zklamani prislo v podobe kridelek, ktera oproti klapkam nejsou na pantech. je trochu paradoxni ze osadili panty na volitelne klapky (nejsou v ARF osazeny ani uplne proriznuty), ale na kridelka je nedali... No budiz...

Ale celkovy dojem pozitivni. Za ty penize krasna prace.

Nalepky jsou krasne dolu, bez poskozeni povrchu, takze je tu prostor pro vlastni barvy atd...

Az bude pocasi, bude i zalet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz