Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 15:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Alfe, jestli by to mělo být první samokřídlo, tak bych zvolil Toro 900. Je pomalé, když přidáš plyn, vystřelí a po ubrání ihned zpomalí. Je asi lepši pro první pokusy než rychlé hladké a na poškození citlivé Xeno. Až bude Xeno v luftě, dám vědět. Pro začátek ho zalétám bez pohonu, pak tam vrznu něco co dům dal. Nepotřebuju raketu, co kolmo stoupá vzhůru.

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
Tak Hotwing 1200 už svítí, v reálu to vypadá o dost líp než na fotce, nedá se to pořádně vyfotit 8) červené ledky tvoří spíš pás,než puntíky....

Obrázek

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 21:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
Pokud by nekdo chtel stavet selfmade pohon ke XENO tak tady je par drobnosti k nekolikate verzi meho pohonu.
Odmitnul jsem zaplatit za pohon nekolikanasobne vetsi cenu pohonu oproti modelu a rozhodl se ubastlit to podstatne draz :-) sam.

Hlinikova spojka na obrazcich je "lodickarska" spojka 3mm na 4mm
trubka nahonu je 6x1mm uhlik
v nem je vterinakem zalepena mosazna trubicka 4x0.5mm
v ni je zapajena ocel 3mm
na strane hridele motoru je 3mm utazeno cerviky na pevno
skrz hlinik mosaz a ocel na strane "uhlikove transmise" je provrtana dira a prostrcen kaleny kolik 2mm zajisteny smrstovackou
Takze to ma vsechno v tom koliku vuli a v pohode nekmita.
Totez je na strane vrtule kde je loziskove pouzdro ze spaleneho motoru.

Doufam ze mirne znalemu laikovi to neco rekne :-)
Yup


Přílohy:
IMAG0334.jpg
IMAG0334.jpg
[ 72.88 KiB | Zobrazeno 1245 krát ]

IMAG0335.jpg
IMAG0335.jpg
[ 95.73 KiB | Zobrazeno 1245 krát ]


_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Tak to jsme dva, kdo odmítl koupit originál předražený pohonný set. Já zřejmě ubastlím motor na "L" profil na zadek, zkusmo by to s 2C barerií 1700mAh vpředu mělo téměř sednout na těžiště. Zatím ovšem jen hrubá teorie. Předek se bude muset krapet dovážit, ale doufám, že se o to později postará GoPro.

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2012 7:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
miťo píše:
Tak to jsme dva, kdo odmítl koupit originál předražený pohonný set. Já zřejmě ubastlím motor na "L" profil na zadek, zkusmo by to s 2C barerií 1700mAh vpředu mělo téměř sednout na těžiště. Zatím ovšem jen hrubá teorie. Předek se bude muset krapet dovážit, ale doufám, že se o to později postará GoPro.


Tady je 40g motor v tezisti a baterky litam 3S 1300mAh nebo 1800mAh a ani s tema velkejma to nemusi byt viditelne natazeny.
Yup

_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2012 8:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2012
Příspěvky: 33
Mito diky za info,presne neco takove si predstavuji.Vpohode si litam na ctvrt plynu a kdyz chci vemu za to a tradaaa...
Takze nakonec Toro900 vezmu ho bez vybavy a se znamym co ma satria v Olomouci to "necim" osadime.Ten jejich set mi moc nedoporucoval,ze kvalita je nic moc.
Prijimac orangeRX 610 by mohl byt k tomu vpohode ne?
Nechce se mi za AR500 zrovna vyhazovat litr :-(

_________________
TORO900 a ELITE od VA models, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2012 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Nemám moc zkušeností, ale setová výbava Tora mi pořád přijde mnohem lepší než ta ze Spita, co mám já. Příklad: motor po 3 měsících vysypaný ložisko...
S přijímačema neporadím, mám Spektrum. Letu zdar!
P.S.: Včera jsem složil Xeno bez motoru a přijde mi sakra těžký oproti Toru! Nebude to zřejmě tak hodnej model :-)

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: pát 09.11.2012 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Tak jsem dnes navečer zalétl Xeno. První dojmy? Něco mezi Toro 900 a Graupnerem Rookie. Výborná klouzavost. Ale Toro hodnotím jako hodnější model pro zašátečníky. Xeno raguje asi jako Toro se dvěma GoPro na palubě :-) Ale narazil jsem na problém. Pravé křídlo je zkroucené na konci do pozitivu, musím mít klapky doprava, aby to letělo rovně. Trochu mrzuté u výrobce jako je Multiplex... S použitým nouzovým pohonem, regulátor z Bety a motor ze Spita Baby Warbird to letí, pomalu stoupá. Na motorizovaný větroň OK, ale na psí kusy to fakt není. Koupil jsem regu Foxy 35A jako první krok k novému pohonu. Letu zdar!

P.S.: Dnes jsem ho prohnal se silnějším regulátorem v tom větru a turbulencích. Má to větší tah v možnostech dvojčlánkového aku a setového motoru ze Spita BWB. Oproti Toru to letí bez motoru i proti větru :wink:


Přílohy:
101120129969.jpg
101120129969.jpg
[ 110.09 KiB | Zobrazeno 1172 krát ]

101120129970.jpg
101120129970.jpg
[ 78.26 KiB | Zobrazeno 1172 krát ]


_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2012 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
Tak jsem si dovolil natočit v akci (pověšený na lustru) můj osvětlený hotwing :mrgreen:

už se těším až sním vyletím, zálet se dneska nekonal, moc silně foukalo :(

http://www.youtube.com/watch?v=z0mjraBGg8I&hd=1

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2012 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Tyjo, zajímalo by mě, jestli se s tím v reálu nechá létat v noci! Jestli ano,byl by to lék na zimní večery :wink:
P.S.: Já dnes poslal Xeno do vzduchu po včerejším bezvětří podruhé, v tom větru a turbuleních to s ním pěkně cvičilo, mám to tu trochu za kopcem. Ale zvládalo to fakt statečně :lol: Nicméně souhlasím, na první zálet by to dnes nebylo.

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2012 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 1012
Dneska to fičelo opravdu slušně. Včera jsem dodělal maxiswifta, ale na zálet jsem si netroufl uvidíme zítra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2012 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
miťo píše:
Tyjo, zajímalo by mě, jestli se s tím v reálu nechá létat v noci! Jestli ano,byl by to lék na zimní večery :wink:
P.S.: Já dnes poslal Xeno do vzduchu po včerejším bezvětří podruhé, v tom větru a turbuleních to s ním pěkně cvičilo, mám to tu trochu za kopcem. Ale zvládalo to fakt statečně :lol: Nicméně souhlasím, na první zálet by to dnes nebylo.


Jasně že se stím dá v noci létat, tím že jsou ledky schované v křídle a tím pádem vlastně svítí EPP tak to neoslňuje. není to jak můj první pokus s hotwingem 1000 a modrými led pásky na povrchu. S tím se lítat nedalo, oslňovalo to a když jsem letěl 10 metrů nad zemí, tak bylo na zem solidně vidět :D doufám že bude zítra lépe ať udělám zálet a můžu top pak vyhodit v noci do luftu. Dneska pouze test osvětlení, hodina svitu ubrala z baterky 200MAh :)

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2012 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Robinsson píše:
Dneska to fičelo opravdu slušně. Včera jsem dodělal maxiswifta, ale na zálet jsem si netroufl uvidíme zítra.

Dneska jsem se cestou na louku utěšoval tím, že Xeno je svahouš a tomu vítr přece nemůže vadit :lol:

P.S.: Páteční zálet Xena: http://youtu.be/5f5e5C3xHnk

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2012 18:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.6.2005
Příspěvky: 172
to rozriznes nabezku a do toho vlozis diody? a nebo kde rezes:?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: ned 11.11.2012 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
náběžku jsem neřezal, udělal jsem do křídla zhora díry a nastrkal jsem dovnitř led diody (červená barva). Vzhledem k tomu, že nebyl rozdíl, jestli jsem diodu nasměroval dopředu, nebo nechal směrem dolů, dal jsem všechny diody zhora dolů a ušetřil si tím hromadu práce. Modré led pásky jsem udělal podobně, z horní strany křídla jsem sklapelem vyřezal podlouhlý řez a led pásek zastrčil dovnitř. jinak lítá to parádně, jen musím jěště doplnit osvětlení na zadní část křídla aby šlo křílo vidět ikdyž letím od sebe. Jedno video z prvního nočního letu dneska, nebyla jěště úplná tma, ale i tak jsem byl spokojen. Jěště jsem dal pak jednu baterku v úplné tmě a paráda.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz