Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 12:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2018
Příspěvky: 5
Bydliště: Dobris, CZ
Dakujem pekne za odpovede.
Tak ja jedu studovat ake letadla tu radia pre zaciatocnikov :)
Je pravda , ze najskor by som s nim lietal vonku na poli.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 12:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Já začínal s větroněm s 80cm rozpětím křídel.
I bez simulátoru jsem s ním třískl o zem jenom 5x. Po 10 hodinách jsem lítal i na zádech. Pro začátečníka je Větroň nejvhodnější. Podle mě teda.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 12:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Větroň nebo elektro větroň? Já bych s vhodností opravdového větroně (ještě v mikro rozměru) pro začátečníka byl opatrný.

Pokud myslíš elektrovětroň, pak nemám námitek. Ale stejně si myslím, že je lepší alespoň mít rozpětí alespoň 1500mm.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 12:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Elektrovětroň. To mě bylo taky řečeno, čím větší tím lepší. Ale škody při pádu 80cm jsou skoro nulové. U 1,5 m tam bude váhový rozdíl i půl kila a ty křídla to většinou odnesou. U té 80cm verze jen čumák a s tím se dá lítat dál ihned.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 13:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Samozřejmě názory se můžou různit, ale myslím statisticky vede toto doporučení začátečníkovi:

cvičný elektrověroň
materiál EPO apod.
rozpětí cca 120 - 150 cm
tlačná vrtule
ovládaná směrovka, výškovka, ale i křidélka

Příklady: EasyStar, Beta, Alpha139, SkySurfer atd.

Tyto modely jsou plně ovladatelné čtyřmi kanály, dostatečně velké- tudíž celkem stabilní a viditelné, snesou i nějaký větříček. Pád na čumák není fatální (nerozmlátí se motor), jsou snadno opravitelné.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 13:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Tak prosím příště piš elektrovětroň a ne větroň. :wink: Někdo Tě poslechne a pak svůj první RC let v životě zahájí startem na gumicuku. :lol:

K té velikosti: neřekl bych "čím větší, tím lepší". Řekl bych spíše "přiměřené velikosti". A to 800mm IMHO není.

Co se odolnosti týká, tam hraje tolik faktorů, že omezovat to jen na velikost není správné. Já třeba začínal s Betou 1400 a díky tomu, že se mi křídla vylomily po prvním tvrdším přistání, jsem je nadále lepil silikonem. V letu to drželo, při čenichovce se to uvolnilo v tom silikonovém spoji, a nic se nerozbilo. Řekl bych, že mnohem důležitější je materiál, z jakého je letadlo vyrobeno. Pro začátek určitě není vhodný konstrukční model. Výhodné je také mít tlačnou vrtuli. Nemusí se potom řešit zlomené vrtule, ohnuté osy motoru, vylomené motorové přepážky apod.

Anebo je dotyčný šikovný, dá pár hodin na simulátoru, zvolí správný model a havarovat nebude. A vše výše uvedené je zbytečné. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 13:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
zelkar píše:
Samozřejmě názory se můžou různit, ale myslím statisticky vede toto doporučení začátečníkovi:

cvičný elektrověroň
materiál EPO apod.
rozpětí cca 120 - 150 cm
tlačná vrtule
ovládaná směrovka, výškovka, ale i křidélka

Příklady: EasyStar, Beta, Alpha139, SkySurfer atd.

Tyto modely jsou plně ovladatelné čtyřmi kanály, dostatečně velké- tudíž celkem stabilní a viditelné, snesou i nějaký větříček. Pád na čumák není fatální (nerozmlátí se motor), jsou snadno opravitelné.


Naprostý souhlas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 13:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Já jsem čerstvý začátečník samouk, tak se mohu podělit o první zkušenosti.
První letadlo, jsem si natiskl na 3D tiskárně. Je to spitfire od 3DLab. Když jsem ho začal vystrojovat, tak mě bylo divné, proč je tam plánovaný 800W motor, podíval jsem se do technických dat a zjistil jsem, že to může létat až 200 km/h. Dostal jsem z toho strach a odložil na pozdější dobu.
Jako druhé letadlo jsem si natiskl EasyMax 001 také od 3DLab. Tohle letadlo nepřežilo ani odhození z ruky, 2x jsem utrhl křídlo. Inu rovněž jsem ho opravil a odložil na dobu až se naučím létat.
Na potřetí jsem konečně dostal rozum a pořídil si čínské bublinky Bixler 2 rozpětí 1500 mm. S tím jsem zatím nalétal cca 1 h, letadlo absolvovalo 2 těžší havárie, už je takového unaveného vzhledu ale stále létá a je to moje hlavní tréningové letadlo.
Pak ve mě začal vrtat červíček, jestli bych nedokázal alespoň částečně něco sám zkonstruovat. Koupil jsem neřízené EPP házedlo s rozpětím 600 mm, zadlabal tam motor a 3 serva a kupodivu to také létá. Je to ale ve vzduchu hodně nestabilní a let se zmenil v boj o udržení éra ve vzduchu. Asi to není na učení příliš vhodné.
Jelikož jsem nepoučitelný, tak jsem si objednal neřízené 850 mm rozpětí bublinky a budu se pokoušet udělat stabilnějšího prcka.
Cesta, kterou jsem se vydal nepovažuji za optimální způsob, jak se naučit létat. Jen jsem chtěl na sobě demonstrovat, že se člověk nakonec vrátí k prošlapaným cestičkám, které tu jsou na mnoha místech doporučovány. Tak přeji šťastnou ruku při výběru šikového letadla.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 14:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
Za me jsou nejlepsi samokridla......a to proto ze to neskutecne vydrzi....oproti letadlum se pri padu neco urve jako ocasni plocha nebo smerovka nebo cumak ale samokridla jsou takova blbu vzdorna......a hlavne po dobrem osazeni letaji fakt spicove a hodne rychle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 14:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
"a hlavne po dobrem osazeni letaji fakt spicove a hodne rychle." . . . a bavíme se ještě pořád o PRVNÍM modelu pro ÚPLNÉHO začátečníka?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 15:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2018
Příspěvky: 5
Bydliště: Dobris, CZ
Diki lidi za odpovedi.
Vidim to na Sky Surfer 1400 najskor.
Planujem zbehnut do obchodu RCking co som pozeral prave videa od nich na Youtube. Vyzera , ze by mi mohli poradit a aj rovno zostavit to lietadlo :)
Z Dobrise do Prahy to mam 30 min po Strakonicke.

Pripadne este sksuim pozriet nejaky bazar ci niekde nenajdem ten Sky Srufer po niekom co uz presiel na pokrocilejsie lietadla.
Pripadne este premyslam ci nezbehnem do Pribrami na letisko sa pozriet a mozno tam spoznam par ludi. Nebo do Dlouhe Lhoty je tusim nejake male letisko ak si spominam. Z Dobrise to mam proste blizko aj do Pribrami aj do Prahy :)

Dik pekne za odpovede a rady :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 19:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.10.2013
Příspěvky: 61
Bydliště: Sedlčansko-Rovina
Ahoj, nedá mi to a zkusím si dovolit presentovat vlastní názor :D .Není kolega Jovzin adept na akci 1000 RC pilotů ? Osobně bych si dovolil doporučit letadla typu Step One, nebo EzFly a to přesto, že potencionálním pilotem není dítě. Pravda, jen za předpokladu, že bude ochoten něco málo slepit a nastavit. Myslím, že s výše uvedenými stroji neudělá chybu nikdo, kdo chce začít a je to mnohem lepší varianta než Duet, nebo jiná podobná hračka.
Pokud on, nebo jiný začátečník lepit nechce, je to potíž a pak asi tihle Surféři. Ale osobně si myslím, že je to pořád moc rychlé. Také jsem začínal a můj Pegasus od VA mě neskutečně proháněl. Opravdu :roll:

pby


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 20:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
jirka525 píše:
Já jsem čerstvý začátečník samouk, tak se mohu podělit o první zkušenosti.
První letadlo, jsem si natiskl na 3D tiskárně. Je to spitfire od 3DLab. Když jsem ho začal vystrojovat, tak mě bylo divné, proč je tam plánovaný 800W motor, podíval jsem se do technických dat a zjistil jsem, že to může létat až 200 km/h. Dostal jsem z toho strach a odložil na pozdější dobu.
Tištěné rychlé letadlo jako první model je asi nejhorší možný nápad :roll: Zázraky se dějí = životnost nad 10 vteřin zázrak je :mrgreen:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 20:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Jovzin píše:
Vidim to na Sky Surfer 1400 najskor.
Planujem zbehnut do obchodu RCking co som pozeral prave videa od nich na Youtube. Vyzera , ze by mi mohli poradit a aj rovno zostavit to lietadlo :)
Pripadne este sksuim pozriet nejaky bazar ci niekde nenajdem ten Sky Srufer po niekom co uz presiel na pokrocilejsie lietadla.
Zkusil bych možná nejdřív modelbazar.cz. Podobná letadla tam pořídíš do 2000. Předpokládám, že vysílač a přijímač asi už máš. Počítej s tím, že to trochu omlátíš a nového letadla je škoda :lol:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 20:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
pby píše:
Ahoj, nedá mi to a zkusím si dovolit presentovat vlastní názor :D .Není kolega Jovzin adept na akci 1000 RC pilotů ? Osobně bych si dovolil doporučit letadla typu Step One, nebo EzFly a to přesto, že potencionálním pilotem není dítě. Pravda, jen za předpokladu, že bude ochoten něco málo slepit a nastavit. Myslím, že s výše uvedenými stroji neudělá chybu nikdo, kdo chce začít a je to mnohem lepší varianta než Duet, nebo jiná podobná hračka.
Pokud on, nebo jiný začátečník lepit nechce, je to potíž a pak asi tihle Surféři. Ale osobně si myslím, že je to pořád moc rychlé. Také jsem začínal a můj Pegasus od VA mě neskutečně proháněl. Opravdu :roll:
pby
Možnost to je. Step One je ovšem bez křidélek a jak říkáš - musí se lepit.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz