Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rc panda sport
PříspěvekNapsal: úte 13.01.2015 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.4.2013
Příspěvky: 22
Je vhodný pro začátek létání rc Panda sport
nebo Easy Star vše od Multiplex.
Moc díky za info i rady. M.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 14.01.2015 9:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.7.2013
Příspěvky: 117
Bydliště: Olomouc/Ostrava
Já začínal s easy starem II a můžu ho jen doporučit. Je nezáludný, sám se stabilizuje a hodně toho vydrží (tvrdší přistání). Motor má v bezpečí na pylonu.
Panda sport bude náročnější na rychlost reakcí a přesnost, je menší a míň toho snese, ale nemám s ní zkušenost...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.01.2015 12:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
Doporučil bych taky Easy Star. Jednak to letadlo celkem hodně odpustí, ale jak už bylo řečeno, motor je bezpečně schovaný na pylonu. Což spousta začátečníku při prvních čenichovkách ocenilo :wink:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.01.2015 16:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Taky bych dal přednost Easymu.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 10:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2011
Příspěvky: 9
takovy mozna blby dotaz - kdyz easystara jenom hodim a nepridam plyn, tak nejak doklouze par metru vzduchem a vicemene sam pristane, nebo to napali cumakem do zeme? To same pri velmi kratkem motorovem letu jen rovne - da se pocitat s tim ze pristane vicemene sam nebo je treba to pristani aktivne korigovat? Pristi vikend by mel bu ES2 doma tak premyslim nad optimalnimi prvnimi pokusy at to tatik nerozmlati nez se vubec nastavi trimy apod...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Bob-an píše:
takovy mozna blby dotaz - kdyz easystara jenom hodim a nepridam plyn, tak nejak doklouze par metru vzduchem a vicemene sam pristane, nebo to napali cumakem do zeme? To same pri velmi kratkem motorovem letu jen rovne - da se pocitat s tim ze pristane vicemene sam nebo je treba to pristani aktivne korigovat? Pristi vikend by mel bu ES2 doma tak premyslim nad optimalnimi prvnimi pokusy at to tatik nerozmlati nez se vubec nastavi trimy apod...


Easystar dle mé zkušenosti nijak moc rád ani elegantně z ruky neplachtí ... musel by být hodně nalehko. Jeho výhoda není ani tak v letovém projevu ale hlavně v tom, že když žuchne, neponičí si obvykle nic moc důležitého - pomuchlaný čumák zkrátka snáší bez reptání a obvykle letuschopný ihned nebo s minimálním úsilím. Nicméně když pak už jednou budeš ve vzduchu, tak doplachtit na zem samozřejmě dokáže (když je dobře vyvážen), jen na to potřebuje co jsem zkoušel víc rychlosti než hodíš nějak rovně a stabilně rukou


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 10:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Veľmi záleží pod akým uhlom ho hodíš a akou silou.
Ak ho hodíš veľmi silno pod miernym uhlom k zemi /skoro rovno/ tak krídla začnú produkovať veľký vztlak, takže začne stúpať až kým nespomalí, potom sa zhúpne smerom dole aby zrýchlil, ale ak už nemá dostatočnú výšku tak vlastne spadne pod pádovou rýchlosťou.
Ak ho hodíš pomaly, spadne pod miernym uhlom k zemi.
Pre predstavu ti to napíšem tak, že ak plachtíš bez motoru, zrovnáš ho na pristávaciu plochu a pustíš kniple, tak sám pekne sadne bez zásahu do riadenia.
Pri zakĺzaní takmer vždy koriguješ riadenie práve pred uvedeným javom, čo som písal hore. Jednoducho ak vidím že som ho hodil prirýchlo, tak pri vyplávaní smerom hore trochu potlačím aby som nespomalil ak príliš pomaly, tak trošku pritiahnem ak som stále nad pádovou rýchlosťou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2015 15:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2012
Příspěvky: 120
Bydliště: Kousek za Turnovem
Zdar lidi.
Pylon u větroně nad křídlem v tažném uspořádání nebo tlačném se sklopkou?
Bavíme se o 3m eru do 1,5kg v elektroverzi.
Díky za názory.

_________________
Fšechny páčky do zatáčky :o) www.j3d.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.05.2015 11:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: J. Hradec
Já mám u cvičného větroně Vega 2,5m sklopku v čumáku a dobrý. U jednoho kdysi jsem měl i spalovák MVVS 2cm s měkou vrtulí a dobrý Kamarád má nějakého cca 1,5m větroně taky se sklopkou v čumáku a dobrý,
S pilonem mám Donalda v tažném provedení, ale na to není potřeba sklopka létá dobře. Takže budem stavět dalšího Jirka


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 15:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2014
Příspěvky: 49
Bydliště: Ostrava - Poruba
Obrázky: 3
Zdravím,
Chtěl bych se zeptat, co použít na vyosení motoru?
Otvory na přepážce jsou ve tvaru X, stačí vypodložit pravý horní otvor a na něj přišroubovat motor (z pohledu na hřídel)?
Stačí na vypodložit matičkou nbo několik podložek?

_________________
Requiescant in aerem


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2015 10:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Mám Easystar 2 a po havárii (utržený pylon a zalepený zpět) mi táhne při zapnutém morotu hrozně doprava a taky se naklání. Musím tedy upravit vyosení motoru, jen nevím, na jakou stranu. Zvětšit, nebo zmenšit úhel? Poradí mi někdo?

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2015 14:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Na druhou stranu než táhne motor. Při pohledu ze zadu by měla osa motoru směřovat vlevo. Velikost vyosení udělej zkusmo a podle potřeby upravuj. Pokud to není způsobeno jinou příčinou než špatným přilepením pylonu motoru.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2015 19:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Koupil jsem LiPolky od Hořejšího a u každé z nich byl placatý plastový háček s plastovým šroubem.

Nevíte někdo, k čemu má ta věc sloužit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 21:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Lidi, klasický Dive test... Když mi letadlo vyplave, tak má těžiště příliš vpředu (dle obrázků z webu).... A to znamená, že je příliš těžký předek, nebo příliš lehký předek? Já bych řekl z logiky věci, že příliš těžký, takže baterii asi posunout dozadu, ano?

Díky.

Edit* už jsem na to přišel sám. Těžký čumák, baterii dozadu... :mrgreen:

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Naposledy upravil jimi-m dne stř 26.08.2015 22:02, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 21:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Dargen píše:
Zdravím,
Chtěl bych se zeptat, co použít na vyosení motoru?
Otvory na přepážce jsou ve tvaru X, stačí vypodložit pravý horní otvor a na něj přišroubovat motor (z pohledu na hřídel)?
Stačí na vypodložit matičkou nbo několik podložek?


Pokud chceš vyosit pouze do strany, musíš podložit obě díry na konkrétní straně. Pokud bys dal podložku jen nahoru nebo jen dolů, tak by sis hnul s osou i ve svislém směru...

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz