Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nový vysílač ???
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2007 15:11 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2006
Příspěvky: 20
Zdravím všechy,

potřeboval bych poradit od zkušených, minulé léto jsem odlítal SkyLady a celkem mne to vzalo. Chtěl bych si na leto koupit uz něco slušnějšího, tak popřád pročítám net a nemůžu se rozhodnout jakou vysílačku koupit. Rozhoduji se mezi OPTIC 6 a Graupnerem MX-12kou. Mne osobne se asi více líbí ten Graupner, i když mne zase odrazuje ten příjmač R700 co se k tomu dává. Zdá se mi divné že se musí napájet zvlášťním aku. No proste nevím. PROTO PROSÍM JESTLI MÁTE NEJAKÉ ZKUŠENOSTI S TĚMA VYSÍLAČKAMA PROSÍM O POMOC V ROZHODOVÁNÍ. Je tam nejaky důležitý důvod, který by hovoříl pro ten, nebo onen typ?


DIKY


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2007 15:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2005
Příspěvky: 297
Bydliště: Chrudim
vem optica,pokud budeš mít elektru,ta¨k ho vem s přijímačem elektron 6.super souprava pro začátečníky ale i pokročilé.vydrží ti dost dlouho,já ji mám taky.

_________________
Vzlétnout můžeš,ale přistát musíš!!
Tak hurá do vzduchu!!!!!
letuschopné:Me 109 12,7ccm,Fokker DIIV 3,5ccm,ION +Pro Roton 400,IL-2 4,6ccm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2007 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 1216
jj ja mam tiez optic a electron - Je to uplny rozdiel ked prejdes z toho cinaku setu zo skylady na Optic :twisted: Zatial mam z nim jeden pad kolmo k zemi so samokridlom (vtedy sa rozletelo na 3 casti :lol: ) - to su moje skusenosti s opticom a electronom- zatial mu nemozem nic vycitat...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2007 16:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
aco třeba FX-18??

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.02.2007 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
:idea: Prijimac (jakykoliv) se napaji bud specialnimi aku (to v pripade spalovaciho motoru a nebo narocnejsi elektro aplikace - hodne serv, hodne clanku atd.) a nebo napajenim z regulatoru (BEC) v pripade bezneho elektropohonu.

Tudiz ten prijimac od Graupnera neni v tomto smeru nijak odlisny od jakehokoliv jineho.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 9:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
Také mám Optica, ale nemám s ním dobrou zkušenost. Rozladil se mi u něj VF díl a nemělo to žádný výkon. Po naladění zas chodí, ale už mu nevěřím. Kamarádovi se u něj zasekával SW, ale to se u mého nestalo. Abych řekl pravdu používám ho čím dál míň a raděj létám se stařičkou FC16.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: FX-18
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 10:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2006
Příspěvky: 377
Bydliště: Praha 9
Přemýšlel jsi o Futabě FX-18 je to sice neskutečně hnusný rádio, ale ve verzi 2 je vhodné i pro případné pokusy s vrtulníky. Holé rádio s aku se dá sehnat za cca 3900,- Kč a tím pádem se stává vítězem v poměru CENA/VÝKON. I ten Optic je nejmíň o litr dražší nehledě na to že občas pokulhává řemeslné zpracování. Co se týče Graupnerovic řady MX, místo 12tky bych volil raději FX-18, ovšem velmi zajímavé rádio je MX16s. Pokud bych šel ale po ceně je FX-18 jasná volba. A co se týče přijímačů existuje k ní velmi zajímavý kousek a sice R146iP což je skvěle fungující micro PCM přijímač za docela rozumný peníze. :-)

_________________
když jsem hrával minigolf měli jsme heslo: "tak ať to padá" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 10:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2006
Příspěvky: 70
Tiez doporucujem FX-18. Mas 8 proporcionalnych kanalov, osadis si to ako chces, doplnky mas za par korun. Podla niekoho vyzera ako lopata na sneh, ale zase sa lahko cisti ;)
A za tu cenu nema konkurenciu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 10:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
jakub_czakovice: Nechci nijak protalcovat Optica. Mam ho teprve cca 6 mesicu a zatim jsem zcala spokojen. Nemam vsak zkusenost s jinymi znackami, takze nemohu porovnavat.

Pouze uvedu na pravou miru milnou informaci s cenou. Optic 6 se da koupit v setu s prijimacem za 4324,- u Kostky:

http://www.kostkamodelcentrum.cz/index.asp?obsah=3344&styl=0

EDIT: A koukam, ze pouze vysilac (bez prijimace) prodavaji v Hangaru za 3299,- takze z tou cenovou "bezkonkurencnosti" Futaby to neni zase az tak zhave. :wink:

[url]http://www.hangar1.cz/katalog.php?text=&kat=9&akce=najdi&sklad[]=1&page=1&detail=1762[/url]


Naposledy upravil Vzduchoplavec dne pon 12.02.2007 11:53, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač ???
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 11:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
PeT píše:
Zdravím všechy,

potřeboval bych poradit od zkušených, minulé léto jsem odlítal SkyLady a celkem mne to vzalo. Chtěl bych si na leto koupit uz něco slušnějšího, tak popřád pročítám net a nemůžu se rozhodnout jakou vysílačku koupit. Rozhoduji se mezi OPTIC 6 a Graupnerem MX-12kou. Mne osobne se asi více líbí ten Graupner, i když mne zase odrazuje ten příjmač R700 co se k tomu dává. Zdá se mi divné že se musí napájet zvlášťním aku. No proste nevím. PROTO PROSÍM JESTLI MÁTE NEJAKÉ ZKUŠENOSTI S TĚMA VYSÍLAČKAMA PROSÍM O POMOC V ROZHODOVÁNÍ. Je tam nejaky důležitý důvod, který by hovoříl pro ten, nebo onen typ?


DIKY


vem si je vsechny do ruky a vem co ti nejlip sedne. ja mam MX 12 a je v pohode. koupil sem samotnej vysilac s aku za 3500. Optic se mi nedrzel moc dobre a o Futabe sem nikdy ani neuvazoval :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 12:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: rožnovsko
Ta FX15 V2 je palcová nebo pultová? Připadá mi to jako řízlé obojím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 12:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: rožnovsko
Pardon. FX18 V2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 12:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: rožnovsko
Pokud bych chtěl vybavit FX18 na alespoň 7 kanálů,na kolik to přibližně vyjde? Řekl bych skoro stejně jako vysílač v základu. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 12:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
mipr píše:
Pokud bych chtěl vybavit FX18 na alespoň 7 kanálů,na kolik to přibližně vyjde? Řekl bych skoro stejně jako vysílač v základu. :cry:


ciste teoreticky staci nakoupit vhodny prepinace treba v GESu a vyjde te to na par desitek az stovek Kc. originaly budou stat urcite vic...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
wroum píše:
mipr píše:
Pokud bych chtěl vybavit FX18 na alespoň 7 kanálů,na kolik to přibližně vyjde? Řekl bych skoro stejně jako vysílač v základu. :cry:


ciste teoreticky staci nakoupit vhodny prepinace treba v GESu a vyjde te to na par desitek az stovek Kc. originaly budou stat urcite vic...

Návod najdeš třeba tady :wink:

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz