Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 29.04.2013 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Joshuax píše:
No pozor na to :) V urcite rychlosti kdyz jsem sel po kridle uz to nebylo schopne vratit model zpet jenom na kridelkach, musel jsem pres vyskovku prvni zpomalit, nez se to zase chytlo. Nevim jestli to bylo slabymi servy, nebo co se na tom modelu v te rychlosti uz deje, ale skoro jsem jeden takovej manevr uz nevybral :) Packuje packujes a ono nic... Asi to neni na drsnejsi zachazeni :)

Asi primixuju jeste klapky, abych tomu dal fakt kour :D Mi rekni ze se to ve vzduchu nerozpuli :)


Hele, mně se to normálně točí, nevím jestli to je tím že už třetím rokem lítám... mám výchylky jako kráva a v pohodě ;) :D

Včera když byl podvečer tak se to uklidnilo a šel jsem si zkoušet startovat a přistávat na prostoru cca. 20x10 metru obkopenýho živým plotem -> zahrada... a na klapkách to jde také v pohodě ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 30.04.2013 12:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Vychylky jedu na max co to da :) Akorat asi bude trosku rozdil v tech rychlostech. Ja tohle nezkousim preci jenom pod 50 metru, aby byl prave cas na korekce, ale uz to proste nedava ten model. Domixuju do toho jeste klapky, aby to bylo ucinnejsi, ted jedu jenom na vlastni kridelka.

Vcera ale dorazila nova hracka (1200mm FW-190), takze bixlera budu brat asi jenom na chatu, kde neni draha na pristani do travy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 30.04.2013 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Jo, já mám serva HXT900 normální páku, tam mám táhlo na nejvyšší dírce a na pákách na křídlech to mám zas úplně dole.
Jinak mám namixováno do klapek na přistání křidélka a to je teprve paráda ! :D přistaneš v pohodě na 3-4metrech prostoru ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 30.04.2013 13:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
No pravda, serva mam stavebnicovy, HXT900 mi prisly vcera, takze bych to mohl jeste zkusit preosadit, ale objednal jsem je na toho warbirda, takze je dam spis tam a uvidim co s tim udelaji ty klapky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2013 22:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 27
čau mám takový dotaz koupil jsem si vrtuli http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... eller.html (originální padla za vlast při sundávání z 10m akátu (spolu s unašečem)) a nevím jak ju dobře vycentrovat na tom unašeči. Pořád nemůžu ten střed nějak chytnout (protože ta distanční podložka je z druhý strany a je až na závitu kde střed nedrží), zkoušel sem to provrtat ale netrefil sem o nějakej půl mm střed a s druhou vrtulí nechci udělat to stejný ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2013 6:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
Zdravím, jak to máte a těžištěm, sedí to podle návodu?

_________________
Traxxas Summit 5607 - 2x2S LiPo - iCharger 106B+
Bixler2-Turnigy 9X v2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2013 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Ano sedí, ale když to budeš mít 1cm sem 1 cm tam tak to ani nepoznáš...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2013 9:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
Takže Bixler2 zprovozněn a lítá opravdu parádně (na klapkách se fakt dokáže úplně plazit i 30 cm nad zemí :) ). Jinak motor D2826-6 2200kv má výkonu opravdu dost, už mě to párkrát zachránilo před pěkným karambolem. Dokáže to stoupání kolmo prakticky "do nevidím" a rychlost je taky parádní. A s tím souvisí můj dotaz-vyztužovali jste někdo křídla (případně jakým průřezem uhlíku)? Při maximálkách se dost prohýbají a mám strach abych časem nezatleskal-holt silnější motor je znát..

_________________
Traxxas Summit 5607 - 2x2S LiPo - iCharger 106B+
Bixler2-Turnigy 9X v2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 28.06.2013 10:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Ne, pouzivam jenom tu klasickou trubku co byla u stavebnice, ale neni od veci olepit nabezne hrany a spodek jak jsou schovany kabely paskou. Preci jenom to pak taky pomuze, aby to prave nezatleskalo a zatim jsem to dostal na hranu zejmena na tech koncich, kde uz vyztuha neni, ty se roztrepaly neskutecne, az jsem mel na tu dalku pocit, ze se zlomily, ale po pristani nic a ty kridelka pri extremnim zatizeni maji podle me problem s vykrutem celeho kridla, ze na te delce dojde k pootoceni celeho kridla a nejen kridelka, coz pak dost dostava ten model do neovladatelneho stavu a pomuze jenom ztrata rychlosti. Mozna by tomuhle druha vyztuha pomohla, ale uz ten model skoro nepouzivam, nechavam to na blbnuti pro zenu, nebo kdyz cekam na nabiti baterek :)

Ale od doby co mi s tim kamarad slehnul cumakem pod plynem do zeme, tak uz to nejak nelita jako driv, sice jsem to srovnal co to slo atd, ale stejne si to lita trosku jak chce a je to tezsi, uz se s tim musi vice pres motor, tak mozna zkusim nejaky silnejsi :)

Mimochodem, neresili jste treba potazeni toho modelu folii, nebo papirem ? Nemam s tim zadnou zkusenost, tak nevim, ale mozna by tomu taky pomohlo, kdyby se to potahlo a bylo to pak pevnejsi. uz by to sice termiku nelitalo urcite, ale jako zacatecnickej model by se to mohlo chovat dobre i tak a mozna jeste o neco lepe co se vlastniho letani tyce, kdyby to bylo pevnejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2013 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Prosim pekne jakou pasku sklolaminatovou doporucite Bixler2 je na ceste a ja chci byt pripraven, nekde jsem cetl ze nektere nic moc na EPP nedrzi tak bych rad koupil nejakou co je odzkousena.
Nasel jsem take par vylepseni jako pridavne vystuhy do kridel uhlikovymi trubickami, tam jak se vedou kabliky serv to me pripada jako docela rozumne a modifikace ulozeni motoru - vysunuti mimo pouzdro, docela sikovne kdyz chci motory menit.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2013 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Na sklo laminatovou pásku bych se už vyprdl, kup silnou izolepu. Já schodou okolností koupil v lidlu v akci od 3M netrha se je taková natahovaci a jednou tak silná nebo si nech narezat proužky od předsedy tady na fóru z fólie na podlahy(rc-foto.cz). Sklolaminat po půl roce na sluníčku zezloutne a pak po odlepeni zůstanou na epp ty vlákna, je to pak hnusný a blbě se to čistí. Ta izolepa když je pruhlena tak na letadle není vůbec vidět a myslím, že nezkrehne jako ten sklolaminat, ale chce to opravdu kvalitní. Teď jsem to na bixleru zrovna dělal a je to o 200 procent lepší. Předpokládám, že to chceš na nabezky.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2013 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Janekx na vyztužování křídel se vykašli, akorát to zvedne váhu, létám s bixlerem bez žádného dalšího tunění jak blázen, vůbec ho nešetřím a všechno drží!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2013 15:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
Ancistrus01 píše:
Janekx na vyztužování křídel se vykašli, akorát to zvedne váhu, létám s bixlerem bez žádného dalšího tunění jak blázen, vůbec ho nešetřím a všechno drží!

Díky, něco takového jsem chtěl slyšet :-)

_________________
Traxxas Summit 5607 - 2x2S LiPo - iCharger 106B+
Bixler2-Turnigy 9X v2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2013 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
No 1m tycka 5x4mm vazi 11g takze vaha je zanedbatelna a urcite neuskodi.

jamesgsf> diky za tip, kamarad dela rezanou reklamu ze bych si sel vyprosit nejake UV odolne folie, uvidime

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2013 18:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
janekx píše:
No 1m tycka 5x4mm vazi 11g takze vaha je zanedbatelna a urcite neuskodi.

Jo, ale jde mi spíš o práci s tím, jsem rád, že stíhám létat, takže každá ušetřená minuta dobrá :wink:

_________________
Traxxas Summit 5607 - 2x2S LiPo - iCharger 106B+
Bixler2-Turnigy 9X v2


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz