Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Klidně lítej i s tou aku 1000 mAh, ale musíš mít model vyvážený tak aby těžiště bylo tam, kde být má. To najdeš určitě v manuálu. A když dovážíš na př. 95 g a k tomu přičteš váhu aku 1000 mAh dostaneš se na celkovou váhu nutnou pro vyvážení. No a pak si najdeš odpovídající aku. Já jsem kdysi tento model měl a po přestavbě na stříďák ho provozoval na 2200 mAh úplně v pohodě. A pokud byla silnější termika tak ho uvezla.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 22:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: někde u Slavkova u Brna
č,díky za rady...píšeš že to najdu v manualu..ale asi těžko je tam jen stručny návod na sestavení a přešném místě těžiště není tam nic..sice tak trochu tuším že těžiště je asi někde v první třetině křídla od jeho náběhové hrany ale s jistotou to tvrdit nemůžu....díky všem za odpovědi marcus007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: stř 23.07.2014 20:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Máš pravdu. V originále manuálu o umístění těžiště nic není. V českém překladu návodu se praví: "Těžiště výrobce neuvádí.....námi doporučená poloha těžiště je přibližně 70 mm od náběžné hrany křídla v místě centroplánu. Pro některé začínající piloty je model příliš citlivý na výškové kormidlo. V tom případě posuňte těžiště mírně dopředu posunutím pohonné baterie (míněno 7 čl. Ni- MH 8, 4 V/ 1300 mAh) asi 25 mm směrem ke špici trupu". Tolik citace.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: stř 23.07.2014 21:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: někde u Slavkova u Brna
č..díky takže ja jsem sním původně lítal tak že těžiště jsem měl hhodně dopředu tzn pověsil jsem vildu na kolíky někde cca 50mm od náběžné(tupé) hrany křídla a spůvodní nimh článkem jsem ještě trošku dovážil.Ted ale má baterka místo původní co měla 180g má lipolka asi 105g a i motor je o něco lehčí...takže nacpu lipolku max do šnupáku a dovážím s předpokladem toho místa těžiště co s napsal resp.70mm od hrany....a snad to bude dobré pokud bude wilda houpavy v letu přidám mu olova....je to tak správně..?díky marcus007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: čtv 24.07.2014 19:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Ano, máš pravdu. A možná využij shora uvedeného návodu pro začátečníky a posuň těžiště na cca 65 mm. Budeš vidět, co to bude dělat. V žádném případě nechoď za doporučavaných 70 mm.
Ať se Ti vede a Wild Hawk lítá. Učil jsem se na něm také a rád na něj vzpomínám.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: čtv 24.07.2014 21:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: někde u Slavkova u Brna
ahoj..díky bude se tím řídit snad to dám.... :? :roll: 8O :D no už jsem poletoval ale jenom s dvoukanalama spíše s hračkama a vrtulníky od dvou na tříkanál potom walkeru coaxi a ted na doma easycopter colibry a kvadrakopteru ladybird....navíc mám tad partáka co dostal gamu 2100 a nema zkušenosti aspon dal na mě a koupil sim a oba cvičíme ale bojíme se trošku větru...v tuto chvíly čekáme na počasí....díky kdyžtak písnu marcus007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: pát 25.07.2014 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
S tou Gamou velmi opatrně, podle našich zkušeností z letiště to není model pro začátečníky. Nejlepší by bylo sehnat nějakého zkušeného kolegu a pro začátek lítat s ním a pod jeho vedením. Anebo Gamu nechat v krabici a učit se lítat s WH nebo podobným typem modelu. Gamu pak vytáhnout za rok.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: ned 27.07.2014 17:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: někde u Slavkova u Brna
č. díky ale kolega si to asi nenechá vymluvit....dostal gamu k 50satce...třeba změní názor až ji zalomí do trávy....ale snad se mu to nestane jinak wilda je už dováženej a pověsil jsem ho těch 70mmod náběžné hrany a pěkně seděl na stojánkávh a pohupoval se vše složeno slepeno a seřízeno,ted stačí jen vzletět... :roll: :!: snad se podaří a nebude opětovná slepovačka jako poprvé předloni..marcus007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 15:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 1
Ahoj, koupil jsem si Wildu v bazaru, takže jsem jeho druhý majitel. Nikdy jsem nelétal a předpokládal jsem, že letadlo bd již vyvážené a vyladěné, ale asi tomu tak úplně nejni, protože se nemohu dostat do vzduchu... Když jsem letadlo zkoušel u ruky dal jsem motor na plný plyn, hodil a Wilda šel hned čumákem do země, zkoušel jsem to tak dlouho až jsem ulomil špičku.. Letadlo slepil a zkoušel vzlétnout ze země, ale taky nic, letadlo jezdí po zemi na plný plyn a od země se prostě neodlepí. Prosím poradí mi někdo co stím? Díky za názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 16:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
...............Nikdy jsem nelétal a předpokládal jsem................
.... to je ten problém.... :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Snad pro začátek bys měl pečlivě pročíst toto vlákno. A proto, že teď nejsou moc podmínky pro lítání začti se i do vláken Easy Star, Focus, Brixler (což jsou modely velmi a velmi podobné). Podle mého názoru tam najdeš dost poznatků Tvých kolegů jak si počínat při přípravě modelu na let. Nejvhodnější by bylo, kdyby v okolí byl zkušenější modelář a na toho se pak obrátit se žádostí o pomoc a rady.
Jinak: WH v setovém provedení se mě nepodařilo odstartovat ze země.
Ne vždy vytrvalost růže přináší. Když po odhodu šel WH již podruhé k zemi bylo potřeba se zamyslet nad příčinou a zatím dál s pokusy do vyřešení problému nepokračovat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: úte 02.12.2014 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Pošpelit těžiště, hodil bych to potom pod plným plynem podobně jako oštěp (bez rozběhu - dva, tři kroky), ubrat plyn, nesnažit se to hned srovnávat .... :wink:
Výchylky pro začátek raději menší.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 19:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.10.2015
Příspěvky: 11
Bydliště: Prostějov, Brno
Zdravím,

tak dnes jsem byl zase lítat se svým hawkem, a po asi 10 minutách letu se mi stalo to, že letadlo začalo být neovladatelné ... ocasní plochy šly do polohy která letadlo poslala do strmé spirly k zemi. Hawk je rozsekaný R.I.P. a já si říkám proč se to stalo?? :(
Zřejmě protože je to šmejd to rádio 35MHz a ještě nějaký noname čínský že?

A tak jsem si řekl, že než budu pokračovat ve svojí rc kariéře, bylo by dobré si koupit nějaké decentní rádio. Nejspíše rovnou 2,4GHz, možná i více než 4 kanály?
Chtěl jsem se zeptat, proč u některých rádií je napsáno, že je to pro vrtulníky? Protože je to ten MOD kdy je plyn v levo? ale s tím se dá řídit i například větroň ne?
Jsem student, proto pro mě cena hraje roli, proto se mi líbilo například toto:
http://aukro.cz/rc-vysilac-wk-2603-2-4g ... 24373.html myslíte že bym i to rádio udělalo dobrou službu?

Moc díky za jakékoli rady
s pozdravem
Slávek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Ahoj na to radio hned zapoměn prosím tě a pro tebe bude vhodné minimalně 6 kanálu :-)
Nedívej se na to co je tam napsané Vrtulniky můžeš litat i z plynem v pravo nebo v levo je to otom na co kdo je jak zvyklí. pokud seš zvyklí litat z plynem v pravo tak tomu se říká mod1, naopak plyn v levo je mod2 ... pak sou mod3 a 4 kde se mění ovladání... Chápu že tě láka ta cena ale šel bych cestou když už nic tak CADET 4 který je 4 kanál nebo LITE 4 což je taky 4 kanál
Projdi si ceny zde http://www.jino.cz/rc-soupravy/2-4-ghz/?order=price
Já bych ti osobně doporučil radší 6 kanál odpadne ti starost mít křídelka V kabelem a manuálním ladením.
Pak je tu ještě možnost http://inzerce.modelbazar.cz/rc-model/elektronika/vysilac/ ale prosím tě Walkeru nebrat
Klidně bych šel i do turnigy

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Naposledy upravil MarthiR dne pát 02.10.2015 19:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Chápu, že tě cena zajímá, ale tohle rádio ne:
a) je to je vysílač bez přijímače
b) dají se k němu vůbec přijímače koupit?
c) 4 kanály je fakt málo

Pokud je tedy cena klíčová, prošel bych modelbazar.cz a nebo šel do nové Turnigy, jak doporčuje MartinR.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz