Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 20:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
zdzd píše:
Třeťak, a to hlavně, se s ní létat nenaučí.

Samozřejmně záleží na tom, jak se používá. Připomínám, že jsem samouk a trénuji s Betou 1400, tedy bez podvozku. Já například začínal tak, že před startem jsem ji zapnul, vystoupal do rozumné výšky, tam ji vypnul a trénoval. Před přistáním ji zase zapnul a přistál. Když jsem dostal letadlo trochu do ruky, tak už jsem startoval bez stabilizace no a nakonec jsem bez stabilizace i pristával. Nyní ji používám jen vyjímečně, vetšinou po nějaké mé chybě nízko nad zemí nebo když nenadálý poryv větru mě s érem udělá nějakou brikuli. Zatím bych o sobě netvrdil že umím létat, spíš bych se přirovnal k čerstvému řidiči, který poprvé sedá do auta bez instruktora v autoškole. Jsem ale přesvědčen, že mě se stabilizace už zaplatila. Těch horkých chvilek jsem měl několik a jsem přesvědčen, že bez stabilizace bych vyoral čumákem pěknou brázdu do hlíny.
Nepopírám, že optimální by asi bylo učit se se zkušeným letcem, a mít propojená rádia trénovacím kabelem. No ale uvažme, každý má nějakou práci a rodinu a k tomu ještě chodit pravidelně učit nějakého začátečníka, to už by měl asi svatozář. A Já právě u nás ve vesnici nikoho se svatozáří nepotkal.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 21:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Nejvíc se mi líbí, že zatím co se tady na dalších 4 stranách dohadujete mezi sebou, tazatel se vytratil ( pát 09.02.2018 20:30) a zřejmě jsou mu vaše dohady a rady tak nějak u .......( jako už několikrát před tím). Zvláštní to jev ( i to se už probíralo v samostatným vlákně). :(

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Shorty to je jednoduché, praxe holt není všechno, host vyhazuje vrchního. Setkaly se ti dvě věci, za prvé začátečník, který chce začít a začátečník, který už letěl. Ten první si vybral zřejmě co se mu hodilo a odešel. Jestli udělal dobře, se ukáže časem, jestli se ozve. Ten druhý něco vyzkoušel, ale moc zkušeností ještě nemá. Zkušenosti se zřejmě nenosí, průkopníci slepých uliček se snaží mít silnější hlas.
Gyro, resp stabilizátor jako takový, má své výhody a opodstatnění, ovšem je to berlička, se vším všudy. Má i své zápory. Znovu zopakuju, simulátor a kolega jsou velká pomoc. Už jsem několika lidem pomohl. Ne, že bych z nich udělal šampiony, ale základ v létání se naučili. Stejně tak to dělám s kluky na kroužku - simulátor a pak praxe. První kroky zvládli bez větších potíží. Letos budeme pokračovat.
P.S. Tím nechci říct, že nováček nemá apriori pravdu. Samozřejmě i on může mít dobrý nápad, který my pro vžité zvyklosti nevidíme.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
DAF píše:
..
P.S. Tím nechci říct, že nováček nemá apriori pravdu. Samozřejmě i on může mít dobrý nápad, který my pro vžité zvyklosti nevidíme.

Toto je určite pravda,
Ale ak dobre čítam, tak tu sa prezentuje potreba elektronickej stabilizácie do modelu ktorého sa niekto kto už so školným modelom lietal, jednoducho a asi oprávnene, bojí - asi že je to malá mrcha a padne mu po krídle a rozbije ho.

A vyznieva to akoby existovala taká elektronika čo ho dokáže zachrániť - ale tomu ja neverím. Škoda že sa o tom nepíše viac, asi by som sa rád dozvedel..
To že stabilizácia pomôže s Betou či iným školným modelom, a takým školným typom čo jednoducho nevrtá vývrtky, to je fakt.., ale jej prínos by pri dobre zalietanom modeli ktorý má vlastnú stabilitu, bol na diskusiu..
Pri modeli kde reálne hrozí rozbitie, sa mi zdá že korekcia náklonu krídelkami pri štarte alebo strate rýchlosti, môže naopak ten model zhodiť, určite nie zachrániť..

Aj druhý príklad čo tu zaznel, že model nemá správne vyosený motor a namiesto doladenia sa to urobí mixom, je podľa mňa ukážka nepochopenia reality, že tak to nikdy nebude fungovať normálne,
=príjemne pre pilota, aj lietača, to je jedno - aby mal z lietania radosť. A nebál sa kam mu to uhne keď pridá alebo uberie plyn.
No to nie je o žiadnom mazáctve ani o veku či nepochopení moderných technológií.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
O tom to je, tyhle "vymoženosti" mají létání zpříjemnit, ne jako berlička nahradit nedostatek umění či stavební chyby.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 9:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
DAF píše:
O tom to je, tyhle "vymoženosti" mají létání zpříjemnit, ne jako berlička nahradit nedostatek umění či stavební chyby.


Přesně. Přirovnal bych to k monopostu F1. Tam je taky plno elektroniky a rozhodně by nebyl problém domyslet další "krabičku". Ale přesto se tráví spousta času návrhem a vyladěním aerodynamiky, podvozku, motoru, brzd, zkrátka mechaniky. A proč to všechno? Protože veškerá ta elektronika bude na okolní svět působit zase jen přes tu mechaniku a aerodynamiku. Když ta nebude OK, nebude OK nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 11:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
DAF píše:
Shorty to je jednoduché, praxe holt není všechno, host vyhazuje vrchního. Setkaly se ti dvě věci, za prvé začátečník, který chce začít a začátečník, který už letěl. Ten první si vybral zřejmě co se mu hodilo a odešel. Jestli udělal dobře, se ukáže časem, jestli se ozve. Ten druhý něco vyzkoušel, ale moc zkušeností ještě nemá. Zkušenosti se zřejmě nenosí, průkopníci slepých uliček se snaží mít silnější hlas.


No právě. Stačí si přečíst co radí tady viewtopic.php?f=16&t=33022&start=255
tomuto ,,blackeagle". Ani se nedivím, že to nedopadne a končí.
Pro zajímavost. Taky se neozval.
Tak se nedivím Veka1, že se nechce radši moc zapojovat, když si přečte ty odezvy.
Ale psát je dobrý. Třeba se tím prokouše někdo, kdo si nechá říct a zařídí se podle toho.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 15:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
coro píše:
Nemám ani nepoznám žiadnu stabilizáciu, tak si dovolím položiť otázku podľa mňa dôležitú:
- tie stabilizácie, udržia modelu letovú rýchosť, prípadne dostanú ho z pádu po strate rýchlosti?


Ahoj coro, pro velký úspěch v tomto vlákně a po kladných :lol: odezvách na stabilizaci, jsem včera zakoupil a dnes vyzkoušel. Instaloval jsem do spíše halového modelu Venus 3d. Ale dá se i v menším vánku lítat venku. Dnes byl teda větší vánek než by bylo vhodné, ale je to přece stabilizace, tak jsem testoval. Mám frsky přijímač přímo se stabilizací za 1000kč. A na tvou otázku můžu s klidem napsat, že konkrétně tento lehký model po strátě rychlosti a bez motoru padal na plocho k zemi. To znamená že dosedl na kolečka. Tím že je lehoučký, tak žádná újma na modelu. Zkoušeno vícekrát za růhných podmínek a výsledek vždy stejný.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 15:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Letajici cestmir píše:
Ahoj coro, pro velký úspěch v tomto vlákně a po kladných :lol: odezvách na stabilizaci, jsem včera zakoupil a dnes vyzkoušel. Instaloval jsem do spíše halového modelu Venus 3d. Ale dá se i v menším vánku lítat venku. Dnes byl teda větší vánek než by bylo vhodné, ale je to přece stabilizace, tak jsem testoval. Mám frsky přijímač přímo se stabilizací za 1000kč. A na tvou otázku můžu s klidem napsat, že konkrétně tento lehký model po strátě rychlosti a bez motoru padal na plocho k zemi. To znamená že dosedl na kolečka. Tím že je lehoučký, tak žádná újma na modelu. Zkoušeno vícekrát za růhných podmínek a výsledek vždy stejný.


A jsme doma. Rychlost neudrží, z pádu ho nevyvede a páčkovat taky nenaučí...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Takže stabilizace ti umožnila létat s modelem za podmínek, pro které nebyl stvořen. Ano, k tomu to může být. Může to pomoct, jak zde psal jeden z kolegů, při přiblížení na přistání.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 17:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
zdzd píše:

A jsme doma. Rychlost neudrží, z pádu ho nevyvede a páčkovat taky nenaučí...



Rychlost udržel, po zastavení letadla ve vzduchu( takže při nulové rychlosti) se srovnal a cačal plachtit k zemi a dosedl. Takže tím vlastně i zrychlil. Nikam se nestáčel, plachtil krásně v rovině. Jen trochu jakoby plaval vzduchem jak se do něho opíral vítr. Páčkovat nenaučí, ale to jsem nikdy nepsal! Zabrání rozbití letadla při chybě. Při střemhlavým pádu se po aktivaci záchrany po cca 3 metrech srovnal a díky pádu nabral i rychlost takže plachtil a opět přistání jak od profíka.

P.S. Nenapadá mě jediná možnost jak tě to vyvede z pádu když nemáš zaplej motor? Stačí si přimáčknout záchranu a přidat plyn a letíš dál, nebo jak si to myslel?

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 18:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Na takové věci je na rádiu knipl výškovky. Napřed se potlačí a až éro nabere rychlost tak se potáhne a srovná.

To tvoje padání naplocho je špatně - při nulové rychlosti přestanou kormidla fungovat a je jen otázka času kdy se to někam zvrhne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 18:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Chtěl bych vidět začátečníky jak po ztrátě rychlost padá po křídle a do vývrtky jak potlačuje výškovku a tím nabere rychlost. Tady si přimáčkne záchranu, letadlo se srovná do roviny a pokud má motor spuštěn tak letí dál, nebo motoru přidá a letí dál. A padání na plocho beru jako výhodu. Padáš s větší plochou takže pomaleji než kdybys padal na čumák a hlavně po srovnání letadla se díky svému tvaru začne pohybovat do předu, tedy plachtit. To nepadá jak raketoplán který má zadek níž jak předek. :-)
Mě spíš připadá že jseš takovej odpůrce gyra, že i kdyby to po každé aktivaci v ltadle sneslo zlatý vejce, tak to pořád budeš pomlouvat.
V autě tě ABS, ESP, EVB, ASR a kdovíco ještě taky nenaučí řídit, ale hodně ti to pomůže před rozbitím auta a zraněním. Nebo z auta bys taky všechno vymontoval?

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ono bohužel se u začátečníků stává, vidím to na klucích z kroužku, ale pamatuju to i za sebe, že v krizové situaci spíše ztuhnou a že má něco zapnout, si uvědomí ve chvíli, kdy se model dotkne země. Proto jsem spíše přívržencem simulátoru a kabelu s učitelem, samozřejmě za použití vhodného modelu.
P.S. Ty berličky mohou být opravdu kontraproduktivní. I ty vymoženosti v autě ti pomůžou, může však nastat situace, kdy to ve víře v ně přeženeš a pak je ten tanec o to větší.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 19:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Letajici cestmir píše:
Mě spíš připadá že jseš takovej odpůrce gyra, že i kdyby to po každé aktivaci v ltadle sneslo zlatý vejce, tak to pořád budeš pomlouvat.


Ach jo... Vzhledem k tomu, že létám heliny, tak mám doma více gyr a FBL jednotek, než si vůbec umíš představit. A proto taky vím, k čemu je to dobré.

A na tobě se mi nelíbí to, že za každou cenu propaguješ takové použití, kterým chceš obejít správné nastavení modelu a hlavně cílevědomě sabotovat učení se pilotáže.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz