Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 19:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Letajici cestmir píše:
Chtěl bych vidět začátečníky jak po ztrátě rychlost padá po křídle a do vývrtky jak potlačuje výškovku a tím nabere rychlost.


Hele. Netvrdím, že stabilizace je ne nic. Podle mě začátečníka spíš zprasí protože nevidí chyby a tudíž se je nenaučí zvládat.
Pokud se jedná o nějaký menší EPP tak to snad nějak srovná. Před časem nás sky59 přesvědčoval, že pád po křídle je mýtus. Podpořil to videem malýho EPP akrobatu, kterej je schopnej přistát téměř s nulovou rychlostí.
A ty teď tvrdíš, že gyro zvládne pád po křídle. Předpokládám, že ztrátu rychlosti budeš mít při přistání a tudíž kousek nad zemí. A tady vidím jak máš čas zapínat gyro a to stačí zareagovat. Spíš budeš vypadat takto 8O .
A pokud budeš přistávat už s gyrem, tak se to nikdy nenaučíš.
Měl jsem ho, když jsem zkoušel naučit lítat Vampíra. Neletěl před ani potom. Chyba byla, že v návodu měli špatně těžiště ( moje chyba, měl jsem získat víc údajů). Od tý doby nechci kupovaný. Byl to jen úlet na začátek s EDF.

ZDZD: To je přesně ono. Nic o tobě neví, ale napadá. :roll:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Shorty píše:
ZDZD: To je přesně ono. Nic o tobě neví, ale napadá. :roll:


No já nezačal.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ne? Jasné! Zdzd reagoval, a nejen on, na tvé ne zrovna fundované odpovědi a snažil se ti vysvětlit nesmyslnost tvých názorů. Když se podíváš na historii jeho příspěvků, zjistíš, že ví, o čem mluví. Občas mívá svá vyjádření trochu jadrnější, ale takových je tu víc. Sám létáš chvíli a podle seznamu tvého hangáru to jsou spíše hotovky, žádná vlastní aktivita. To není rýpání, krabicovky by měly být ve stavu, že to složím a musí to létat. Ne vždy to je pravda, stačí si přečíst občas recenze. A jak už psali i ostatní, berličky nejsou řešením. Zkus to vzít na vědomí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 20:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Letajici cestmir píše:
No já nezačal.


Že by? Zatím tě tu nenapadl vůbec nikdo. Všichni se Ti snaží poradit. Jen ty tu všechny posíláš do háje a obhajuješ neobhajitelné.

Já Ti rovnou řeknu jak to s tebou skončí. Jednoho dne se na to vykašleš, protože si příliš líný se něco učit a přestane tě to bavit. Anebo tě to bavit začne, začneš se tomu věnovat trochu více a seznáš jaké nesmysly jsi tu propagoval.

Je to na tobě...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
A ještě ke všemu umíš předpovídat budoucnost :-)

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zkus připustit, že nemusíš mít pravdu! To jen výrobci se ti snaží namluvit, že bez těch udělátek to prostě neletí. Mají z toho prachy.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 20:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Kolegové, čtu a zvažuji všechny argumenty pro a proti stabilizaci. Plně souhlasím s tím, že stabilizace by neměla kompenzovat chyby letadla nebo mechanického seřízení. Ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že většina mazáků odmítá stabilizaci bez pardonu, nevidí žádné výhody, pouze nevýhody.
Seřaďte následující možnosti podle vhodnosti.
Jsem začátečník, který ještě nepilotoval skutečný RC model. Mám vhodné letadlo pro začátečníka, které je zalétané a dobře nastavené. Mám základní ovládání natrénované z PC simulátoru.

A. Seženu si zkušeného pilota aby mě to naučil
B. Vybavím letadlo stabilizací a zkusím se naučit létat jako samouk
C. Skočím do toho rovnýma nohama a s tím co mám se začnu sám učit
D. Něco jiného, co mě nenapadlo

Za mě je pořadí vhodosti A, B, C, D.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 21:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Já nikdy netvrdil že to bez gyra nepoletí. A moje první odpovď zněla ať lítá a nebojí se. Epo jde slepit velice dobře. Gyro do svého letadla jsem koupil včera a to díky této diskuzi. :-) do té doby lítám bez toho a nevadilo mi to. Ale rozhodně nemůžu říct že by to vadilo. Teď mám možnost záchrany před škodama na letadle nebo před jeho úplným rozbitím.
Při nacvičování akrobacie mám možnost se dostat z vývrtky a pokračovat dál v nácviku bes další stabilizace. To gyro nedunguje stále. Prostě tlačítko záchrany. Prst mám hned u přepínače a jestli ho stihnu přepnout nebo ne je věc druhá. I placebo v lékařství nic neléčí, ale hodně pacientů uzdraví. Za mě díky.


Ale stejně si myslím, že phantom 3 advance zadal dotaz jen aby se pobavil :-)


P.S. u mě to bylo za C, protože to v tu chvíli jinak nešlo, ale koupil jsem elektrovětroně a ten se řídí dobře.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 21:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
jirka525 píše:
.....


Ono je to hodně o tý správný volbě éra. Před pár lety mě poprosil kolega z práce, abych naučil jeho 12 letýho kluka. Na moje doporučení koupil ES. Pučil jsem mu sim a dal mu měsíc. Mezitím jsem Stara sestavil a na dvě min. hodil do vzduchu jen kvuli vytrimování. První let jsem to zvedl já a nahoře ho nechal lítat. Bylo vidět, že mu to jde a tak jsem mu jen říkal co dělat na přistání. A zvládl to na jedničku. Největší zásluhu na tom měl ES. S tím, co nám tu ukázal tazatel by to určo nedal. A v tom to je. Mám vhodný vybavení, nepotřebuju zbytečný berličky. Gyro má sloužit k jiným účelům.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 21:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Letajici cestmir píše:
P.S. u mě to bylo za C, protože to v tu chvíli jinak nešlo, ale koupil jsem elektrovětroně a ten se řídí dobře.

S tvým pohledem na zkušenější to asi opravdu jinak nešlo :lol: .

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 22:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Ty prostě musíš pořát rýpat :D

Mě tu hodně zkušených poradilo a děkuju jim. Zkušenost je někdy víc než milion na účtě. Ale nejsu ovce, neudělám vše co mě zkušenější poradí. Když půjdu k volbám a bude tam stát zkušenější a starší volič který bude tvrdit abych volil komunisty, tak to taky neudělám i když se se mnou bude hádat že za komunistů bylo líp.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 23:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Za mně - pořadí D, A, C, B. Po pročtení "mazáckých rad" to "D" lze pochopit.
:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 23:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Jestli má hodný éro a napáčkováno ze simu, tak to zbejvá jen hodit.
Tady není co řešit. Jen bych doporučil pro začátek menší výchylky..hlavně VOP.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 5:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
skybreaker píše:
... pro začátek menší výchylky..hlavně VOP.

No a to právě je to "D" 8)
Ty jednokanály jsme museli umět postavit a zaklouzat tak aby jsme tu výškovku nepotřebovali když už jsme měli to štěstí že jsme ji ovládat ani nemohli :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 7:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Letajici cestmir píše:
Já nikdy netvrdil že to bez gyra nepoletí. A moje první odpovď zněla ať lítá a nebojí se. Epo jde slepit velice dobře. Gyro do svého letadla jsem koupil včera a to díky této diskuzi. :-) do té doby lítám bez toho a nevadilo mi to. Ale rozhodně nemůžu říct že by to vadilo. Teď mám možnost záchrany před škodama na letadle nebo před jeho úplným rozbitím.

Ohľadne záchrany modelu ktorý je rizikový a hrozí rozbitím pri neskúsenom pilotovi (nie takom čo si mýli páčky a vidí to prvý raz) ale vôbec neodpovedáš na položenú otázku, píšeš o niečom inom.
Podľa mňa ten Tvoj halový model bude padať po strate rýchlosti v rovine naplocho aj bez gyra.
Dovolím si drzo napísať že sa mi zdá, že si ešte nemal model čo pri len o trochu menšej rýchlosti než potrebuje, urobí naraz a rýchlo čosi ako kopaný výkrut, a keď to je dosť vysoko a nejak to zrovnáš a získaš ešte nad zemou trochu rýchlosti ale pokúsiš sa ho zdvihnúť príliš netrpezlivo zopakuje to znovu.. A zásah do krídeleiek to len zhorší a možno výrazne - to je to čo si myslím ja že urobí stabililzácia.

Pre taký model mi pripadá jediné riešnie a to počkať a lietať s iným, a ešte aj potom je možno lepšie nejak ho skúsiť lepšie doladiť lepšie zalietať, možno odľahčiť alebo riešiť aerodynamiku napríklad možno turbulátormi.. Len je zbytočné ho najprv rozfláknuť o zem.
Každopádne neviem si predstaviť čo má robiť nejaká stabilizácia, som ajťák a predstavu o počítačoch nejakú teda mám. Proste nestačí pilot ktorý vie trochu páčkovať, chce to modelára čo vie aj nejakú teóriu a má nejaké skúsenosti a aj samozrejme už vie primerane dobre lietať... A skúsenosti získa s epp alebo napríklad aj s tým Tvojím halovým akrobatom, na takom sa dá naučiť dosť. Ale načo by mu bola stabilizácia, stále nechápem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz